اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل بایننس از تبدیل صندوق بازیابی از BUSD به Native Crypto خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مدیرعامل بایننس گفته است که به دلیل “تغییرات” اخیر در استیبل کوین ها و بانک ها، وجوه بازیابی شرکت از BUSD به “کریپتوهای بومی” مانند BTC تبدیل می شود.

سقوط سه بانک بزرگ با پشتوانه ارزهای دیجیتال، بانک سیلیکون ولی (SVB)، بانک سیلورگیت و بانک امضا، استیبل کوین (USDC) را از معیار 1 دلاری خود به 0.87 دلار کاهش داد.

در میان افزایش نگرانی ها در مورد استیبل کوین ها، مدیر عامل بایننس و یکی از بنیانگذاران Changpeng (CZ) Zhao گفت: زمزمه کرد در 13 مارس، اعلام کرد که 1 میلیارد دلار باقی مانده از بودجه ابتکاری بازیابی صنعت خود را از طریق «استیبل کوین ها و تغییرات بانکی» به «کریپتو بومی» تبدیل خواهد کرد.

رمزارزهای بومی فهرست شده توسط CZ شامل بیت کوین (BTC)، بایننس کوین (BNB) و اتریوم (ETH) بودند. او سپس پیوندی به شناسه‌های هش تراکنش‌های BTC و ETC ارسال کرد و گفت که 15 ثانیه طول کشید تا 980 میلیون دلار با کارمزد تراکنش 1.98 دلار جابجا شود.

در پاسخ به اقدام بنیانگذار بایننس، جامعه ارزهای دیجیتال در توییتر واکنش‌های متفاوتی داشت.

با این حال، دیگر پرسیده شد اقدامی برای فروش BUSD، که قرار بود یک استیبل کوین باشد و آن را به دارایی «فرار» تبدیل کند.

در 10 مارس، Circle، شرکت پشتیبان USDC، فاش کرد که حدود 3.3 میلیارد دلار در SVB ورشکسته گره خورده است. با این حال، تا 13 مارس USDC به سمت قیمت 1 دلار برگشت و اکنون در حدود 0.99 دلار در نوسان است.

مربوط: آخرین خبر: اچ‌اس‌بی‌سی بانک سیلیکون ولی در بریتانیا را به قیمت 1 پوند خرید

Circle همچنین به داشتن ذخایر نامشخص در Silvergate، یکی دیگر از بانک‌های دوستدار رمزنگاری مستقر در ایالات متحده که به تازگی ورشکست شده، شناخته شده است.

نوسانات پیرامون USDC باعث ایجاد یک اثر دومینویی برای سایر استیبل کوین‌ها مانند DAI، USDD و FRAX شده است، حتی از پوزیشن‌های 1 دلاری خارج شده‌اند.

از زمانی که رویدادها در 10 مارس آغاز شد، کل فضای رمزنگاری در مورد آنچه که بعدا اتفاق می‌افتد متشنج بوده است. یکی از کاربران جامعه توییتر ادعا می کند که “کسی در شرکت ارزهای دیجیتال این بانک باقی نمانده است.”نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا