🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین دوباره ثابت است، اما TON، LINK، MKR و XTZ آماده صعود هستند

شکست بیت کوین در خارج شدن از سطح بالا نشان می دهد که حرکت محدود به محدوده می تواند برای مدتی ادامه یابد، اما این مانع از پتانسیل صعودی TON، LINK، MKR و XTZ نمی شود.

بیت کوین (BTC) در اوایل هفته گذشته سعی کرد از این محدوده خارج شود، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. بیت کوین به محدوده بازگشته و نزدیک به ۲۶۰۰۰ دلار معامله می شود.

اقدام قیمت در چند روز گذشته دو الگوی شمعدانی دوجی متوالی را در نمودار هفتگی تشکیل داده است که نشان دهنده عدم اطمینان در مورد حرکت جهت دار بعدی است.

پیش بینی جهت شکست دشوار است، اما نزولی کوتاه مدت به این امید محدود می شود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ممکن است یک یا چند برنامه بیت کوین ETF را تایید کند. .

جی کلایتون، رئیس سابق کمیسیون، وقتی در مصاحبه اخیر خود گفت که “تشخیص اجتناب ناپذیر است.”

نمایش روزانه داده های بازار ارزهای دیجیتال. سس: سکه ۳۶۰

در کوتاه مدت، شناسایی کاتالیزور خاصی که می تواند بیت کوین را از محدوده آن منحرف کند، دشوار است. اکثر آلتکوین های اصلی تحت فشار باقی می مانند زیرا حرکت روند بعدی بیت کوین نامشخص است.

تنها تعداد انگشت شماری از آلتکوین ها در کوتاه مدت نشانه هایی از قدرت را نشان داده اند. بیایید نگاهی به نمودارهای پنج ارز دیجیتال برتر بیندازیم که در صورت شکستن بالاتر از سطح مقاومت سربار مربوطه خود، می توانند یک رشد را آغاز کنند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در محدوده ۲۴۸۰۰ دلار به ۲۶۸۳۳ دلار بازگشته است، اما این نشانه مثبتی است که گاوها همچنان به خرید خود ادامه می دهند، همانطور که دم بلند کندل های ۱ سپتامبر نشان می دهد.

نمودار روزانه BTC/USDT. سس: TradingView

میانگین‌های متحرک نزولی به نفع خرس‌ها است، اما شاخص قدرت نسبی (RSI) که به تدریج بهبود می‌یابد نشان می‌دهد که خرس‌ها ممکن است ضعیف شوند. اولین نشانه قدرت، شکست و نزدیک شدن به محدوده ۲۶۸۳۳ دلار خواهد بود. در این صورت، جفت BTC/USDT می‌تواند بالاترین قیمت ۲۸۱۴۲ دلاری را در روز ۲۹ آگوست دوباره آزمایش کند.

اگر خرس‌ها می‌خواهند پیشرو باشند، قیمت باید زیر ۲۴۸۰۰ دلار باقی بماند. این یک مسابقه سخت خواهد بود زیرا گاوها احتمالاً با تمام توان از این سطح دفاع می کنند. با این حال، اگر خرس‌ها دست بالا را داشته باشند، سقوط تا ۲۰۰۰۰ دلار ممکن است. مقداری پشتیبانی در ۲۴۰۰۰ دلار وجود دارد، اما ممکن است سقوط را متوقف نکند.

نمودار ۴ ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر سطح حمایت فوری ۲۵۳۰۰ دلار برسانند، اما گاوها عقب نشستند. سپس خریداران سعی می کنند با بالا بردن قیمت به بالای میانگین متحرک ۲۰ شاخص، موقعیت خود را تقویت کنند. زمانی که این اتفاق بیفتد، آغاز یک بهبودی قوی تر خواهد بود.

میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه یک مانع احتمالی است، اما انتظار می رود از آن فراتر رود. سپس این جفت می‌تواند به مقاومت سربار ۲۶۸۳۳ دلار صعود کند.

ممکن است فروشنده برنامه های دیگری داشته باشد. آنها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر ۲۵۳۰۰ دلار برسانند و حمایت بحرانی را در ۲۴۸۰۰ دلار به چالش بکشند.

تجزیه و تحلیل قیمت تن کوین

Toncoin (TON) در یک روند صعودی قرار دارد، اما خرس ها در تلاش هستند تا حرکت را نزدیک به مقاومت سربار ۲.۰۷ دلار متوقف کنند.

نمودار روزانه TON/USDT. سس: TradingView

هر دو میانگین متحرک در حال افزایش هستند که نشان می‌دهد به نفع خریداران است، اما سطح خرید بیش از حد RSI نشان‌دهنده اصلاح یا تثبیت جزئی احتمالی است. اگر گاوها امتیاز قابل توجهی از سطوح فعلی ندهند، احتمال صعود بالای ۲.۰۷ دلار افزایش می یابد. پس از آن، جفت TON/USDT می تواند تا ۲.۴۰ دلار افزایش یابد.

در مقابل، یک اصلاح عمیق تر می تواند قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۶۱ دلار) برساند. عقب نشینی قوی از این سطح نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید افت هستند. اگر پشتیبانی ۲۰ روزه متحرک نمایی متحرک شکسته شود، روند منفی خواهد شد.

نمودار TON/USDT 4 ساعته. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها در حال خرید عقب نشینی به ۲۰-EMA هستند. خریداران باید قیمت را به بالای ۱.۹۸ دلار برسانند تا نشانه از سرگیری روند صعودی باشد، اما ممکن است خرس‌ها به این راحتی تسلیم نشوند.

فروشندگان سعی خواهند کرد قیمت را به زیر ۲۰-EMA برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می تواند افت عمیق تری را به سمت ۵۰-SMA آغاز کند. عقب نشینی از این سطح احتمالاً با فروش در ۲۰-EMA مواجه خواهد شد، اما اگر این مانع برطرف شود، نشان می دهد که گاوها دوباره در صندلی راننده هستند.

تحلیل قیمت لینک زنجیره ای

Chainlink (LINK) در چند ماه گذشته در محدوده وسیعی بین ۵.۵۰ تا ۹.۵۰ دلار معامله شده است. خرس‌ها در ۱۰ ژوئن قیمت را به زیر محدوده حمایتی کشاندند، اما نتوانستند حد پایین را حفظ کنند.

نمودار روزانه LINK/USDT. سس: TradingView

جفت LINK/USDT در ۱۷ آگوست به نزدیکی محدوده حمایتی سقوط کرد، اما گاوها این افت را خریدند که دم بلند شمعدان آن روز نشان داد. خریداران شروع به بهبودی کرده‌اند، اما در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۲۳ دلار) با مقاومت روبرو هستند. بنابراین این یک سطح مهم برای مراقبت می شود.

اگر خریداران قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، این جفت می تواند به سمت میانگین متحرک متحرک ۵۰ روزه (۶.۹۴ دلار) حرکت کند. مقاومت جزئی در ۶.۴۰ دلار وجود دارد، اما می توان از آن عبور کرد.

در مقابل، اگر قیمت به شدت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش پیدا کند، نشان می دهد که احساسات منفی باقی می ماند و معامله گران در حال فروش هستند. این می تواند قیمت را به ۵.۵۰ دلار کاهش دهد.

نمودار LINK/USDT 4 ساعته. منبع: TradingView

میانگین متحرک در نمودار ۴ ساعته در حال صاف شدن است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی است. این نشان می دهد که فشار فروش در حال کاهش است. خریداران باید قیمت را به بالای ۶.۴۰ دلار برسانند تا یک رالی جدید را آغاز کنند. این جفت می تواند ابتدا به ۶.۸۷ دلار و سپس به ۷.۰۷ دلار حرکت کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از ۶.۴۰ دلار کاهش یابد، نشان دهنده فروش مجدد خرس ها خواهد بود. این می تواند جفت را برای مدتی در محدوده ۵.۵۰ تا ۶.۴۰ دلار نگه دارد.

مربوط: با رشد سریع، Shibarium به ۱ میلیون کیف پول رسید، اما SHIB هنوز نتوانسته است به عقب بیفتد

تجزیه و تحلیل قیمت تولید کننده

سازنده (MKR) حمایت نزدیک به ۱۰۰۰ دلار را پیدا می کند، اما گاوها با مقاومت شدید خرس ها در نزدیکی خط روند نزولی روبرو هستند.

نمودار روزانه MKR/USDT. سس: TradingView

گاوها در چند روز گذشته بارها و بارها قیمت را به بالای خط روند نزولی رسانده اند اما نتوانسته اند سطوح بالاتر را حفظ کنند. یک مزیت کوچک این است که خریداران امتیاز زیادی نمی دهند، که نشان می دهد معامله گران عجله ای برای فروش موقعیت خود ندارند.

اگر قیمت افزایش یابد و بالاتر از خط روند نزولی به پایان برسد، نشان می دهد که خریداران دوباره به بازی بازگشته اند. احتمالاً پس از اینکه خریداران قیمت را به بالای ۱۲۲۷ دلار رساندند، شتاب مثبت بیشتر خواهد شد. پس از آن، جفت می تواند تا ۱۳۷۰ دلار افزایش یابد.

در عوض، شکست EMA 20 روزه (۱۱۰۶ دلار) نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند. پس از آن، این جفت می تواند به حمایت قوی در ۹۸۰ دلار سقوط کند.

نمودار ۴ ساعته MKR/USDT. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی فشار دادند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده اند و به فروش خود در رالی ادامه می دهند.

قیمت به ۵۰-SMA کاهش یافته است، سطح مهمی برای تماشا. اگر قیمت از سطوح فعلی بالا برود، گاوها دوباره سعی می‌کنند با قیمت ۱۱۸۶ دلار و سپس ۱۲۲۷ دلار بر موانع غلبه کنند. اگر این منطقه گسترش یابد، رالی می تواند به ۱۲۸۰ دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت به زیر ۵۰-SMA برسد، یک افت احتمالی به ۱۰۴۰ دلار و در نهایت به ۹۸۰ دلار باز می کند.

تحلیل قیمت تزوس

Tezos (XTZ) شاهد مبارزه بین گاوها و خرس ها در نزدیکی حمایت قوی ۰.۷۰ دلار بوده است. شکست خرس‌ها در پایین آوردن قیمت به زیر این سطح، خرید در سطوح پایین‌تر را نشان می‌دهد.

نمودار روزانه XTZ/USDT. سس: TradingView

شیب پایین میانگین های متحرک خرس ها را به نفع خود نشان می دهد، در حالی که افزایش RSI نشان می دهد که خرس ها در حال از دست دادن حرکت هستند. اولین نشانه قدرت زمانی خواهد بود که قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۷۱ دلار) بسته شود. این می تواند راه را برای صعود به خط روند نزولی هموار کند.

این سطح احتمالاً یک مانع بزرگ است، اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، جفت XTZ/USDT می تواند یک رالی جدید را آغاز کند. این جفت می تواند ابتدا به ۰.۹۴ دلار و سپس به ۱.۰۴ دلار حرکت کند. اگر قیمت سقوط کند و به زیر ۰.۶۶ دلار برسد، دیدگاه مثبت ما باطل خواهد شد.

نمودار ۴ ساعته XTZ/USDT. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت بین ۰.۷۰ تا ۰.۶۶ دلار تثبیت می شود. میانگین متحرک متقاطع و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

زمانی که قیمت به بالای ۰.۷۰ دلار رسید، لبه به نفع گاوها منحرف خواهد شد. سپس این جفت می تواند تا مقاومت فوری در ۰.۷۴ دلار افزایش یابد. زمانی که خرس‌ها قیمت را به زیر ۰.۶۸ دلار کاهش دهند، امتیاز به نفع خرس‌ها منحرف خواهد شد. این احتمالاً منجر به آزمایش مجدد پشتیبانی ۰.۶۶ دلاری خواهد شد. اگر این سطح بشکند، جفت می‌تواند مرحله بعدی روند نزولی را تا ۰.۶۱ دلار آغاز کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا