اخبار ارز دیجیتال

افت 70 درصدی بازار بیت کوین باعث مرگ «گردشگران» بیت کوین شد

فیلیپ سوئیفت می‌گوید بازدهی ریسک بیت‌کوین اکنون فرصتی برای خرید کلان است زیرا داده‌ها حرکت از تسلیم به انباشت را نشان می‌دهند.

فیلیپ سوئیفت، تحلیلگر مشهور، می‌گوید سفته‌بازان بیت‌کوین (BTC) از بازار ناپدید شده‌اند و خلق و خوی آن‌ها از بین رفته است.

و توییت در 14 دسامبر، یکی از بنیانگذاران مجموعه معاملاتی Decentrader، حداکثر پتانسیل ریسک بازده بیت کوین را با قیمت فعلی آن اعلام کرد.

سوئیفت: «خوشحالی» از بازار خرس بیت کوین نابود شد

بیت کوین/دلار آمریکا حدود 70 درصد پایین‌تر از بالاترین قیمت خود است و کاهش سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت بسیاری را از بین می‌برد.

رسوایی FTX باعث تسلیم شدیدتر شد. تسلیم شدن در جریان است زیرا پیامدهای آن باعث ایجاد وحشت در بین سرمایه گذاران عصبی شده است.

برای سوئیفت، نشانه ناپدید شدن «خوشحالی» دلالان از بیت کوین به شکل متریک محبوب امواج HODL است.

گروه HODL Waves سکه ها را بر اساس سن معامله می کرد. داده های به دست آمده نشان می دهد که دارندگان بلندمدت یا کوتاه مدت چگونه معامله می کنند.

تکرار بیشتر متریک، موج Realized Cap HODL (RHODL)، این باندها را با قیمت واقعی (قیمتی که هر بیت کوین آخرین بار در آن حرکت کرده است) وزن بیشتری می کند.

سوئیفت در یک داده اختصاصی روی زنجیره که در منبع LookIntoBitcoin توضیح داده شده است، گفت: “بنابراین، موج RHODL پایه هزینه بیت کوین را که برای دوره های زمانی مختلف در کیف پول نگهداری می شود به ما می گوید. هر دوره زمانی با یک موج در نمودار نشان داده می شود.” شرح.

در حال حاضر، RHODL اقلیت مشخصی از سکه‌ها را نشان می‌دهد که مدت کوتاهی پس از استفاده در تراکنش‌های قبلی در سراسر شبکه حرکت می‌کنند. در عوض، تراکنش‌های جاری شامل سکه‌هایی است که آخرین بار بین ۶ تا ۱۲ ماه پیش به‌عنوان رایج‌ترین گروه سنی جابجا شده‌اند.

در نمودار همراه، هر چه رنگ موج تیره‌تر باشد، سکه مرتبط‌تر حرکت می‌کند.

سوئیفت اظهار داشت: سرخوشی توریستی بیت کوین کاملاً از بین رفته است.

وی افزود که بر اساس روندهای تاریخی در امواج RHODL، نسبت ریسک به پاداش (R:R) سرمایه گذاری ها در آن شرایط جذاب ترین است.

او نوشت: «Cap HODL Waves در طول مدت نمایش، زمانی که شرکت‌کنندگان سرخوش بودند، نوک‌های رنگ‌های گرم‌تری ارائه کرد.

“ما در حال حاضر در پایین ترین سطح چرخه قرار داریم… به عنوان بزرگترین فرصت r:r.”

نمودار حاشیه نویسی امواج با پوشش واقعی بیت کوین HODL (RHODL).منبع: فیلیپ سوئیفت / توییتر

از تسلیم تا انباشت

با نزدیک شدن به پایان سال 2022، سوئیفت تنها کسی نیست که به سیگنال صعودی بالقوه بیت کوین چشم دوخته است.

مرتبط: بازار خرس بیت کوین تا 2 تا 3 ماه دوام می آورد – مصاحبه با فیلیپ سویفت، تحلیلگر BTC

شرکت تحلیلی Glassnode در آخرین نسخه خبرنامه هفتگی خود “The Week On-Chain” روند جاری سرمایه گذاران BTC از “تسلیم شدن” به “انباشتگی” را برجسته کرد.

این کار از طریق متریک UTXO Realized Price Density، ابزاری شبیه به امواج RHODL انجام شد. این بینشی در مورد قدرت فروشنده بر اساس سن سکه ارائه می دهد.

آنها نوشتند: “ما متوجه شدیم که تراکم توزیع مجدد سکه (و در نتیجه انباشت مجدد) پس از هر کاهش بازار در سال 2022 افزایش یافته است.”

نمودار همراه، سرمایه گذارانی را نشان می دهد که بالاترین قیمت های کلان را برای هر قیمت BTC، به ویژه از اواخر سال 2017 تا آوریل 2021 خریداری می کنند.

نمودار مشروح با چگالی قیمت واقعی بیت کوین UTXO (URPD).منبع: Glassnode

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا