اخبار ارز دیجیتال

مسائل بانک بایننس تقسیم بین شرکت های رمزنگاری و بانک ها را برجسته می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

از آنجایی که صرافی ها شرکای بانکی خود را از دست می دهند، کارشناسان شروع به هشدار درباره روابط رو به رشد بین شرکت های رمزنگاری و بانک های سنتی کرده اند.

بایننس، پیشروترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان از نظر حجم معاملات، نقل و انتقالات بانکی به دلار را به طور موقت متوقف می کند. این صرافی در توییتی در ۶ فوریه گفت که سایر روش های معاملاتی تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت. این اطلاعیه بدون هیچ توضیحی منتشر شد. با این حال، Changpeng Zhao، مدیرعامل صرافی، در توییتی اعلام کرد که تنها ۰.۰۱ درصد از کل کاربران صرافی تحت تأثیر این تعلیق قرار خواهند گرفت و به آنها اطمینان داد که قصد دارند مشکل را در اسرع وقت حل کنند.

بایننس اخیراً با یک مشکل مالی مرتبط در ایالات متحده روبرو شده است. در تاریخ ۲۱ ژانویه، بانک امضاء شریک انتقال سوئیفت اعلام کرد که از اول فوریه، فقط تراکنش‌های مشتریانی را با حساب‌های بانکی دلار آمریکا بیشتر از ۱۰۰۰۰۰ دلار می‌پذیرد. این بانک قبلاً اعلام کرده بود که سپرده‌های مصرف‌کنندگان ارزهای دیجیتال را به شدت محدود می‌کند.

در آن زمان، بایننس گفت که به دنبال شرکای جدید سوئیفت است و به پذیرش تمام تراکنش‌های سوئیفت، از جمله سایر ارزها، و همچنین تراکنش‌ها به دلار آمریکا با استفاده از کارت‌های اعتباری یا نقدی ادامه خواهد داد.

آخرین اقدام Signature Bank پس از افشای برنامه‌های خود برای فروش حداکثر ۱۰ میلیارد دلار سپرده ارزهای دیجیتال در ماه دسامبر انجام می‌شود تا قرار گرفتن در معرض تغییرات آشفته بازار را کاهش دهد. جو دی پائولو، مدیر عامل بانک در آن زمان، گفت: “ما یک بانک ارز دیجیتال نیستیم. ما نمی خواهیم به بخش یا مشتری خاصی وابسته باشیم.”

یکی از سخنگویان بایننس به کوین تلگراف گفت: “ما انتقالات بانکی دلار آمریکا را با ارتقای سرویس خود به حالت تعلیق در می آوریم. من عذرخواهی می کنم.”

“ما فعالانه در حال کار برای یافتن راه حل های جایگزین برای نقل و انتقالات بانکی SWIFT هستیم. از آن زمان، ما در حال تعلیق همه نقل و انتقالات بانکی USD هستیم، زیرا در تلاش برای ارتقاء خدمات خود هستیم. ۰.۰۱٪ از کاربران متوسط ​​از نقل و انتقالات بانکی ایالات متحده استفاده می کنند.”

بر اساس داده های نانسن که توسط کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده است، حرکت های قابل توجه استیبل کوین شامل برداشت ۱۶۰ میلیون دلاری استیبل کوین توسط گروه تجاری کریپتو Jump و برداشت ۲۰۰ میلیون دلاری شرکت سرمایه گذاری دارایی دیجیتال Oapital است که شامل برداشت ۳۰ میلیون دلاری می شود.

اندرو تورمن، مدیر محتوای نانسن به کوین تلگراف گفت: نشت ۷ روزه ممکن است کمی زیاد باشد، اما نشت ۲۴ ساعته نشان دهنده ترس و وحشت است. “

آشفتگی بازار کریپتو بانک ها را محتاط می کند

بانک ها عموما تمایلی به رسیدگی به دارایی های دیجیتال ندارند. به خصوص زمانی که مقررات یکسانی حاکم بر بازار نوپا وجود ندارد. در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا، تا زمانی که بازار بسته‌های دارایی‌های رمزنگاری (مجموعه‌ای از مقررات پاناروپایی برای دارایی‌های دیجیتال) به اجرا درآید، این به یک ممنوعیت مطلق در سطح مقررات ملی تبدیل شده است.

مهمترین چیز برای یک بانک این است که بخشی از سیستم مالی باقی بماند و اگر احساس کنند ممکن است به دلیل ریسک های زیاد قطع شوند، در وهله اول آن را قبول نخواهند کرد.

تونی پتروف، مدیر ارشد حقوقی ارائه‌دهنده انطباق به‌عنوان یک سرویس سام‌ساب، به کوین‌تلگراف گفت که بازار نزولی ادامه‌دار یکی دیگر از دلایل اقدامات اخیر این بانک است و گفت: «زمانی که بازار ارزهای دیجیتال در حال رونق بود، برخی از بانک‌ها به سادگی وارد بازار شدند. بازار.” بازوهای باز صرافی‌های رمزنگاری: آن‌ها شهرت بدی ندارند، چهره‌های باز آن‌ها اعتماد به نفس را القا می‌کند، و نگرانی از اینکه اکثر بانک‌ها درکی از صنعت کریپتو ندارند این است که نمی‌توانید ارقام سود بی‌سابقه‌ای را که می‌توانید بدست آورید شکست دهید. ‘ او ادامه داد:

“اما زمان پراکندگی سنگ ها ممکن است با زمان جمع آوری آنها جایگزین شود. و اکنون برخی از بانک هایی که فعالانه درگیر ارزهای رمزنگاری شده بودند در حال تجدید نظر در مورد مشارکت خود و تغییر سیاست های خود هستند. به احتمال زیاد وجود خواهد داشت.”

او افزود که کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال «تلاش خواهند کرد تا شهرت خود را بازگردانند، که به زیرساخت انطباق دقیق‌تری نیاز دارد». در حالت ایده‌آل، برخی از اشخاص ثالث می‌توانند سطح لازم مدیریت ریسک را تضمین کنند، رویکردهای مبادلات ارزهای دیجیتال و بانک‌ها را هماهنگ کنند و اعتماد متقابل را در هر دو طرف مالی جهانی بازگردانند. “

لارس سیر کریستنسن، بنیانگذار Saxo Bank معتقد است که تحولات مربوط به FTX و سایر بلایای ارزهای دیجیتال، همراه با کاهش حجم بازار، به اعتماد به این صنعت لطمه زده است. بانک‌ها بر این باورند که سود مرتبط با فعالیت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال با افزایش ریسک‌های نظارتی و تجاری نامتناسب است.

واضح است که هرچه دسترسی سخت‌تر شود، صرافی مشتریان جدید و سپرده‌های کمتری دریافت می‌کند و مشکل حجم معاملات کم را تشدید می‌کند. وی با توضیح اینکه چگونه صرافی های رمزنگاری می توانند این مانع را کاهش دهند، توضیح داد:

بسیاری از شرکت‌های کارت اعتباری از پرداخت‌هایی به شرکت‌هایی حمایت می‌کنند که بانک‌ها اغلب محدودیت‌هایی را بر روی آن‌ها اعمال می‌کنند، مانند سایت‌های قمار و بزرگسالان. با استقبال و رعایت دقیق و کمک به آنها در تنظیم مقررات با دانش خود.

ادی هوی، مدیر عامل پلتفرم صرافی متاکمپ، به کوین تلگراف گفت که غیرعادی نیست که در صرافی‌هایی که مشتریان سعی می‌کنند همزمان پول نقد را برداشت کنند، افزایش تعداد بانک‌ها افزایش می‌یابد.

با کاهش قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال و تلاش برای تنوع بخشیدن به پایگاه مشتریان خود، می توانید چنین خطراتی را کاهش دهید. جای تعجب نیست، این تصمیم عاقلانه ای است که برای بانک ها و سهامداران آنها که ممکن است از بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ آسیب ببینند، اتخاذ شود.

وی افزود که در مورد Silvergate، محدودیتی که آنها اعمال کرده اند، تراکنش های زیر ۱۰۰۰۰۰ دلار است. برخی از صرافی‌ها ممکن است تصمیم بگیرند که برداشت‌ها را با هم جمع کنند و «با استفاده از یک شرکت پرداخت شخص ثالث برداشت‌های برنامه‌ریزی‌شده انجام دهند»، اما به بهای هزینه‌های اضافی، تاخیرها، بارهای عملیاتی و اقدامات متقابل. خطر طرف ممکن است رخ دهد.

هوی در ادامه اظهار نظر کرد:

اقدامات اخیر شرکای بانکی بایننس در دلار آمریکا، به‌ویژه پس از سال فاجعه‌بار ۲۰۲۲ که شاهد سقوط بسیاری از غول‌های رمزارز از بالا بود، و ضربه‌ای به اعتماد به اکوسیستم کریپتو مزرعه برنج وارد شد، ابروهای بسیاری را در جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخت. قانون‌گذاران می‌گویند ارزهای دیجیتال به اولویت اصلی تبدیل خواهند شد، اما کارشناسان معتقدند مقررات یکنواخت برای بازیابی این اعتماد ضروری است. تا آن زمان، صرافی‌ها با موانع و کاهش ریسک‌های خود مواجه هستند.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا