اخبار ارز دیجیتال

Binance: برنامه ای برای تبدیل خودکار Tether وجود ندارد، اما “می تواند تغییر کند”

صرافی ارزهای دیجیتال پس از اعلام توقف تجارت پشتیبانی از USDC و دو استیبل کوین دیگر در اوایل این ماه، به سؤالات کوین تلگراف پاسخ می داد.

بایننس، غول صرافی رمزارز تأیید کرده است که در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای «تبدیل خودکار» Tether (USDT) به Binance USD (BUSD) ندارد، اما می‌گوید این موضوع «محتمل تغییر است».

در 6 سپتامبر، صرافی ارزهای دیجیتال اعلام کرد که حمایت از مبادلات استیبل کوین USDC (USDC) را در پلتفرم خود متوقف می‌کند، همراه با استیبل کوین USDP (USDP) و TrueUSD (TUSD) که بازار را شگفت‌زده کرد.

کاربرانی که هنوز 3 استیبل کوین در 29 سپتامبر در اختیار دارند، تبدیل خودکار به BUSD را با نسبت 1:1 طی 24 ساعت آغاز خواهند کرد.

بایننس گفت این اقدام تصمیمی برای افزایش نقدینگی و کارایی سرمایه برای کاربران است، اما به طور خاص به Tether USDT، بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار اشاره ای نکرد.

سخنگوی بایننس در بیانیه ای به کوین تلگراف تایید کرد که هیچ برنامه فوری برای انجام همین کار برای USDT وجود ندارد، اما گفت که این ممکن است تغییر کند و اظهار داشت:

“در حال حاضر، هیچ برنامه ای برای تبدیل خودکار USDT به BUSD وجود ندارد، اما ممکن است تغییر کند.”

این سخنگوی همچنین تایید کرد که اقدام برای تعلیق تبدیل‌های خودکار و بسیاری از خدمات تجاری USDC “یک اقدام موقت” نیست و “ادامه خواهد یافت.”

مدیر عامل بایننس Changpeng Zhao (CZ) در 6 سپتامبر توییت این شرکت فاش کرده است که قصد ندارد این سه استیبل کوین را از فهرست حذف کند، بلکه “فقط تمام نقدینگی را در یک جفت ادغام می کند” و “بهترین قیمت برای کاربران، کمترین لغزش” را ارائه می دهد.

بایننس همچنین فهرست بلندبالایی از جفت دارایی‌های معاملاتی نقطه‌ای را که با این استیبل کوین‌ها مطابقت دارند حذف می‌کند، و جفت‌سازی بیشتر به BUSD تغییر می‌کند.

کاربران همچنین باید از استفاده از USDC در سرمایه گذاری مبادلاتی، پس انداز، سوآپ نقدینگی و وام آگاه باشند. زیرا این خدمات به روی آن دارایی نیز بسته خواهد شد.

این حرکت بایننس همراه با تعلیق موقت سپرده‌ها و برداشت‌های اتر (ETH) و Wrapped ETH (WETH) از 6 سپتامبر تا پایان ادغام اتریوم در اواخر این ماه انجام می‌شود.

مربوط: CZ ادعاهایی مبنی بر اینکه بایننس یک شرکت چینی است را رد می کند

طبق داده‌های نانسن، طبق گفته مدیر عامل پلتفرم تحلیلی، Alex Svanevik، بایننس از اواسط آگوست به تدریج USDC را به BUSD تبدیل کرده است که در آن زمان حدود 1.5 میلیارد دلار ارزش داشت.

همانطور که مطرح است، ارزش USDC در پلتفرم بایننس کمتر از 1 میلیارد دلار است، یعنی حدود 993.3 میلیون دلار در زمان نگارش. در مقایسه، بایننس دارای 4.9 میلیارد دلار USDT است که بیش از هر صرافی دیگری در جهان است.

صرافی استیبل کوین: نانسننویسنده: Brian Quarmby

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا