🚨 اخبار ارز دیجیتال

ظاهراً کارمندان بایننس به مشتریان چینی کمک می کنند تا کنترل های KYC را دور بزنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بر اساس تحقیقات جدید، پروتکل امنیتی میلیارد دلاری بایننس با کمک افراد داخلی توسط کاربران در سراسر جهان دستکاری می شود.

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، از زمان رسوایی FTX، تمام تلاش خود را کرده است تا صنعت را در شفافیت رهبری کند. با این حال، طبق یک گزارش جدید، ظاهرا افراد داخلی Binance به کاربران کمک می کنند تا پروتکل های امنیتی را دور بزنند.

طبق تحقیقات CNBC، گفته می‌شود که کارمندان و داوطلبان بایننس به مشتریان چینی کمک می‌کنند تا کنترل‌های مشتری خود را بدانید (KYC) صرافی را زیر سوال ببرند.

این گزارش به چت روم رسمی چینی Binance با بیش از ۲۲۰۰۰۰ کاربر ثبت شده اشاره می کند. در آنجا، طبق گزارش‌ها، کاربران می‌توانند با استفاده از تکنیک‌هایی که پروتکل‌های KYC، اقامت و تأیید صرافی را دور می‌زنند، به پیام‌های مشترک دسترسی پیدا کنند.

گفته می شود که این پیام ها از حساب های شناسایی شده به عنوان کارمندان Binance یا داوطلبان آموزش دیده با عنوان “فرشتگان” نشات می گیرند.

تکنیک های مشترک شامل جعل اسناد بانکی، اثبات آدرس های جعلی و سایر دستکاری های ساده سیستم بود. یکی از سخنگویان بایننس گفته است:

ما علیه کارمندانی که ممکن است خط‌مشی‌های داخلی ما را نقض کرده باشند، از جمله ارائه درخواست‌ها یا توصیه‌های نادرست که مجاز یا مطابق با استانداردهای ما نیستند، اقدام کرده‌ایم.»

چانگ پنگ ژائو، یکی از بنیانگذاران بایننس، که معمولا در شبکه های اجتماعی فعال است، در زمان نگارش این مقاله از اظهار نظر خودداری کرد. ژائو قبلاً در توییتر شایعات منتشر شده در پلتفرم وی چت چین را محکوم کرد.

بایننس بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مربوط: هند معاملات ارزهای دیجیتال را مشمول قانون مبارزه با پولشویی می کند

این پیشرفت در حالی آشکار می شود که چین همچنان به اجرای ممنوعیت شدید ارزهای دیجیتال که از سال ۲۰۲۱ آغاز شد، ادامه می دهد، در حالی که صرافی های رمزنگاری از سال ۲۰۱۷ ممنوع شده است. کاربران چینی که قوانین KYC را برای دسترسی به Binance دور می‌زنند، در صورت افشای آن ممکن است با عواقب مواجه شوند.

در حالی که برخی از دولت چین خواسته اند تا در ممنوعیت خود در مورد ارزهای دیجیتال تجدید نظر کند، تنظیم کننده ها نگران نیستند.

در همین حال، مقامات چینی به کار بر روی طرح هایی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، یوان دیجیتال، ادامه می دهند. این روزها میلیون ها دلار برای جذب نیرو هزینه شده است.

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا