اخبار ارز دیجیتال

BIS به عنوان “موفقیت” خلبان CBDC، 22 میلیون دلار معامله شد

ارزش بیش از 12 میلیون دلار در این آزمایشی شامل بانک های تجاری و بانک های مرکزی هنگ کنگ، تایلند، امارات متحده عربی و چین صادر شده است.

آزمایشی ارز دیجیتال بین حوزه‌ای بانک مرکزی (CBDC) توسط بانک تسویه‌های بین‌المللی (BIS) پس از مرحله آزمایش یک‌ماهه که تسهیل‌کننده تراکنش‌های فرامرزی قابل توجهی به ارزش 22 میلیون دلار بود، «موفق» شد.

بانک های مرکزی هنگ کنگ، تایلند، چین و امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) به همراه 20 بانک تجاری از این مناطق به برنامه آزمایشی پیوسته اند.

بر اساس یک پست BIS LinkedIn در روز سه شنبه، بیش از 12 میلیون دلار برای پلت فرم آزمایشی صادر شده است، که 164 تراکنش ارزی و پرداخت های فرامرزی بین شرکت های شرکت کننده را تسهیل می کند، که در مجموع ارزش آن بیش از 22 میلیون دلار است.

گرافیک BIS برای خلبانان CBDC. سس: لینکدین

مشاور BIS و معمار راه حل ها، دانیل ایدان، گفت که این آزمایشی بر روی پرداخت های فرامرزی CBDC عمده فروشی و نقش بانک های مرکزی در این پلتفرم تمرکز خواهد کرد و افزود: ما احتمالاً جنبه های تجاری را در نظر خواهیم گرفت.

این پلتفرم که با نام «mBridge» و مخفف Multiple CBDC (mCBDC) Bridge شناخته می شود، بخشی از پروژه Inthanon-LionRock است، یک فناوری دفتر کل توزیع شده که در سپتامبر 2019 راه اندازی شد و شامل تایلند و هنگ کنگ (DLT) CBDC یک پروژه پرداخت فرامرزی است. . بانک مرکزی.

با تکمیل اولین آزمایشی این پلتفرم، این پروژه به مرحله سوم و آخرین مرحله قبل از عرضه نسخه حداقلی محصول تنها با عملکرد اصلی پلت فرم به بازار رفته است.

طبق گزارش سپتامبر 2021 BIS، یک پلتفرم پرداخت متقابل CBDC کاملاً کاربردی تنها پس از اصلاحات با در نظر گرفتن بازخورد حداقل نسخه آماده خواهد بود.

مربوط: روسیه قصد دارد از CBDC برای آشتی بین‌المللی با چین استفاده کند: گزارش

BIS اضافه کرد که یک گزارش پیشرفت دقیق در مورد mBridge در ماه اکتبر منتشر خواهد شد و در مورد طراحی فنی، ملاحظات قانونی، خط مشی و نظارتی به همراه نقشه راه آینده mBridge بحث خواهد کرد.

گزارش ژوئن توسط BIS نشان داد که حدود 90٪ از بانک های مرکزی در حال بررسی پذیرش CBDC هستند. به گفته اتاق فکر Atlantic Council CBDC Tracker، در حال حاضر 11 CBDC راه اندازی شده است، 15 به صورت آزمایشی و 26 در حال توسعه.

نویسنده: Jesse Coghlan

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا