اخبار ارز دیجیتال

بایننس تفاهم نامه با قزاقستان برای مبارزه با جرایم مالی امضا کرد

بایننس ادعا کرد که زیرساخت انطباق آن یکی از بهترین‌ها در جهان است و به آن کمک کرده است تا در کشورهایی که تا سال گذشته غیرقانونی تلقی می‌شدند، تأییدیه‌های نظارتی دریافت کند.

صرافی جهانی ارزهای دیجیتال بایننس به عنوان بخشی از یک برنامه آموزشی جهانی برای اجرای قانون، یادداشت تفاهم (MoU) با سازمان نظارت مالی جمهوری قزاقستان امضا کرده است.

این برنامه با درگیر کردن مقامات نظارتی و مجری قانون از سراسر جهان، با هدف تقویت همکاری بین آژانس های مجری قانون ملی و بین المللی و صنعت در مبارزه با جرایم مالی و سایبری است.

هدف این برنامه شناسایی و مسدود کردن دارایی های دیجیتالی است که به طور غیرقانونی به دست آمده و برای پولشویی درآمدهای مجرمانه یا تامین مالی تروریسم استفاده می شود.

قزاقستان به عنوان یکی از کشورهای پیشرو ارزهای دیجیتال برای استخراج بیت کوین (BTC) ظاهر شده است و اخیراً این کشور آسیای مرکزی نیز مشوق های سودآوری مانند اجازه دادن به صرافی های ارز دیجیتال برای افتتاح حساب های بانکی را معرفی کرده است. این کشور در حال توسعه مقررات ارزهای دیجیتال است و حتی در حال بررسی قانونی کردن استفاده از آن است. ارزهای دیجیتال به طور گسترده تر بایننس در اوایل ماه اوت مجوز فعالیت در قزاقستان را دریافت کرد.

برنامه های آموزشی مجری قانون بایننس تاکنون در اسرائیل، کانادا، برزیل، برزیل، فرانسه، آلمان، ایتالیا، بریتانیا و نروژ اجرا شده است. این برنامه به طور رسمی در ۲۶ سپتامبر راه اندازی شد، اما تیم تحقیقاتی این شرکت کارگاه هایی را برای اجرای قانون در یک سال گذشته برگزار کرده است.

مربوط: بایننس تفاهم نامه ای را با قزاقستان برای ترویج پذیرش و مقررات رمزنگاری امضا می کند

گسترش صرافی‌های رمزنگاری مانند بایننس در این حوزه‌ها با چالش‌های خاص خود همراه است، زیرا اکثر کشورها چارچوب نظارتی ارز دیجیتال قوی ندارند. بنابراین، بایننس امیدوار است با کمک برنامه های آموزشی، آگاهی را در بین مجریان قانون و مقامات افزایش دهد و همکاری در سطح جهانی را توسعه دهد.

تمرکز صرافی‌های ارزهای دیجیتال بر انطباق و مقررات پس از مواجهه با چندین هشدار و بررسی از سوی تنظیم‌کننده‌های مالی در سراسر جهان است. با این حال، صرافی موفق شد بهبود یابد و حتی به برخی از حوزه‌های قضایی مانند ایتالیا و فرانسه بازگشت که عملکرد آن غیرقانونی تلقی می‌شد.

بایننس تاییدیه های نظارتی اخیر خود در فرانسه، ایتالیا و اسپانیا را به اقدامات اخیر مربوط به انطباق نسبت می دهد که اجرا کرده است.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا