اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین و سیستم بانکی: درهای بسته و نقص های میراثی

بر کسی پوشیده نیست که سیستم بانکی بیت کوین را دوست ندارد، اما آیا این موضع شرکت های اول بیت کوین را به چالش می کشد؟

علی‌رغم وعده بیت‌کوین (BTC) مبنی بر دنیای همتا به همتا، ایجاد کسب‌وکار اول بیت کوین در سال ۲۰۲۲ همچنان به واسطه‌های شخص ثالث نیاز دارد. کسب و کار بیت کوین به معنای تعامل با سیستم مالی قدیمی است، خواه با سرمایه راه اندازی، استفاده از ارز فیات یا صرفاً استفاده از ریل های پرداخت فیات.

این یک ضرورت برای اکثریت قریب به اتفاق مشاغل مبتنی بر بیت کوین است و احتمالاً به این معنی است که آنها به یک بانک نیاز دارند.

کوین تلگراف با کسب و کارهایی که فقط بیت کوین دارند در مورد تجربه آنها در زمینه بانکداری صحبت کرد، با توجه به اینکه بیت کوین در نهایت در رسانه های اصلی بدنام خواهد شد. بعلاوه، برخی از بزرگ‌ترین حامیان صنعت بانکداری عاشق مقابله با بیت کوین هستند. بن پرایس، بنیانگذار شرکت بیت کوین اخیراً گفت: “ما ده ها فرصت شراکت بانکی را فقط به این دلیل که یک شرکت بیت کوین هستیم از دست دادیم.”

قبل از تاسیس شرکت بیت کوین، پرایس سال ها مدیر محصول ویزا بود. او به کوین تلگراف گفت که هدف شرکت بیت کوین آوردن بیت کوین به کل جهان است.

پرایس هنگام کار برای ویزا نا امیدی را تجربه کرد. نه به این دلیل که او یک “بیت کوین ماکسی هاردکور” بود، بلکه به این دلیل که پیشرفت کندی داشت. به گفته وی، پروژه‌های مربوط به پرداخت، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، کیف‌پول‌های غیرحضوری و… به طور مرتب بسته یا تعلیق می‌شدند. کرمان به کوین تلگراف گفت:

ویزا در پایان به بانک ها خدمات می دهد. آنها به مصرف کنندگان خدمات نمی دهند.

شرکت بیت‌کوین بخشی از طیف جدیدی از «نئوبانک‌های» بیت‌کوین است، بانک‌هایی که بیت‌کوین را به‌عنوان ارز اصلی خود در کنار ارز فیات تلقی می‌کنند. از شرکت بیت کوین در ایالات متحده گرفته تا Xapo در جبل الطارق تا CoinCorner در بریتانیا، نئوبانک های بیت کوین یک نیروی مالی هستند. به طور خلاصه، ما مردم را قادر می‌سازیم تا با استاندارد بیت کوین زندگی کنند و به راحتی با سیستم مالی سنتی تعامل داشته باشند.

کرمان توضیح می‌دهد که نئوبانک‌های بیت‌کوین از میل به «هیپربیت‌کوین‌سازی» یا ترویج پذیرش انبوه بیت‌کوین سرچشمه می‌گیرند، اما Cypherpunks آن‌طور که در ابتدا قصد داشت بیت‌کوین را قبول نکرد. اذعان می‌کند که تنها چند نفر هستند. او کاربران بیت‌کوین را به دو گروه تقسیم می‌کند. سایفرپانک‌هایی که حریم خصوصی را در اولویت قرار می‌دهند، عبارات بذر را در باغچه‌هایشان دفن می‌کنند، سکه‌ها را مخلوط می‌کنند و گره‌های بیت‌کوین را اجرا می‌کنند، و بقیه ۹۵ درصد از مردم مادر و خواهر را دوست دارند. دسترسی به یک نئوبانک بیت کوین ممکن است مورد نیاز باشد.

دریافت بیت کوین به اکثر مردم جهان احتمالا نیازمند انتقال تدریجی از سیستم قدیمی ارز فیات به استاندارد بیت کوین است.

اما چرا بانک ها نمی توانند بیت کوین را برای استفاده از فناوری جدید و سود از موفقیت بیت کوین ادغام کنند؟ فرقی نمی کند که شرکت از مقررات پیروی کند. ”

آندر از بانکی که به شرکت او ملحق شده بود بازدید کرد.منبع: توییتر

دنی بروستر، مدیر عامل پلتفرم تجارت بیت کوین FastBitcoins، به کوین تلگراف گفت که شرکت های بانکی فقط بیت کوین مانند FastBitcoins از سال ۲۰۱۳ وجود داشته اند. او به کوین تلگراف گفت، با این حال، بانک در ابتدا به دلیل «عدم درک» تمایلی به انجام تجارت بیت کوین نداشت.

به زودی تا سال ۲۰۲۲ و همین مشکل وجود دارد، اما «علیرغم افزایش وضوح و بررسی دقیق نظارتی، بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال با چیزهایی مانند LUNA در آشفتگی است. [Terra / LUNA] بروستر توضیح می دهد که انفجار Terra و اپیدمی متعاقب آن ارزهای دیجیتال بانک ها را حتی ریسک گریزتر کرده است. او گفت:

بانک‌ها این را، همراه با مسائل تقلب در پرداخت، به‌عنوان یک پرچم قرمز بزرگ و سردردی می‌بینند که می‌خواهند از آن اجتناب کنند. […] من به سادگی فکر می کردم به این دلیل است که می ترسم با بیت کوین جایگزین شوم، اما با گذشت زمان ثابت شد که این نظریه اشتباه است. ”

بروستر می‌گوید کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال، معاملات شستشو و جنبه‌های تاریک ارزهای دیجیتال به شهرت بیت‌کوین لطمه می‌زند. تراکنش حاصله در پایان تراکنش وجوه غیرقابل برگشتی را برای مجرمان فراهم می کند. او توضیح می‌دهد که تجدید حیات دائمی احتمالاً نظر در مورد بیت‌کوین را رنگ می‌کند، زیرا بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال یکسان و یکسان دیده می‌شوند.

گذراندن روزهای خود برای پرداختن به این موضوع بر دیدگاه شما در مورد هر چیزی که به آن فضا مربوط می شود تأثیر می گذارد، و این افراد همچنین در مورد اینکه بانک با چه کسی تجارت می کند، نظر دارند.

اندرس گفت که دلایل زیادی پشت بی میلی بانک ها برای ورود به تجارت بیت کوین وجود دارد، از “کارکنان بی کفایت مبارزه با پولشویی و روال بیت کوین و ارزهای دیجیتال” تا “پول قدیمی و پول جدید”. [money]استدلال. با این حال، او پیشنهاد می‌کند که تصور اینکه بیت‌کوین تهدیدی برای مدل‌های تجاری اصلی بانک‌ها است، اشتباه است.

بروستر ادعا می‌کند که «CBDC راه هر شراکت شیت‌کوینی را که اعلام می‌شود پیش می‌رود»، که نشان‌دهنده نابودی نهایی است. ممکن است با رقابتی از منابع ناموجود روبرو شوید.

مربوط: بانکداری ۵۶ برابر بیشتر از بیت کوین انرژی مصرف می کند: گزارش زنجیره ارزش

سرانجام هال فینی، اولین فردی که پس از ساتوشی ناکاموتو، بیت کوین استخراج کرد، وجود بانک های تحت حمایت بیت کوین را در سال ۲۰۱۰ پیش بینی کرد. معامله. در این میان، شرکت‌های اول بیت کوین ممکن است مجبور شوند به «وابستگی» به بانک‌ها ادامه دهند، اگرچه راه‌حل‌هایی وجود دارد.

علاوه بر این، کارمن اعتراف کرد که کار با بانک ها دردسرساز است. […] بنابراین همه چیز در کنار بانک نیست. مسلماً، برخی نشانه‌های دلگرم‌کننده در پذیرش پرداخت‌های تجاری بیت‌کوین وجود دارد، اما ارز فیات پادشاه است و FUD قادر مطلق است.نویسنده: Joseph Hall

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا