اخبار ارز دیجیتال

جامعه بیت کوین از انتقاد پیتر زیهان از پادکست جو روگان خوشحال نیست

پیتر زیهان، مهمان پادکست جو روگان، استدلال کرد که بیت کوین ارزش ذاتی ندارد و ۱۷۰۰۰ دلار دیگر کاهش خواهد یافت.

اعضای جامعه بیت کوین (BTC) در رسانه های اجتماعی به ادعاهای یکی از جدیدترین مهمانان پادکست Joe Rogan Experience (JRE) یعنی پیتر زیهان واکنش نشان دادند.

در یکی از قسمت‌های اخیر JRE، زیهان، تحلیلگر و نویسنده ژئوپلیتیک آمریکایی، استدلال کرد که رمزارز همیشه یک «آتش داغ زباله‌دان» خواهد بود و بیت‌کوین ارزش ذاتی ندارد. تحلیلگران استدلال کردند که دارایی دیجیتال شماره یک بر اساس ارزش بازار اکنون قیمت “بهتر” دارد.

علاوه بر این، Zeihan ادعا می کند که بیت کوین که در حال حاضر در حدود ۱۷۰۰۰ دلار در زمان نگارش این مقاله معامله می شود، ۱۷۰۰۰ دلار دیگر کاهش می یابد و بیان می کند که قیمت منصفانه آن در محدوده منفی است. او افزود:

احمقانه ترین چیز در مورد بیت کوین این است که تعداد واحدهای بیت کوین هرگز نمی تواند از X بیشتر شود. به طور پیش فرض به این معنی است که نمی توان از آن برای تجارت استفاده کرد.

زیهان همچنین گفت: «کل ایده فعالیت اقتصادی این است که توسعه وجود دارد و برای روان سازی و مدیریت آن توسعه، به ارز بیشتری نیاز داریم.» تحلیلگران استدلال کردند که اگر عرضه ارز قفل شود، ممکن است تورم ارز رخ دهد و این می تواند “مدل اقتصادی را از بین ببرد.”

پادکست جو روگان
الان رای بدهید!

نظرات زیهان باعث شد تا بیت کوین داران بلافاصله واکنش نشان دهند و ادعاهای زیهان را رد کنند.برخی از اعضای جامعه بلافاصله تیز آنچه که تحلیلگران پس از خواندن وایت پیپر بیت کوین متوجه نمی شوند.

بیت کوینر تاکید می کند که وایت پیپر BTC را نخوانده است.منبع: توییتر

الکس استانچیک، مدیر اجرایی بیت کوین سوان انتقاد کرد مهمان JRE بود و گفت که نظرش ناآگاهانه بود. استانچیک نوشت: «تقریباً همه چیزهایی که این «کارشناس» در این مدت کوتاه گفته است، بی معنی است.

جف راس، بنیانگذار صندوق سرمایه گذاری Veilshire Capital نیز به ایرادات ادعاهای Zeihan اشاره کرد. او توییت کرد:

در همین حال، یک عضو جامعه با افتخار دفاع کرد بیت کوین استدلال می کرد که برخی از ویژگی های آن به آن ارزش ذاتی می دهد. این شامل کمبود، تورم زدایی، این واقعیت است که می توان آن را به مقادیر کمتری به نام «ساتوشی» تقسیم کرد، و تمرکززدایی.

مربوط: سهام استخراج بیت کوین با گسترش بازار افزایش می یابد زیرا معامله گران فدرال رزرو را کمتر تهاجمی می بینند

اگرچه روگان در این قسمت ادعاهای زیهان را رد نکرد، این پادکست محبوب قبلاً احساسات مثبتی را نسبت به بیت کوین ابراز کرده بود. در ۴ می، لوگان گفت که بیت کوین مشابه اینترنت اولیه است و دولت آن را نمی بیند. ما تاکید کردیم که می توان از آن برای خرید استفاده کرد.نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا