🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین آمستردام ۲۰۲۲: چشم انداز خوش بینانه برای بیت کوین در میان شرایط نامطمئن اقتصادی

بیت کوین آمستردام ۲۰۲۲ چشم انداز مثبتی را در مورد ادامه استفاده و پذیرش بیت کوین در یک فضای اقتصادی نامطمئن ارائه می دهد.

شاید فصل لاله ها در هلند نبود، اما در Westerpark زیبا، که میزبان کنفرانس بیت کوین آمستردام ۲۰۲۲ بود، غوغایی آشکار بود.

سخنرانان برجسته از همه گوشه‌های اکوسیستم بیت‌کوین (BTC) جمعیت زیادی را برای این برنامه دو روزه جذب کردند و با نزدیک شدن به چهاردهمین سال خود، طیف گسترده‌ای از موضوعات، چالش‌ها و موفقیت‌ها را بررسی کردند.

با تداوم مشکلات اقتصادی جهانی در بازارهای سنتی و نگرانی های فزاینده در مورد تورم ارز جهانی، نقش بیت کوین به عنوان یک پوشش بالقوه موضوع اصلی بحث با غربی ها از روز اول کنفرانس بوده است.

بیت کوین به عنوان محافظ تورم

گرگ فاس، مدیر سابق صندوق تامینی و شاهزاده فیلیپ صربستان گیب معتقدند بیت کوین با توجه به کمبود مهندسی شده آن در مقایسه با یک سیستم اقتصادی مبتنی بر بدهی که با تورم مبارزه می کند، یک پناهگاه امن است.

Cointelegraph با Foss در آمستردام صحبت کرد و او بر دیدگاه خود تاکید کرد که بیت کوین نقش مهمی در مقابله با تورم مالی ایفا خواهد کرد.معرفی بیت کوین دیدگاه او را در مورد چالش های اقتصادی کنونی که جهان با آن روبروست تغییر اساسی داده است.

من بیت کوین را در سال ۲۰۱۶ کشف کردم و از آن زمان تاکنون در حال مطالعه آن هستم. به نظر من، بیت کوین مهم ترین راه حل فنی و مالی برای بحران قرض الحسنه است. اکنون در زمان واقعی در حال وقوع است. آنچه در بریتانیا اتفاق می افتد فوق العاده است. از سال ۲۰۰۹ نسبت به سیستم مالی عصبی تر نبودم.”

شاهزاده فیلیپ مثال‌های حکایتی از افزایش تورم در صربستان در گذشته و در سال ۲۰۲۲ را با وجود تضمین‌های دولت مبنی بر تک رقمی شدن تورم در سال ۲۰۲۳ به عنوان یک منبع نگرانی محلی ذکر می‌کند.

این است که بیت‌کوین واقعاً می‌تواند به مردم صربستان و سراسر جهان کمک کند. درک مردم از کمبود بیت‌کوین و چگونگی حل مشکل تورمی که بیت‌کوین در حال حاضر با آن مواجه است، مهم است.»

نایجل فاراژ، عضو سابق پارلمان اروپا نیز در گفتگو با کوین تلگراف، موضوع را از یک زمینه بریتانیایی بررسی کرد.

فاراژ چندین دهه پیش بر انحراف از استاندارد طلا در کشورهای مختلف به عنوان عامل اصلی محیط تورمی تاکید کرد. به نظر او، بیت کوین می تواند در آینده نزدیک به وسیله ای جذاب تر برای انجام معاملات و مبارزه با تورم در اروپا تبدیل شود.

«در چند سال آینده تغییرات بسیار بزرگی برای تبدیل شدن به یک وسیله مبادله قابل اعتماد وجود خواهد داشت. [Bitcoin] جذاب تر و بیشتر می شود. ”

در حالی که بسیاری از سخنرانان ابراز خوش‌بینی کردند که بیت‌کوین می‌تواند پوششی برای پرتفوی سرمایه‌گذاری شخصی باشد، ووس بر اهمیت داشتن یک استراتژی روشن برای تخصیص بخشی از سبد به بیت‌کوین تأکید کرد.

مشکل انرژی اروپا

اندی لانگ، مدیر عامل شرکت معدنی White Rock Management، گفت: مسائل انرژی یکی دیگر از موضوعات داغ بحث با توجه به اینکه اروپا در حال گذر از نوعی بحران انرژی است که با حمله روسیه به اوکراین تشدید شده است، وضعیت این قاره را خلاصه کرد.

“در واقع، تنها منابع انرژی مقرون به صرفه برای استخراج در اروپا در جایی قرار دارد که انرژی گیر کرده است. ما به ظرفیت نیاز داریم.”

لانگ همچنین خاطرنشان کرد که خطوط لوله گاز محدود شده و نیروگاه های هسته ای بدون انرژی محدودیت های بیشتری را اضافه می کنند، در حالی که تولید انرژی های تجدیدپذیر ادامه نمی یابد. این بدان معناست که ماینرها برای یافتن مکان های ارزان قیمت و قابل اعتماد برای برق تلاش می کنند.

Jelmer ten Wold، مدیر عامل Greentech Technologies AG، بر این واقعیت تأکید کرد که در حالی که اتحادیه اروپا ۳۰۰ میلیارد یورو در تولید انرژی های تجدیدپذیر در چند سال آینده سرمایه گذاری می کند، برنامه های مصرف تا حدودی وجود ندارد.

این امر نیاز و تقاضا برای برنامه های کاربردی متعادل کننده بار و بار پایدار را افزایش می دهد. در لحظه ای که کاربران گرما به صورت عمودی با مزارع معدن ادغام می شوند و همزمان گرما و BTC تولید می کنند، دیگهای بخار الکترونیکی ارزان تر از همیشه خواهند شد. هیچ راهی وجود ندارد.

لانگ همچنین توضیح داد که چگونه سرمایه‌گذاری شرکتش در زیرساخت‌های انرژی در سوئد منجر به تأثیر آبشاری توسعه زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری بیشتر در سرمایه‌گذاری‌های معدنی توسط شرکت‌های دیگر شد. این مثالی از این است که چگونه استخراج بیت کوین می تواند مشوق توسعه بیشتر شرکت های برق باشد.

زنجیره های جانبی را در نظر بگیرید

بیت کوینر مستقل، مخترع BIP 300، رمزنگار برجسته، مخترع Hashcash، مدیر عامل Blockstream، آدام باخ، گفت که برای بهبود شبکه بیت کوین آینده: من در مورد استفاده از زنجیره جانبی فکر کرده ام.

OpCodes، Simplicity و Zero-Knowledge SARKS توسط هر دو سخنران در پانل در مورد این موضوع پیشنهاد شد. Back پیشنهاد کرد که کدهای عملیاتی که داده‌ها را فشار می‌دهند یا عملکردهایی را در pubkey یا اسکریپت‌های امضا انجام می‌دهند، احتمالاً در آینده نزدیک ساده‌ترین روش‌ها برای پیاده‌سازی خواهند بود.

“من فکر می کنم Opcode احتمالا سریع ترین مسیر است. من فکر می کنم انرژی جدیدی در لایه ۲ بیت کوین با Fedimint و Statechains وجود دارد. شرکت های متعددی روی این موارد کار می کنند. من نیز به کدهای عملیاتی علاقه مند هستم، بنابراین این زمان خوبی است تا آن مکالمه را داشته باش.”

Sztorc، خالق BIP 300، که فشرده سازی ۳ تا ۶ ماه داده تراکنش را در ۳۲ بایت ثابت پیشنهاد می کند، گفت که زنجیره های جانبی می توانند شبکه بیت کوین را از طریق پیاده سازی BIP و سایر پیشنهادات زنجیره جانبی خود مقیاس کنند. ما همچنین توافق کردیم که ممکن است به کمک کند.

ایده هایی که من برای BIP 300 و به طور کلی زنجیره های جانبی دارم، پتانسیل تاثیرگذاری زیادی دارند. می توان از آن برای دستیابی به سرعت استفاده کرد.

ارتقا یا بهبود پروتکل بیت کوین همیشه بحث برانگیز بوده است، اما دو رمزنگار بسیار محترم نظرات خود را در مورد چگونگی تکامل این پروتکل در چندین ارز دیجیتال و اکوسیستم بلاک چین به اشتراک گذاشتند.

داستان بیت کوین جولیان آسانژ

جولیان آسانژ، فعال برجسته و بنیانگذار ویکی لیکس، که اکنون در زندان بلمارش لندن زندانی است، توسط همسرش استلا وکالت کرد، سخنرانی تحریک آمیزی در آمستردام ایراد کرد و مورد انتقاد سانسورچیان در سراسر جهان قرار گرفت. نقش بیت کوین در مبارزه با

“بیت کوین و فناوری آن در تلاش هستند تا با سانسور مبارزه کنند به روشی که ویکی لیکس از رمزنگاری برای مبارزه با سانسور استفاده کرد. جولیان ویکی لیکس را با نوآوری باورنکردنی شروع کرد. پیشگامی است که چهره روزنامه نگاری را تغییر داد.”

کار آسانژ با رمزنگاری عمدتاً بر کمک به روزنامه‌نگاران و اتاق‌های خبر متمرکز بود تا درباره چگونگی ایمن‌سازی منابع و اطلاعات در عصر اینترنت تجدیدنظر کنند. هنگامی که ویکی لیکس شروع به انتشار اطلاعات کرد، شرکت های رسانه ای از شبکه های اصلی پرداخت قطع شدند.

این امر منجر به تبدیل شدن ویکی لیکس به اولین پذیرنده بیت کوین شد. درک حملات علیه ویکی لیکس و حملات مختلف بسیار مهم است.

گفتگوهای عمومی با سخنرانان و شرکت کنندگان در مورد نقش بیت کوین در زمان افزایش عدم اطمینان در سراسر جهان ابراز خوش بینی کردند. با شروع فروکش شدن همه‌گیری کووید-۱۹، نگرانی‌های تورمی و تهدید همیشگی بدتر شدن شرایط در اوکراین، هزینه‌های انرژی را در اروپا به شدت افزایش داده است.

علیرغم چشم انداز تیره، بیت کوین همچنان به جذب کاربران قدیمی و تازه واردان آینده ادامه می دهد و راه های بسیاری را برای یک ارز دیجیتال برجسته بررسی می کند. یک دارنده بلندمدت بیت کوین ناشناس به کوین تلگراف گفت: «من از آمریکا به اینجا پرواز کردم زیرا دوست دارم آنچه را که در فضا می گذرد نظارت کنم.

شرکت کنندگان از جمله بسیاری از افرادی بودند که از نقاط مختلف جهان سفر کردند تا ببینند چگونه اکوسیستم بیت کوین در اکوسیستم رو به رشد ارزهای دیجیتال به تکامل خود ادامه می دهد.نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا