اخبار ارز دیجیتال

پکن از برنامه دو ساله نوآوری و توسعه متاورس رونمایی کرد

طرح توسعه Metaverse از دولت‌های محلی مختلف می‌خواهد تا روندهای فناوری NFT را دنبال کنند و Metaverse را در آموزش و گردشگری ادغام کنند.

در ۲۳ آگوست، دولت شهرداری پکن یک برنامه دو ساله (۲۰۲۲-۲۰۲۴) نوآوری و توسعه Metaverse را اعلام کرد. این طرح از همه مناطق می‌خواهد که از طرح نوآوری Web3 که به تازگی منتشر شده است پیروی کنند.

برنامه اقدام توسعه Metaverse را نسل جدیدی از یکپارچگی و نوآوری فناوری اطلاعات می نامد که باعث رشد اینترنت به سمت Web3 می شود. این طرح نوآوری بر ارتقای توسعه صنایع مرتبط با Metaverse و کمک به پکن در ساختن شهر معیار اقتصاد دیجیتال متمرکز است.

برنامه اقدام از مناطق مختلف می‌خواهد تا زیرساخت‌های فن‌آوری را در سطح شهر ایجاد کنند و استفاده از آن را در بخش‌های مختلف از جمله آموزش و گردشگری ارتقا دهند. برنامه توسعه ابزارهای فنی مانند تجسم سه بعدی و GIS (سیستم اطلاعات جغرافیایی) را برای ایجاد یک پلت فرم دیجیتال فضایی شهری بصری و به درستی طرح‌بندی زیرساخت‌های هوشمند بومی دیجیتال را ادغام می‌کند.

رونوشت Google Translate سند رسمی به شرح زیر است:

ما سناریوهای آموزش دیجیتال را ترویج خواهیم کرد، از همکاری نزدیک بین شرکت‌های فناوری مرتبط با متافورس و مؤسسات آموزشی حمایت می‌کنیم، مدل‌های آموزش آنلاین هوشمند و تعاملی را گسترش می‌دهیم و یک پلت فرم آموزش دیجیتال در سطح صنعت را توسعه می‌دهیم.»

برنامه اقدام توسعه متاورس همچنین به مناطق و دولت های محلی هدایت می کند تا حمایت مالی و منابع انسانی را برای ساخت واقعیت مجازی ارائه دهند. دولت شهرداری پکن همچنین درخواست کرده است که روند فناوری توکن غیرقابل تعویض (NFT) را ردیابی کند و برنامه‌های سندباکس نظارتی را برای حمایت از نوآوری بررسی کند.

چین به دلیل موضع ضد رمزنگاری خود شناخته شده است، اما دولت از اوایل سال ۲۰۲۱ به مفهوم متاورس علاقه نشان داده است. پیش از پکن، شانگهای متاورس را نیز در برنامه توسعه پنج ساله خود گنجانده بود. اما علیرغم علاقه دولت به فناوری نوپا، مقررات به نفع شرکت‌های فناوری که همان ایده‌ها را بررسی می‌کنند، نبود.

مربوط: دانشگاه هنگ کنگ یک کلاس درس واقعیت مختلط را در Metaverse افتتاح کرد

همانطور که کوین تلگراف در ماه جولای گزارش داد، تنسنت مجبور شد یکی از دو پلتفرم NFT خود را به دلیل کاهش فروش ناشی از سیاست پولی واپسگرایانه دولت چین تعطیل کند. به طور مشابه، علی بابا مجبور شد همه موارد ذکر شده را تنها چند ساعت پس از راه اندازی بازار NFT خود پنهان کند.

در ماه‌های اخیر، دو شهر بزرگ چین برنامه‌های اقدام چند ساله‌ای را با تمرکز بر متاورس و NFT اعلام کرده‌اند. علاقه فزاینده دولت چین به فناوری کلیدی Web3 بسیار شبیه به ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است که میلیون‌ها نفر در مرحله آزمایشی خود از آن استفاده می‌کنند و احتمالاً منجر به پذیرش گسترده‌تر در این کشور خواهد شد.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا