اخبار ارز دیجیتال

«خونریزی» آلت‌کوین‌ها با افزایش تسلط بیت‌کوین در سه ماهه دوم: CoinGecko


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Exchange، DeFi و Metaverse Tokens در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ ضربه بزرگی زدند، در حالی که بیت کوین به رشد خود ادامه داد.

به گفته CoinGecko، بیت کوین در سه ماهه دوم سال جاری عملکرد قوی داشته است زیرا تسلط بازار بر آلتکوین هایی را به دست آورد که در طول سه ماهه “خونریزی” کردند.

در ۱۸ جولای، گردآورنده داده‌های ارزهای دیجیتال گزارش صنعت سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳ خود را منتشر کرد و خاطرنشان کرد که بیت‌کوین (BTC) و اتر (ETH) از رشد سه ماهه اول خود تا پایان فصل دوم ادامه دادند.

در همین حال، بایننس کوین (BNB)، XRP (XRP) و کاردانو (ADA) در این مدت متحمل ضرر دو رقمی شدند.

به گفته CoinGecko، BNB و ADA هر دو بیشترین ضرر را در شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه Binance و Coinbase متحمل شدند زیرا به عنوان اوراق بهادار برچسب خوردند.

توکن های مالی غیرمتمرکز (DeFi) به ویژه در این سه ماهه ضربه شدیدی خوردند، به طوری که Uniswap (UNI)، Chainlink (LINK) و Lido (LDO) زیان دو رقمی را ثبت کردند.

پنج توکن برتر Metaverse و Play to Earn بر اساس ارزش بازار، از جمله Axii Infinity (AXS)، Sandbox (SAND) و Decentraland (MANA) نیز تا ۴۰ درصد ضرر داشتند.

قیمت کریپتو به سه ماهه دوم ۲۰۲۳ باز می گردد. منبع: CoinGecko

در نتیجه، تسلط بیت کوین در اواخر ژوئن به بالاترین حد دو سال اخیر یعنی کمی بیش از ۵۲ درصد رسید. با این حال، افزایش آلت کوین پس از پیروزی قانونی جزئی ریپل، اخیراً آن را به زیر ۵۰ درصد رسانده است.

علاوه بر این، اکثر آلتکوین‌هایی که پس از ۸۰ درصد پمپ XRP به سود خود رسیده‌اند، قبلاً سقوط کرده‌اند و بازار را به وضعیت موجود قبل از دادگاه بازمی‌گرداند.

CoinGecko گزارش داد که ارزش بازار برای سه ماهه ثابت باقی ماند و این سه ماهه به ۱.۲ تریلیون دلار خاتمه یافت. در سه ماهه سوم ثابت مانده است و در زمان نگارش این مقاله همچنان در ۱.۲ تریلیون دلار باقی مانده است.

کل بازار، سه ماهه دوم ۲۰۲۳. منبع: CoinGecko

این گزارش خاطرنشان می کند که بزرگترین برنده این دوره بیت کوین بود که تقریباً ۷ درصد رشد کرد و عملکرد بهتری از سایر بازارها داشت. با این حال، میانگین حجم معاملات روزانه BTC نسبت به سه ماهه ۵۸.۷ درصد کاهش یافت.

مربوط: کسی در “فصل آلت کوین” است؟ با پیروزی XRP، تسلط بیت کوین کاهش یافت

در این گزارش آمده است: «بعد از یک سه ماهه اول عالی، بیت کوین همچنان در سه ماهه دوم نسبت به اکثر کلاس های دارایی برتر عمل کرد و تنها از نزدک و اس اند پی ۵۰۰ عقب بود.

با توجه به اینکه اکثر آلتکوین ها، به جز XRP، در حال حاضر در حال عقب نشینی هستند و بیت کوین همچنان پادشاه ارزهای رمزنگاری شده است، امیدها برای یک «فصل alt» اولیه در حال محو شدن هستند.

مجله: آیا باید به کودکان «قرص نارنجی» داد؟کیف کتاب کودکان بیت کوین

نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا