اخبار ارز دیجیتال

شکست “پرچم نزولی” بیت کوین با رسیدن دلار آمریکا به بالاترین حد در 20 سال اخیر، 15000 دلار را هدف قرار می دهد.

بیت کوین جایگاه امن خود را به دلار از دست داد و صندوق های سرمایه گذاری مشترک 208 میلیارد دلار به دارایی های نقدی خود در نیمه اول سال 2022 اضافه کردند.

قیمت بیت کوین (BTC) در 6 سپتامبر به زیر 20000 دلار رسید و دلار قوی آمریکا و الگوهای تحلیل تکنیکی شوم باعث می شود که دارایی در ماه سپتامبر بیشتر سقوط کند.

بیت کوین Next Eyes 15000 دلار

از نقطه نظر فنی، بیت کوین در هفته های آینده پس از خارج شدن از الگوی رایج “پرچم خرس” در خطر سقوط به زیر 15000 دلار است.

برای خرس‌ها، پرچم نزولی زمانی تشکیل می‌شود که قیمت در یک محدوده افزایشی موازی پس از یک روند نزولی قوی افزایش یابد. آنها معمولاً پس از شکسته شدن قیمت به زیر خط روند پایین تر و تا زمانی که روند نزولی قبلی سقوط می کنند، برطرف می شوند.

نمودار روزانه BTC/USD با الگوی “پرچم صعودی”.منبع: Trading View

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، بیت کوین وارد فاز به اصطلاح فروپاشی الگوی پرچم نزولی شده است و هدف پایین تر آن در جنوب 15000 دلار در کمین است.

پول نقد پادشاه است

احتمال افت بیشتر بیت کوین در سال 2022 تا حد زیادی به دلیل بدتر شدن محیط اقتصادی افزایش یافته است.

کاهش 60 درصدی قیمت بیت کوین از سال تا به امروز یکی از پیامدهای ناگوار سیاست جنگ طلبانه فدرال رزرو برای کاهش تورم به 2 درصد از سطح فعلی 8.5 درصدی است. به طور خاص، بانک مرکزی ایالات متحده در سال 2022 چهار بار متوالی نرخ ها را افزایش می دهد و نرخ معیار را به محدوده 2.25٪ تا 2.5٪ افزایش می دهد.

افزایش نرخ بهره تمایل به اوراق بهادار مبتنی بر پول نقد را نسبت به دارایی های پرریسک تر مانند بیت کوین افزایش داده است.

برای مثال، طبق داده‌های BankRate.com، بانک‌هایی که حساب‌های پس‌انداز ایالات متحده دارند، بازدهی ۲ درصد یا بیشتر را به مشتریان ارائه می‌کنند که از حدود ۰.۵ درصد در ابتدای سال افزایش یافته است.

در همین حال، طبق تحلیل گلدمن ساکس، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک با مدیریت ۲.۷ تریلیون دلار سهام، دارایی‌های نقدی خود را ۲۰۸ میلیارد دلار در نیمه اول سال ۲۰۲۲ افزایش دادند. این سریعترین نرخ تخصیص تا کنون است.

چرخش دارایی های صندوق های مشترک فهرست شده در سال 2022 HY1.منبع: گلدمن ساکس

تقاضای گسترده برای پول نقد، شاخص دلار آمریکا را که قدرت دلار آمریکا را در برابر مجموعه ای از ارزهای خارجی بزرگ می سنجد، به 110.55 در 6 سپتامبر رساند که بالاترین میزان از سال 2002 است.

نمودار روزانه DXY منبع: TradingView

در نتیجه، پول نقد در سال 2022 عملکرد قابل توجهی از سهام، بیت کوین، اتریوم، مس، چوب و سایر دارایی ها خواهد داشت.

مرتبط: شکست محدوده بیت کوین می تواند باعث خرید در ADA، ATOM، FIL، EOS در این هفته شود

طبق اظهارات جروم پاول، رئیس جروم پاول در سمپوزیوم اخیر جکسون هول، با توجه به اینکه فدرال رزرو قصد دارد نرخ بهره را افزایش دهد، این روند می تواند ادامه یابد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Yashu Gola

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا