🚨 اخبار ارز دیجیتال

با تحریک فدرال رزرو دارایی بیت کوین، حجم مبادلات بیت کوین به پایین ترین حد در ۵ سال گذشته رسید

تحقیقات نشان می دهد که حجم معاملات نقدی بیت کوین از ماه مارس کاهش یافته است، در حالی که حرکت قیمت بیت کوین پیشرفت کمی داشته است.

حجم معاملات در مبادلات بیت کوین (BTC) کاهش یافته است زیرا معامله گران با عدم قطعیت اقتصاد کلان مداوم دست و پنجه نرم می کنند.

بر اساس یک مطالعه جدید از پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای CryptoQuant که در ۲۵ سپتامبر منتشر شد، حجم معاملات روزانه BTC از سال ۲۰۱۸ در پایین ترین سطح خود قرار دارد.

هشدار فدرال رزرو به سرمایه گذاران بیت کوین در مورد “رکود احتمالی”

حرکات قیمت بیت کوین در ماه‌های اخیر در محدوده‌های آشنا باقی مانده است و به نظر می‌رسد که علاقه به معامله با گذشت زمان کاهش می‌یابد.

داده‌های CryptoQuant که معاملات را در صرافی‌های نقدی و مشتقات ردیابی می‌کند، نشان می‌دهد که از زمانی که بیت کوین/دلار وارد محدوده فعلی خود در ماه مارس شده است، چقدر حجم معاملات کاهش یافته است.

در هفته گذشته بین ۸۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ معامله ارز در هر روز انجام شد، در حالی که این رقم در یک روز معمولی مارس بیش از ۶۰۰۰۰۰ معامله بود.

Kahue Oliveira، تحلیلگر مشارکت کننده اشاره می کند که عامل اصلی پشت این پدیده، وضعیت اقتصاد کلان است.

وی در بخشی از توضیحات ضمیمه داده ها گفت: دلیل اصلی ذکر شده افزایش اضطراب در مورد سناریوی کلان اقتصادی است.

اقدامات بانک مرکزی ایالات متحده همچنان به ایجاد عدم اطمینان ادامه می دهد و سرمایه گذاران منتظر یک رکود اقتصادی هستند.

اولیویرا به سیاست اقتصادی فعلی در ایالات متحده اشاره کرد که در آن فدرال رزرو بین افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۲۳ در نوسان بود و در عین حال وضعیت کلی را محدود نگه داشت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد که دارندگان بیت کوین در نتیجه ترجیح داده اند به سرمایه بیت کوین خود ادامه دهند.

او در پایان گفت: افراد بیشتری بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به عنوان سرمایه گذاری بلندمدت در نظر می گیرند، نه اینکه به دنبال سود سریع از طریق معاملات کوتاه مدت باشند.

آنها بیشتر به نگه داشتن سکه های خود، اعتقاد به ارزش آینده آنها علاقه مند هستند تا زمانی که نشانه هایی از سود را مشاهده می کنند، آنها را بفروشند.

بیت کوین: نمودار حجم معاملات (نقطه ای در مقابل مشتقات).منبع: CryptoQuant

طعمه کمی برای گاو نر قیمت BTC

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، چند هفته گذشته برای دلالان بیت کوین سخت بوده است.

مطالب مرتبط: با تقویت دلار آمریکا به بالاترین حد در ۱۰ ماه گذشته، قیمت بیت کوین به ۲۶۰۰۰ دلار رسید.

دارندگان کوتاه مدت (شرکت هایی که بیت کوین را تا ۱۵۵ روز نگه می دارند) در حال حاضر در اکثر وجوه خود زیان های تحقق نیافته ای دارند و مبنای هزینه آنها بالاتر از قیمت لحظه ای فعلی است.

پس از انجام تحقیقات بیشتر در این هفته، Yonsei_dent یکی از همکاران CryptoQuant به این نتیجه رسید که پایه هزینه های مختلف تازه واردان بیت کوین به عنوان یک «مقاومت قوی» عمل می کند.

وی هشدار داد: بدون احتساب سرمایه‌گذاران بلندمدت از ۱.۵ سال (۱۲ میلیون) + HODLers، سرمایه‌گذارانی که در سال گذشته وارد بازار شده‌اند، احتمالاً تمایل زیادی به خرید و فروش در کوتاه‌مدت خواهند داشت.

نمودار پیوست اعداد خروجی ترجمه نشده (UTXO) را نشان می‌دهد که بر اساس گروه‌های سنی برای تشکیل سطوح مقاومت و پشتیبانی تجزیه شده‌اند.

نمودار مشروح باندهای سنی بیت کوین UTXO (عکس).منبع: CryptoQuant

در همین حال، علاقه خارجی به قرار گرفتن در معرض BTC نیز به طور مشخص وجود ندارد. داده های Google Trends نشان می دهد که علاقه به بیت کوین به عنوان یک عبارت جستجو در کمترین حد خود از اکتبر ۲۰۲۰ است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: William Suberg
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا