اخبار ارز دیجیتال

بیت‌کوین و طلا در میان دلار قوی‌تر با بادهای مخالف روبرو می‌شوند

بیت کوین از بازار سهام جدا شده و همبستگی آن با طلا به سطوحی رسیده است که از سال گذشته مشاهده نشده است.

بیت کوین و طلا دیگر گزینه های اصلی برای پوشش تورمی سرمایه گذاران در میان دلار قوی آمریکا نیستند. علاوه بر آشفتگی بازار مالی کنونی، تنش‌های ژئوپلیتیکی بر بسیاری از دارایی‌هایی که سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند در طول بحران مالی سرمایه‌گذاری کنند، ویران کرده است.

بیت کوین (BTC) تقریباً 70 درصد از ارزش بازار خود را از اوج بازار سال گذشته از دست داده است، در حالی که طلا که موقعیت خود را در سه ماهه اول سال جاری تثبیت کرد، با وجود بحران های روسیه و روسیه بیش از 10 درصد از ارزش بازار خود را از دست داده است. اوکراین: اکنون 10 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. تاریخ.

شرایط منفی بازار، BTC را مجبور کرد تا ارتباط خود را با سهام فناوری از دست بدهد، در حالی که در همان زمان، همبستگی بین ارزهای رمزپایه برتر و فلزات گرانبها به سطوحی رسیده است که در بیش از یک سال مشاهده نشده است.

همبستگی بین بیت کوین و طلا در سال گذشته به شدت بین -0.2 و +0.2 در نوسان بوده است. با این حال، همبستگی بین این دو دارایی در هفته گذشته به 0.3 رسید که بالاترین میزان در یک سال است.

همبستگی بین بیت کوین و طلا منبع: Kaiko Research

معیار همبستگی 0.3 کمی مثبت و مقدار 0.7 یک همبستگی قوی در نظر گرفته می شود. بنابراین، در حالی که همبستگی بیت کوین/طلا سال به سال به بالاترین حد خود رسیده است، هنوز به سطح قابل توجهی نرسیده است که حرکت قیمت از یکدیگر تقلید کند.

علاوه بر بیت کوین و طلا، خزانه داری ایالات متحده و سایر سهام نیز با سرنوشت مشابهی روبرو هستند. کارشناسان بر این باورند که دلار قوی، همراه با شرایط جاری بازار، سرمایه‌گذاران را وادار کرده است تا فراتر از دارایی‌های امن نگاه کنند.

مربوط: بیت کوین 20000 دلار نگه می دارد زیرا فشار نهنگ همچنان برای کنترل مقاومت ادامه دارد

کریم دنداسی، مدیر پورتفولیو در پلتفرم سرمایه گذاری دارایی دیجیتال StableHouse، به کوین تلگراف گفت:

بدیهی است که امسال سال خوبی برای بیت کوین نبوده است. [Treasury bonds]نمودار گویای همه چیز است. دلار برنده است. این موضوع طعنه آمیز است زیرا سرمایه گذاران به دارایی های بازده و رشد پناه می برند، زیرا ریسک های رکود اقتصادی و تلاش های QT سرمایه گذاران را به احتکار دلار سوق می دهد. ”

بیت کوین ممکن است برای همگام شدن با داستان پوشش تورمی مشکل داشته باشد، اما توجه به این نکته مهم است که بیت کوین در مقایسه با سایر طبقات دارایی هنوز یک طبقه دارایی نوپای است. ارز دیجیتال برتر یکی از بهترین دارایی ها در پنج سال گذشته بوده است.

نویسنده: Prashant Jha

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا