🚨 اخبار ارز دیجیتال

بازار گاوی بیت کوین (BTC) به این عامل کلیدی بستگی دارد: جزئیات

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، با تماس با کارشناسان مالی، تحقیقات خود را انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

رکت کپیتال، تحلیلگر برجسته ارزهای دیجیتال، در توییتی که اخیراً منتشر کرده، جدول زمانی بالقوه بازار صعودی بعدی بیت کوین (BTC) را روشن کرده و نقش حیاتی چرخه نصف شدن را در شکل دادن به مسیر بازار بیت کوین برجسته کرده است. طبق گزارش Rekt Capital، بیت کوین از نظر تاریخی بین ۵۱۸ تا ۵۴۶ روز پس از رویداد نصف شدن به اوج بازار صعودی خود می رسد.

بر این اساس جدول زمانیمی توان انتظار داشت که اوج بعدی بازار گاوی بین اواسط سپتامبر و اواسط اکتبر ۲۰۲۵ رخ دهد. با این حال، پویایی های اخیر بازار نشان می دهد که چرخه فعلی بیت کوین ممکن است در مقایسه با هنجارهای تاریخی شتاب گرفته باشد. قابل ذکر است که قیمت بیت کوین تقریباً ۲۶۰ روز زودتر از برنامه عادی به بالاترین حد خود رسیده است.

برداشت قبل از نصف شدن

علیرغم شتاب ظاهری، بیت کوین در یک ماه گذشته یک عقب نشینی پیش از نصف را پشت سر گذاشته است. این عقب نشینی باعث کاهش سرعت در چرخه شد و جدول زمانی را به جای ۲۶۰ روزی که قبلا مشاهده شده بود به ۲۳۰ روز جلوتر از برنامه نزدیک کرد. این عقب نشینی منجر به کاهش سرعت BTC شد فشار دادنبه طور موثر چرخه بازار صعودی را تا کنون حدود ۳۰ روز افزایش داده است.

در همین حال، Rekt Capital همچنین یک “چشم انداز شتاب” را معرفی کرد که از لحظه شکست بیت کوین بالاترین رکورد قبلی تا رسیدن به اوج بالقوه بازار صعودی را در نظر می گیرد. در این سناریو، بین ۲۶۶ تا ۳۱۵ روز پس از پشت سر گذاشتن بالاترین رکورد قبلی، می توان انتظار داشت که یک اوج داشته باشد. با توجه به اینکه بیت کوین در ماه مارس به بالاترین حد خود رسیده است، این دیدگاه نشان می دهد که اوج بعدی بازار صعودی می تواند بین دسامبر ۲۰۲۴ و فوریه ۲۰۲۵ رخ دهد.

به طور کلی، هم جدول زمانی چرخه نصف‌سازی سنتی و هم چشم‌انداز تسریع‌شده، بینش ارزشمندی را در مورد بازار صعودی بالقوه بیت‌کوین ارائه می‌کنند. ادامه شتاب در چرخه فعلی نشان می دهد که طول چرخه نصف شدن معمولی می تواند به نصف کاهش یابد و به طور بالقوه منجر به بالا رفتن سریعتر بازار شود.

اما در نظر گرفتن تأثیر عقب‌نشینی‌ها و تثبیت‌ها بر چرخه کلی بسیار مهم است. دوره های طولانی بکش کنار یا ادغام می تواند چرخه را بیشتر کند کند و اوج مورد انتظار بازار صعودی را به تاخیر بیندازد. از آنجایی که بیت کوین در چرخه بازار فعلی به پیشرفت خود ادامه می دهد، جامعه به دقت این عوامل اساسی را زیر نظر دارد تا درک واضح تری از زمان وقوع صعود بعدی در بازار افزایش یابد.

منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا