🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین و پروتکل استکینگ مایع منجر به رستاخیز کریپتو در سه ماهه اول ۲۰۲۳ شدند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، بیت کوین پس از ۷۲ درصد افزایش سه ماهه در سرمایه بازار، عملکرد بهتری از دارایی های سنتی داشت.

اکوسیستم ارزهای دیجیتال شروعی قوی دارد زیرا ارزش بازار بیت کوین (BTC) و پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به شدت افزایش می یابد.

اینها نکات کلیدی از گزارش صنعت رمزنگاری Q1 CoinGecko است که در ۱۸ آوریل منتشر شد. بیت کوین به عنوان بهترین دارایی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ ظاهر شد و ۷۲.۴ درصد افزایش یافت و نسبت به شاخص NASDAQ و طلا که ۱۵.۷ درصد بود، پیشی گرفت. افزایش ۸.۴ درصدی هر کدام.

این گزارش نشان می‌دهد که تمام طبقات دارایی‌های اصلی در طول سه ماهه اول سال افزایش یافته‌اند، به استثنای نفت که ۶.۱ درصد کاهش یافت. این کاهش به دلیل داده های تورم ایالات متحده بود که به کاهش تقاضای نفت و تأثیر منفی بحران بانکی ایالات متحده اشاره کرد.

بیت کوین بهترین دارایی در سه ماه اول سال ۲۰۲۳ بود. منبع: CoinGecko 2023 Q1 Crypto Industry Report

بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال از بهبودی چهار چهارمی برخوردار شد و ارزش کل بازار آن در پایان سه ماهه اول به ۱.۲ تریلیون دلار رسید. CoinGecko سود ۴۰۶ میلیارد دلاری یا ۴۸.۹ درصدی از سقف بازار ارزهای دیجیتال در پایان سال ۲۰۲۲ یعنی ۸۲۹ میلیارد دلار را نشان می دهد.

فضای DeFi نیز عملکرد برجسته ای داشت و در طول سه ماهه اول ۲۹.۶ میلیارد دلار ارزش کسب کرد. این گزارش به عملکرد چشمگیر توکن حاکمیت سهام نقدینگی با افزایش ۲۱۰ درصدی ارزش بازار از زمان عرضه آن در سال ۲۰۲۳ اشاره می کند.

ارتقاء Shapella اتریوم نقش مهمی در تسهیل افزایش جریان سرمایه به استخرهای استیکینگ مایع ایفا کرد و ارتقاء شبکه در نهایت امکان برداشت پاداش های سهام ETH را فراهم کرد. این گزارش اشاره می‌کند که در حال حاضر استیکینگ مایع سومین دسته بزرگ در بخش DeFi است.

موارد مرتبط: اتر در ۱۱ ماه به بالاترین حد خود می رسد زیرا برداشت پس از چاپلا از ۱ میلیون ETH فراتر می رود

بیت‌کوین و دی‌فای تا کنون محرک‌های اصلی بوده‌اند، اما ارزش بازار ۱۵ استیبل کوین برتر ۶.۲ میلیارد دلار کاهش یافته است. CoinGecko معتقد است که این کاهش ۴.۵ درصدی ارزش بازار به دلیل بسته شدن بایننس USD توسط Paxos و کاهش لحظه ای سکه USD (USDC) در طول سقوط بانک سیلیکون ولی در مارس ۲۰۲۳ بوده است.

تتر (USDT) موقعیت خود را به عنوان بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار در سال ۲۰۲۳ تثبیت کرد و از ابتدای سال ۱۳.۶ میلیارد دلار اضافه کرد، در حالی که USDC و BUSD به ترتیب ۲۶.۹٪ و ۵۴.۵٪ از ارزش بازار را متحمل شدند.

حجم معاملات توکن غیر قابل تعویض نیز در سال ۲۰۲۳ دوباره افزایش یافت و با رشد ۶۸ درصدی از سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ به ۴.۵ میلیارد دلار در سه ماهه اول ۲۰۲۳ رسید. سهم بازار NFT در مارس ۲۰۲۳ ۷۱.۸ درصد است.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا