🚨 اخبار ارز دیجیتال

Binance و OKX با قوانین جدید تبلیغات مالی بریتانیا مطابقت دارند

شرکت‌های ارزهای دیجیتال مانند Binance، OKX و MoonPay اعلام کرده‌اند که در تلاش هستند تا با مقررات جدید تسهیلات مالی بریتانیا مطابقت داشته باشند.

صرافی‌های بزرگ جهانی ارزهای دیجیتال مانند Binance و OKX اعلام کرده‌اند که در تلاش هستند تا از مقررات تسهیل مالی جدید بریتانیا پیروی کنند.

اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) در ۸ اکتبر رژیم جدید ارتقای مالی (FinProm) این کشور را برای شرکت‌های رمزنگاری با هدف اطمینان از ارتقای ارز دیجیتال منصفانه، تمیز و شفاف راه‌اندازی کرد.

بایننس در ۶ اکتبر اعلام کرد که دامنه جدیدی را برای کاربران در بریتانیا راه اندازی کرده است و با پلت فرم محلی وام دهی همتا به همتا Rebuildingsociety همکاری می کند.

در راستای به‌روزرسانی انطباق، کاربران خرده‌فروشی بایننس در بریتانیا از ۸ اکتبر به یک دامنه محلی هدایت می‌شوند و فقط محصولات و خدمات Binance را خواهند دید که مطابق با مقررات بریتانیا مجاز هستند. چنین محصولاتی شامل معاملات نقطه ای و حاشیه ای، بایننس پرداخت، بازارهای توکن غیرقابل تعویض (NFT)، وام و غیره است.

با این حال، طبق قوانین جدید FCA، بایننس دیگر محصولاتی مانند کارت های هدیه، پاداش های معرفی، کارت های هدیه، آکادمی ها و تحقیقات را ارائه نخواهد کرد.

این تغییر فقط برای کاربران خرده‌فروشی در بریتانیا اعمال می‌شود و بر کاربرانی که طبق قوانین جدید FinProm معاف هستند، از جمله سرمایه‌گذاران نهادی و حرفه‌ای خاص، تأثیری نمی‌گذارد.

OKX همچنین بیانیه‌ای در مورد انطباق FinProm در ۶ اکتبر صادر کرد. صرافی اعلام کرد که عرضه توکن خود را به حدود ۴۰ دارایی کاهش داده و هشدارهای خطر چشمگیر را در رابط خود اتخاذ کرده است. یکی از این اخطارها در بالای صفحه اصلی OKX قرار دارد و سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کند تا چند دقیقه وقت بگذارند تا درباره خطرات سرمایه‌گذاری در رمزارز بیشتر بیاموزند. در این هشدار آمده است:

سرمایه‌گذاری نکنید مگر اینکه آماده باشید همه پولی را که سرمایه‌گذاری کرده‌اید از دست بدهید.

علاوه بر این، OKX یک حساب ویژه برای بریتانیا در X (توئیتر سابق) راه اندازی کرده است. این شرکت قول داده است که محصولات و خدماتی را که با مقررات جدید بریتانیا مطابقت دارند در صفحات اجتماعی خود ذکر کند.

سرویس پرداخت ارز دیجیتال MoonPay یکی از شرکت‌های صنعتی است که برای پیروی از مقررات جدید FinProm تلاش می‌کند. به گفته مت سالیوان، معاون مشاور عمومی MoonPay، یکی از بزرگترین چالش ها در حصول اطمینان از رعایت قوانین مربوط به راه اندازی یک تجارت جهانی است.

مربوط: FCA بریتانیا “اخطار نهایی” را به شرکت های ارز مجازی ثبت نشده در مورد رعایت رژیم تبلیغاتی صادر می کند

سالیوان در بیانیه‌ای به Cointelegraph گفت: «چالش ما این است که اطمینان حاصل کنیم که با تمام این الزامات جدید در بریتانیا مطابقت داریم در حالی که در سراسر جهان فعالیت می‌کنیم.»

اطمینان از انطباق با قوانین FinProm نیازمند به‌روزرسانی‌های محلی محصول، اجرای فرآیندها و سیاست‌های جدید و آموزش در سطح شرکت است. […] اندکی دوره “قرار دادن” وجود خواهد داشت و دیدگاه های اولیه در مورد اعمال برخی قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند. ”

به نظر می‌رسد برخی از شرکت‌های رمزنگاری برای پیروی از قوانین تبلیغات جدید بریتانیا در تلاش هستند. بر اساس بیانیه رسمی منتشر شده توسط FCA در ۸ اکتبر، صرافی های رمزنگاری بزرگ مانند KuCoin و HTX (Huobi سابق) ممکن است خدمات خود را بدون مجوز تبلیغ کرده باشند. این شرکت ها در فهرست ۱۴۳ «شرکت بدون مجوز» هستند که اجازه فعالیت در بریتانیا را ندارند.

در مجموع ۱۴۳ نهاد جدید از جمله صرافی های بزرگ مانند HTX و KuCoin متعلق به Huobi به لیست هشدار اضافه شدند. لیست اخطار چیز دیگری را نشان نمی دهد جز اینکه می گوید “شما باید از تجارت با این شرکت خودداری کنید.”

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا