🚨 اخبار ارز دیجیتال

BitBoy Crypto از یوتیوبر همکار آتوزی به دلیل افترا شکایت کرد

یوتیوبر ارز دیجیتال Bitboy Crypto شکایتی را برای افترا علیه یکی دیگر از تولیدکنندگان محتوای برجسته در این پلتفرم تنظیم کرده است.

دو سازنده محتوای برجسته یوتیوب قرار است در یک نبرد حقوقی بر سر یک ویدیوی ارز دیجیتال که ادعا می‌شود یک پروژه کلاهبرداری شده را تبلیغ می‌کند، شکایت کنند.

Bitboy Crypto، یک کانال یوتیوب که توسط بن آرمسترانگ تأسیس شده است، محتوای متنوعی را تولید می کند که بر اخبار، پروژه ها، توکن ها و مشاوره های معاملاتی مربوط به ارزهای دیجیتال متمرکز است. این کانال از فوریه ۲۰۱۸ فعال بوده و بیش از ۱.۴ میلیون مشترک دارد.

این کانال به خاطر داستان‌های خبری و ویدیوهای متمرکز بر معامله با عناوین مشابه معروف است “۳ سکه برتر که از اتریوم پیشی گرفته اند! (بازی کوتاه مدت قوی)” نشان دهنده نوع محتوای ارائه شده به بیننده است.

اگرچه این ویدئوها برای ارائه مشاوره معاملاتی در نظر گرفته شده است، اما این کانال بیان می‌کند که آرمسترانگ “یک مشاور حرفه‌ای در زمینه‌های تجاری شامل امور مالی، ارزهای دیجیتال، مالیات، معاملات اوراق بهادار و کالاها، یا فعالیت‌های قانونی است.” یک سلب مسئولیت وجود دارد که به وضوح بیان می‌کند که نیست. محتوای کانال بیان می کند که فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است.

Bitboy Crypto در گذشته به انتقادات جامعه ارزهای دیجیتال به دلیل گمراه کردن بینندگان در مورد توکن‌ها و پروژه‌های مختلف پاسخ داده است. آرمسترانگ با استناد به یک گفتگوی پرشور در پادکستی که توسط آنتونی پمپلیانو سرمایه‌گذار ارز دیجیتال در نوامبر ۲۰۲۱ میزبانی شده بود، به دنبال رد این ادعاها بود.

مرتبط: بنیانگذار BitBoy تهدید به دعوای طبقاتی علیه درجه سانتیگراد کرد

اتفاقی که شامل نظراتی بود که توسط یوتیوب‌بر دیگری در یک ویدیوی BitBoy 2020 ارسال شده بود، آرمسترانگ را بر آن داشت تا به دنبال توسل قانونی باشد. Erling Mengshoel Jr که بیشتر با نام کانال YouTube خود به نام Atozy شناخته می شود، در کانال Bitboy خود با ویدیوی حذف شده مواجه شد که پروژه ای به نام Pamp Network Tokens را در سال ۲۰۲۰ تبلیغ می کرد.

بر اساس گزارش‌های بنیان‌گذاران، این پروژه با دستان خالی سرمایه‌گذاران به پایان رسید. داده‌های Coingecko نشان می‌دهد که ارزش توکن‌های PAMP کمتر از ۱ دلار است که از بالاترین قیمت تاریخ ۲.۷۳ دلار در جولای ۲۰۲۰ شروع می‌شود.

در پی شکست PAMP، آتوزی مجدداً ویدیوی Bitboy را مشاهده کرد و نظری را ارسال کرد که آرمسترانگ را به عنوان “سایه” برای گمراه کردن بینندگان ارسال کرد. آتوزی در نوامبر ۲۰۲۱ یک ویدیو کامل در کانال خود ساخت. “این یوتیوبر طرفداران خود را فریب می دهد … Bitboy Crypto”آرمسترانگ مدعی شد که به عنوان یک متخصص ارزهای دیجیتال که خود را کارشناس ارزهای دیجیتال معرفی کرده بود، برای تسهیل پروژه ای که در نهایت از کار افتاد، بی انصافی بوده است.

آرمسترانگ در ۱۲ آگوست در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی جورجیا در آتلانتا، با ادعاهای متعدد از جمله افترا، ایجاد ناراحتی عاطفی، و مداخله غیرقانونی در تجارت یا روابط تجاری بالقوه، شکایتی را علیه منگ شول تنظیم کرد. شکایت فدرال

منگ شول در نهایت چند روز بعد در خانه خود خدمت کرد و از حمایت بینندگان و جامعه ارزهای دیجیتال برای رسیدگی به آنچه که او به عنوان یک دعوی «بیهوده» از آرمسترانگ توصیف کرد، استفاده کرد.

Mengshoel سپس یک حساب کاربری GoFundMe برای رسیدگی به این دعوی راه‌اندازی کرد و آرمسترانگ به دنبال خسارت و هزینه‌های حقوقی به ارزش ۷۵۰۰۰ دلار بود. GoFundMe در ۲۴ ساعت اول بیش از ۲۰۰۰۰ دلار دریافت کرده است و تا به امروز بیش از ۴۵۰ مشارکت کننده دارد.

کوین تلگراف نظراتی را از هر دو طرف در رابطه با این روند درخواست کرده است و بر این اساس این مقاله را به روز خواهد کرد.

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا