اخبار ارز دیجیتال

تحلیلگران بیت کوین سه دلیل را ذکر کرده اند که چرا بیت کوین در صورت کاهش قیمت به زیر ۲۰۰۰۰ دلار می تواند به یک “تله خرس” تبدیل شود.

مجموعه ای از شاخص های فنی نشان می دهد که قیمت بیت کوین در حال پایان دادن به یک چرخه نزولی عمومی است.

بیت کوین (BTC) در ۲۰ سپتامبر بالاتر از ۱۹۰۰۰ دلار بهبود یافت.

بیت کوین پس از شکستن به زیر ۲۰۰۰۰ دلار با مشکل مواجه می شود

در نمودار روزانه، قیمت بیت کوین از ۱۸۲۵۵ دلار به ۱۹۶۵۰ دلار افزایش یافت. این افزایش ۷.۵ درصدی قیمت بازتاب روند صعودی مشابهی است که در بازار سهام مشاهده شد، با سرمایه‌گذاران که انتظار افزایش بزرگ دیگری از سوی فدرال رزرو در ۲۰ تا ۲۱ سپتامبر را دارند.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD در برابر ACWI و Nasdaq.منبع: Trading View

با این حال، نظرات در مورد پایداری بازگشت بیت کوین متفاوت است. جانی مو، تحلیلگر بازار مستقل، تاکید کرد که اقدام مداوم قیمت بیت کوین شبیه یک حرکت ادغام جانبی در اوایل سال جاری است.

به عبارت دیگر، افزایش قیمت فعلی بیت کوین نزدیک به ۲۰۰۰۰ دلار، موردی برای افزایش بلندمدت نخواهد بود.

رودی تاکارا، مدیر اجرایی سابق فاکس نیوز و سردبیر کوین تلگراف نیز به معامله گران ارزهای دیجیتال هشدار داد که به دلیل وخامت شرایط اقتصادی جهانی، خود را برای «روزگار تاریک» آماده کنند.

از سوی دیگر، برخی از تحلیلگران بر این باورند که بیت کوین شاهد یک بازگشت صعودی قوی در پیش است. بیایید نگاهی دقیق تر به سه چشم انداز خوش بینانه بازار بیندازیم.

بیت کوین «چکش صعودی» را چاپ کرد

به گفته تردیگراد، تحلیلگر مستعار، کندل ۲۰ سپتامبر بیت کوین یک چکش صعودی است و نشان می دهد که حرکت نزولی در حال کاهش است.

یک شمع چکشی صعودی زمانی شکل می‌گیرد که دارایی به میزان قابل توجهی از باز شدنش سقوط کند، اما بازیابی شود و نزدیک به همان سطح بسته شود. من آن را نشانه‌ای از رد نزولی می‌دانم.

معامله گر تاردی گرید همان تئوری را برای حرکت بازیابی بیت کوین در ۲۰ سپتامبر اعمال می کند و خاطرنشان می کند که چکش صعودی آن می تواند منجر به معکوس شود.

پایین چرخه پی

یکی دیگر از سیگنال های فنی برای جهش شدید بیت کوین، انتهای چرخه پای است.

به طور خاص، نشانگر منبع باز دو میانگین متحرک ساده بلندمدت (SMA) را ردیابی می کند: SMA 471 روزه و EMA 150 روزه. تاریخچه تاریخی نشان می دهد که قیمت بیت کوین در یک چرخه بازار زمانی که SMA 150 روزه به زیر SMA 471 روزه سقوط کرد، به پایین ترین سطح خود رسید.

در همین حال، قیمت برای چند روز پیش از بسته شدن SMA 150 روزه بالاتر از SMA 471 روزه و بازگشت صعودی حرکت می کند. نام مستعار تحلیلگر، غول رمزنگاری، برجسته آن بیت کوین قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ یک متقاطع صعودی از SMA 150-471 داشته باشد.

نمودار قیمت هفتگی BTC/USD با پایین چرخه Pi-Cycle. منبع: TradingView/Titan of Crypto

وی خاطرنشان کرد: اولین صلیب در تیرماه اتفاق افتاد و افزود:

صلیب دوم هنوز اتفاق نیفتاده است. واژگونی ممکن است نزدیک‌تر از چیزی باشد که فکر می‌کنیم.»

چرخه wyckoff

Aurelien Ohayon، مدیر عامل شرکت استراتژی سرمایه گذاری XOR Strategy، گفت: پیش بینی کنید انتظار می رود بیت کوین تا اوایل سال ۲۰۲۳ به ۴۵۰۰۰ دلار برسد، با این ادعا که قیمت بیت کوین از الگوی چرخه محبوب Wyckoff پیروی می کند.

مطالب مرتبط: «فد پتک» قیمت بیت کوین و اتریوم را بیشتر شکست – تحلیلگر بلومبرگ

چرخه Wyckoff چهار مرحله دارد: تجمع، نشانه گذاری، توزیع و نشانه گذاری. همانطور که اوهایونگ اشاره می کند، پس از مرحله کاهش قیمت، در مورد بازگشت قیمت مداوم بیت کوین، چرخه در مرحله انباشت دوباره تکرار می شود.

BTC/USD در مراحل چرخه Wyckoff نشان داده شده است. منبع: XorStrategy.com

این تحلیلگر نتیجه می گیرد: «بیت کوین در حال ورود به مرحله نهایی صعودی چرخه Wyckoff است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا