اخبار ارز دیجیتال

بایننس اکثر سرمایه های سرقت شده را از Curve Finance بازیابی می کند

بایننس تقریباً ۴۵۰۰۰۰ دلار دارایی را بازیابی و مسدود کرده است که تقریباً ۸۰٪ از دارایی های سرقت شده است.

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس بخش عمده ای از وجوه خود را از هک اخیر که پروتکل تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) Curb Finance را هدف قرار داده است، بازیابی کرده است.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس در توییتی نوشت اعلام کرد صرافی فاش کرده است که ۴۵۰,۰۰۰ دلار را مسدود و بازیابی کرده است که بیش از ۸۰ درصد از دارایی های سرقت شده را نشان می دهد. به گفته ژائو، هکرها سعی کردند از طریق روش های مختلف وجوهی را به صرافی منتقل کنند، اما توسط بایننس شناسایی شدند. صرافی اکنون در تلاش است تا وجوه را به صاحبان واقعی خود بازگرداند.

تیم Curve Finance روز سه شنبه این هک را شناسایی کرد و به کاربران هشدار داد که از استفاده از وب سایت خودداری کنند. یک ساعت پس از هشدار، تیم اعلام کرد که مشکل را پیدا کرده و رفع کرده است. با این حال، مهاجمان توانستند قبل از حل این مشکل، یک سکه به ارزش ۵۳۷۰۰۰ دلار USD (USDC) را ربودند.

به گفته کارشناسان شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic، هکرها سیستم نام دامنه Curve Finance (DNS) را به خطر انداختند که منجر به امضای تراکنش‌های مخرب شد. کارشناسان به کوین تلگراف گفتند که وجوه پس از آن به صرافی‌های مختلف و میکسرهای ارزهای دیجیتال ارسال می‌شود تا مسیرهای خود را پوشش دهند. در نهایت، وجوه به بایننس فرستاده شد و توسط تیم آن دستگیر شد.

مربوط: هدف گذاری متقابل: هک مکانیسم های دفاعی بهتری را می طلبد

این هفته اولین بار نیست که بازیگران خوب در جامعه رمزنگاری برای بازگرداندن وجوه دزدیده شده تلاش می کنند. روز دوشنبه، هکرها و محققان کلاه سفید حدود ۳۲.۶ میلیون دلار USDC، Tether (USDT) و سایر آلتکوین ها را به Nomad پس از سوء استفاده اخیر ۱۹۰ میلیون دلاری بازگرداندند.

اکسپلویت Curve Finance تنها یکی از بسیاری از حملات در سال ۲۰۲۲ است. به گفته شرکت تحلیلی Chainalysis، هک پل زنجیره‌ای متقاطع ۲ میلیارد دلار سرمایه استخراج کرده است. این نشان دهنده ۶۹ درصد از کل سرقت سالانه است.نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا