🚨 اخبار ارز دیجیتال

“بایننس پمپ” دیگر در دسترس نیست زیرا توکن های فهرست شده اغلب ارزش خود را از دست می دهند

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

توکن های فهرست شده در بایننس باعث افزایش رشد بلندمدت توکن های مختلف در سال ۲۰۱۷ و حتی ۲۰۲۱ شدند. اما با تغییر ترکیب سرمایه‌گذاران اولیه به VCها و صندوق‌های مختلف که از سرمایه‌گذاران خرد به عنوان نقدینگی خروجی استفاده می‌کنند، همه چیز به شدت تغییر کرده است.

همه در مورد کارتل VC + CEX صحبت می کنند، جایی که تیم ها مجبور می شوند از بالاترین ارزش گذاری کاملاً رقیق شده (FDV) ممکن در صرافی های متمرکز سطح ۱ شروع کنند تا نقدینگی خروج را برای VC ها و خودی ها فراهم کنند. نتیجه: سکه های جدید دیگر سرمایه گذاری بزرگی نیستند. اما این ادعا چقدر صحت دارد؟ اعداد نشان می دهد که هست.

Flow Researcher که با نام @tradetheflow_ در X شناخته می شود، عملکرد ۳۱ توکن لیست شده در Binance را در شش ماه گذشته تجزیه و تحلیل کرد. فقط پنج توکن در مقایسه با زمان لیست خود افزایش قیمت داشتند: ORDI + 261.9٪، JTO + 62٪، JUP + 58٪، WIF + 117٪. بیشترین کاهش شامل NFP -62٪، PORTAL -69٪، AEVO -68٪، SAGA -63٪، DYM -55٪، AXL -55٪، BOME -55٪، W -58٪. وقتی بایننس این توکن ها را فهرست کرد، میانگین FDV تا ۴.۲ میلیارد دلار بود.

مرتبط با

بیشتر لیست‌های بایننس جدید توکن‌هایی هستند که توسط VCهای ردیف ۱ پشتیبانی می‌شوند و با ارزش‌گذاری‌های متورم راه‌اندازی می‌شوند. میانگین FDV در تاریخ های فهرست بایننس بیش از ۴.۲ میلیارد دلار است که برخی حتی به ۱۱ میلیارد دلار نیز می رسد. اغلب این پروژه ها پایگاه کاربر واقعی یا پشتیبانی قوی جامعه ندارند. اگر پرتفویی داشتید که در هر فهرست جدید بایننس به میزان مساوی سرمایه گذاری می کرد، در شش ماه گذشته بیش از ۱۸ درصد ضرر کرده اید.

بیشتر اوقات، توکن‌های راه‌اندازی شده در بایننس دیگر به عنوان ابزار سرمایه‌گذاری قوی عمل نمی‌کنند. پتانسیل صعودی آنها قبلاً تمام شده است. در عوض، آنها نقدینگی خروجی را برای خودی‌هایی که از عدم دسترسی سرمایه‌گذاران خرد به فرصت‌های سرمایه‌گذاری اولیه با کیفیت استفاده می‌کنند، نشان می‌دهند.

راه اندازی در FDV های بالا تنها باعث خونریزی در قیمت توکن و عدم اشتراک ذهنی می شود که در نهایت منجر به سقوط توکن می شود.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا