🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین، اتریوم و آلت کوین ها پس از افزایش ۰.۷۵ درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو، سود روزانه خود را حفظ کردند.

علاوه بر افزایش ۰.۷۵ درصدی نقطه پایه، فدرال رزرو نرخ بهره ۴.۴ درصدی را برای سال ۲۰۲۲ تعیین کرده است و تحلیلگران بیت کوین کاهش بیشتری را برای BTC پیش بینی کرده اند.

بیت کوین (BTC) پس از اعلام سه افزایش متوالی ۷۵ واحد پایه (bps) نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ۲۱ سپتامبر توسط فدرال رزرو، کاهش یافت و افزایش روزانه خود را معکوس کرد.

تاجر خبر را فروخت

قیمت بیت کوین پس از بیانیه کمیسیون بازار آزاد فدرال، حدود ۶.۵ درصد از بالاترین قیمت روزانه خود یعنی ۱۹۹۵۰ دلار کاهش یافت و به ۱۸۶۶۰ دلار رسید. این سقوط بازتاب اصلاح ناگهانی مشابهی در بازارهای سهام ایالات متحده بود و شاخص S&P 500 چند دقیقه پس از به‌روزرسانی فدرال رزرو ۰.۵ درصد کاهش یافت.

نمودار روزانه BTC/USD.منبع: Trading View

در همین حال، بازدهی خزانه داری ۱۰ ساله پس از اعلام فدرال رزرو به ۳.۶ درصد افزایش یافت، در حالی که پنج دقیقه قبل از اعلام فدرال رزرو، ۳.۵۶ درصد بود. به طور مشابه، سود ۲ ساله خزانه داری ایالات متحده از ۳.۹۸ درصد به ۴ درصد در مدت مشابه افزایش یافت.

شاخص دلار آمریکا (DXY) که قدرت دلار آمریکا را در برابر سبدی از ارزهای خارجی مهم می سنجد، برای اولین بار در ۲۰ سال گذشته به ۱۱۱.۵۷ رسید.

فدرال رزرو همچنین یک “نقطه نقطه” به روز شده منتشر کرد. این در راستای پیش بینی نرخ بهره فردی مقامات تا پایان سال ۲۰۲۵ بود. این پیش بینی ها به هدف ۴.۴ درصدی برای سال ۲۰۲۲ و ۴.۶ درصدی برای سال ۲۰۲۳ اشاره دارد که نشان دهنده افزایش بیشتر نرخ بهره در آینده است.

مقامات بانک مرکزی پیش بینی کردند که نرخ بهره در سال ۲۰۲۳ به ۴.۶ درصد برسد.

همه شاخص ها به درد بیشتر بیت کوین اشاره می کنند

افزایش ارزش دلار و سقوط بیت کوین پس از به‌روزرسانی فدرال رزرو نشان‌دهنده اشتهای فزاینده سرمایه‌گذاران برای پول نقد و کالاهای مبتنی بر پول نقد در مقایسه با دارایی‌های پرریسک‌تر است. در همین حال، نمودار نقطه ای بانک مرکزی نشان می دهد که احساسات سرمایه گذاران تا پایان سال ۲۰۲۳ بدون تغییر باقی خواهد ماند.

مرتبط: هشدارهای “هسته ای” بیت کوین در حالی که تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره می گیرد – شاخص دلار به بالاترین حد در ۲۰ سال گذشته رسید

قیمت بیت کوین ممکن است به دلیل موضع جنگ طلبانه فدرال رزرو و تلاش برای پایین آوردن تورم از سطح فعلی ۸.۳ درصدی خود ادامه یابد.بسیاری از تحلیلگران پس از به روز رسانی بانک مرکزی دریافت کردم با توجه به اینکه ممکن است فدرال رزرو تا پایان سال ۷۵ واحد دیگر افزایش دهد، قیمت بیت کوین ممکن است به زیر محدوده پشتیبانی فنی فعلی ۱۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار سقوط کند.

چشم انداز فنی بیت کوین نیز به همین ترتیب نزولی به نظر می رسید. قابل ذکر است، این ارز دیجیتال یک الگوی بازگشت نزولی به نام «سر و شانه» با هدف سود حدود ۱۴۰۰۰ دلار، همانطور که در زیر نشان داده شده است، تشکیل داده است.

نمودار روزانه BTC/USD.منبع: Trading View

در مقابل، بازگشت از سطح حمایت سر و شانه ۱۸۸۰۰ دلار می‌تواند باعث شود که بیت کوین به ۲۲۵۰۰ دلار به عنوان یک هدف صعودی موقت نگاه کند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا