اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین به زیر ۲۰۰۰۰ دلار رسید زیرا محیط کلان امیدها برای بازار صعودی پایدار BTC را سرکوب می کند

گاوهای بیت کوین این شانس را دارند که از انقضای اختیار معامله ۴۱۰ میلیون دلاری این هفته سود ببرند، اما عواملی که باعث پایین آمدن بازار سهام می شوند، احتمال تغییر روند بیت کوین را کاهش می دهند.

بیت کوین (BTC) در ۶ سپتامبر به زیر ۱۹۰۰۰ دلار سقوط کرد که پایین ترین سطح آن در ۸۰ روز گذشته بود. این حرکت نه تنها سود ۳۲ درصدی را که بین ژوئیه و ۱۵ آگوست رخ داد را کاملاً از بین برد، بلکه ۲۴۶ میلیون دلار قراردادهای آتی بلند مدت (خرید) را نیز از بین برد.

قیمت بیت کوین در طول سال رو به کاهش بوده است، اما مقایسه عملکرد قیمت آن با سایر دارایی ها نیز مهم است. قیمت نفت در حال حاضر از ژوئیه ۲۳.۵ درصد کاهش یافته است و Palantir Technologies (PLTR) 30 کاهش یافته است. در روز ۳۶.۴ درصد کاهش یافت. شرکت داروسازی و بیوتکنولوژی مدرنا (MRNA) در مدت مشابه ۳۰.۴ درصد کاهش داشته است.

فشارهای تورمی و ترس از رکود جهانی سرمایه گذاران را از دارایی های پرریسک دور نگه می دارد. به دنبال پناه بردن به موقعیت‌های نقدی، عمدتاً در خود دلار، این حرکت محافظه‌کارانه بازدهی ۵ ساله اوراق خزانه‌داری ایالات متحده را به ۳.۳۸ درصد رساند که نزدیک به بالاترین سطح در ۱۵ سال گذشته است. سرمایه گذاران با تقاضای حق بیمه های بالاتر برای نگهداری بدهی های دولتی، عدم اعتماد به مهار تورم فعلی را نشان می دهند.

داده های منتشر شده در ۷ سپتامبر نشان داد که صادرات چین پس از افزایش ۱۸ درصدی در ماه ژوئیه، در ماه اوت ۷.۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است. علاوه بر این، داده های سفارشات صنعتی آلمان در ۶ سپتامبر ۱۳.۶ درصد کاهش سالانه در ماه جولای را نشان می دهد. بنابراین، بعید است که یک بازار صعودی پایدار بیت کوین تا زمانی که جدا شدن از بازارهای سنتی انجام نشود، ادامه یابد.

خرس بیش از حد خوشبین بود

علاقه باز برای گزینه های منقضی در ۹ سپتامبر ۴۱۰ میلیون دلار است، اما تعداد واقعی کمتر است زیرا خرس ها بیش از حد اعتماد دارند. این معامله گران زیر ۱۸۵۰۰ دلار را هدف قرار داده بودند و انتظار نداشتند ۱۸۷۰۰ دلار باقی بماند.

گزینه های بیت کوین سود باز را در ۹ سپتامبر جمع می کند. منبع: CoinGlass

نسبت تماس به فروش ۰.۷۷ نشان دهنده عدم تعادل بین ۱۸۰ میلیون دلار سود باز تماس (خرید) و ۲۳۰ میلیون دلار گزینه فروش (فروش) است. بیت کوین در حال حاضر نزدیک به ۱۸۹۰۰ دلار است، به این معنی که اکثر شرط‌بندی‌های هر دو طرف احتمالاً بی‌ارزش هستند.

اگر قیمت بیت کوین در ۹ سپتامبر ساعت ۸:۰۰ صبح UTC به زیر ۲۰۰۰۰ دلار برسد، تنها ۱۳ میلیون دلار از این گزینه های تماس (خرید) در دسترس خواهد بود. این تفاوت به این دلیل رخ می دهد که اگر BTC در زمان انقضا زیر آن سطح معامله شود، حق خرید بیت کوین با قیمت ۲۰۰۰۰ دلار بی فایده می شود.

خرس ها ۱۸۰۰۰ دلار را برای تضمین سود ۹۰ میلیون دلاری هدف گذاری کرده اند

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس عملکرد قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیار خرید (خروجی) و فروش (نزولی) موجود در ۹ سپتامبر به قیمت منقضی شده بستگی دارد. عدم تعادل به نفع هر دو طرف یک سود نظری است.

  • ۱۷۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار: ۰ تماس در مقابل ۴۳۰۰ قرار. خرس ها کنترل کامل را به دست گرفته اند و ۱۳۰ میلیون دلار سود به دست آورده اند.
  • ۱۸۰۰۰ تا ۱۹۰۰۰ دلار: ۰ تماس در مقابل ۵۰۵۰ قرار. نتیجه خالص به نفع ۹۰ میلیون دلار سهام قرار داده شده (نزولی) است.
  • ۱۹۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار: ۷۰۰ تماس و ۱۹۰۰ قرار. نتیجه خالص به نفع سهام قرار داده شده (نزولی) ۵۰ میلیون دلار است.
  • ۲۰۰۰۰ تا ۲۱۰۰۰ دلار: ۲۰۵۰ تماس در مقابل ۲۲۰۰ تماس. نتیجه خالص بین صعودی و نزولی متعادل است.

این تخمین تقریبی گزینه‌های فروش مورد استفاده در شرط‌بندی‌های نزولی و گزینه‌های فراخوانی که فقط در معاملات خنثی تا صعودی استفاده می‌شوند را در نظر می‌گیرد. با این حال، این ساده سازی بیش از حد، استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را نادیده می گیرد.

به عنوان مثال، یک معامله‌گر می‌توانست گزینه فروش را بفروشد و عملاً در معرض دید مثبت بیت کوین بالاتر از یک قیمت خاص قرار بگیرد، اما متأسفانه راه آسانی برای تخمین این اثر وجود ندارد.

مربوط: قیمت بیت کوین به پایین ترین حد ۱۰ هفته اخیر در میان هشدارهای “دردناک” افزایش دلار آمریکا رسید

گاو نر تا ۹ سپتامبر به تسکین درد نیاز دارد

گاوهای بیت کوین باید قیمت را در ۹ سپتامبر به بالای ۲۰۰۰۰ دلار برسانند تا از ضرر احتمالی ۱۳۰ میلیون دلاری جلوگیری کنند. از سوی دیگر، بهترین سناریوی خرس باید زیر ۱۸۰۰۰ دلار باشد تا سود به حداکثر برسد.

گاوهای بیت کوین به تازگی ۲۴۶ میلیون دلار در موقعیت های خرید اهرمی در دو روز نقد کرده اند، بنابراین ممکن است برای بالا بردن قیمت به حاشیه کمتری نیاز داشته باشند. به عبارت دیگر، خرس‌ها پیش از انقضای آپشن هفتگی، BTC را به زیر ۱۹۰۰۰ دلار می‌بندند.

دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً است نویسنده آنها لزوماً نظرات Cointelegraph را منعکس نمی کنند. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا