اخبار ارز دیجیتال

قبل از کاهش بیشتر ETH مقداری پول برای مالیات های غافلگیرکننده کنار بگذارید

ادغام اتریوم باعث ایردراپ Proof-of-Work شد. این به این معنی است که می توانید توکن هایی را که نمی خواهید دریافت کنید.

ادغام اتریوم در ماه سپتامبر دنیای رمزارزها را تحت تاثیر قرار داد و نوید زمان تراکنش های سریع تر، امنیت بهتر و کاهش ۹۹ درصدی مصرف انرژی را داد. اما آیا در نهایت با یک صورتحساب مالیاتی شگفت‌انگیز نیز مواجه خواهید شد؟ بیایید دریابیم.

در طول رویداد ادغام، شبکه اصلی اتریوم – سپس بلاک چین اثبات کار (PoW) – با زنجیره بیکن اثبات سهام (PoS) ادغام شد، که نشان دهنده نابودی PoW به عنوان مکانیزم اجماع برای بلاک چین اتریوم است.

در Beacon Chain، اتریوم به دیگر بلاک چین های PoS پیشرو مانند BNB Chain، Cardano و Solana می پیوندد. اتر (ETH) پس از بیت کوین (BTC) دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است و اتریوم زنجیره پیشرو در فعالیت های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) است. این ادغام پیامدهای بسیاری را به همراه دارد، اما پیامدهای مالیاتی بالقوه برای سرمایه گذاران، تجار و مشاغل چیست؟

پیامدهای مالیاتی احتمالی چیست؟

برگردیم به جنگ داخلی بیت کوین در سال ۲۰۱۷، که در نهایت با تقسیم زنجیره به بیت کوین و بیت کوین کش (BCH) پایان یافت. این رویداد به عنوان یک هارد فورک ابداع شد، نه یک جناس.

در این مثال، سکه‌های جدید BCH برای دارندگان BTC صادر شد که در نتیجه زمانی که گیرنده BCH را دریافت کرد، درآمد مشمول مالیات به ارزش بازار منصفانه بود. علاوه بر این، اگر دارندگان BCH سکه‌های خود را کنار بگذارند، هرگونه سود یا زیان انباشته مشمول مالیات بر عایدی سرمایه می‌شود.

مربوط: ETH پس از ادغام منسوخ شده است

آیا این ادغام باعث ایجاد یک جنگ داخلی در جامعه اتریوم شده است؟ مطمئناً غوغایی وجود داشته است و به نظر می رسد که اجماع PoW ممکن است توسط برخی استخراج کنندگان اتریوم پشتیبانی شود. این نسخه فورک شده بالقوه اتریوم قبلاً دارای علامت ETHW است که مخفف Ethereum PoW است. ETHW پایگاه کد PoW را ادامه می‌دهد و ETH در زنجیره جدیدی از Proof of Stake منشعب می‌شود.

پیامدهای مالیاتی بسته به محل زندگی شما، یعنی جایی که مالیات خود را پرداخت می کنید، متفاوت خواهد بود.

در ایالات متحده، خدمات درآمد داخلی (IRS) دستورالعمل خاصی در مورد ادغام صادر نکرده است. خودبا این حال، دارندگان ETH که ایردراپ هایی معادل ETHW دریافت می کنند، بدون شک مانند BCH در سال ۲۰۱۷ مشمول مالیات بر درآمد خواهند بود. IRS در این مورد راهنمایی روشنی دارد.

بریتانیا با ایردراپ های ETHW رفتار متفاوتی دارد. با توجه به دستورالعمل، می توان فرض کرد که در هنگام دریافت مالیات بر درآمد اعمال نخواهد شد. درآمد HM و گمرک یک گام فراتر رفتند و راهنمایی هایی را در مورد آنچه که به عنوان یک انتقال یک طرفه توصیف می کنند، ارائه کردند، با استناد به ارتقاء شبکه اصلی اتریوم به زنجیره های بیکن. نظر آن این است که بخش ۴۳ قانون مالیات بر درآمد مشمول مالیات ۱۹۹۲ در مورد این سناریو اعمال می شود. به بیان ساده، هیچ رویداد مشمول مالیات مشمول مالیات بر عایدی سرمایه در اثر ادغام ایجاد نشده است. در عوض، پایه هزینه ETH موجود به توکن ETHW نسبت داده می شود و دفعات بعدی طبق معمول سود یا زیان ایجاد می کند.

در مورد استیکینگ و ماینینگ چطور؟

سرمایه گذاران و معامله گران می توانند ETH خود را به اشتراک بگذارند (و قفل کنند) و پاداش دریافت کنند. حتی با وجود راهنمایی‌های مالیاتی نامشخص، باید رویکردی محافظه‌کارانه در قبال این پاداش‌ها داشته باشیم.

برای دارندگان ایالات متحده، استخراج و سرمایه گذاری ارز دیجیتال پس از ادغام مشمول مالیات بر درآمد پس از دریافت و مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) پس از واگذاری خواهد بود. با این حال، شرط بندی موضوعی بحث برانگیز است و مشروط به دعاوی جاری است، بنابراین ممکن است در آینده با پیشرفت دعوا تغییر کند.

در انگلستان، پاداش‌های سهام ETH و استخراج عموماً درآمد متفرقه (منهای برخی از هزینه‌های مجاز) هستند و مشمول مالیات بر درآمد پس از دریافت و CGT پس از دفع می‌شوند. با این حال، این به میزان فعالیت، سازمان، ریسک و قابلیت تجاری نیز بستگی دارد.

پس شانس چیست؟

در یک هارد فورک، بلاک چین اصلی به بخشی از بلاک چین یکپارچه جدید تبدیل می شود. همه قراردادهای هوشمند با داده های قبلی خود حرکت می کنند. هارد فورک اتریوم شبیه هر فورکی است که قبلا دیده اید.

ادغام یک ارتقاء برنامه ریزی شده بود. فورک ETHW به احتمال زیاد فاقد پشتیبانی لازم صرافی ها، پروتکل های DeFi و اوراکل ها است. مانند بیت کوین کش، ETHW، به نظر من، یک نمایش جانبی بی اهمیت در سایه یک زنجیره PoS رایج پس از ادغام خواهد بود.

مربوط: تنظیم کننده های فدرال آماده صدور حکم در مورد اتریوم هستند

اساساً، این نوع فورک پروتکل را به روز می کند و قرار است توسط همه پذیرفته شود. هنگام انتقال از ETH (PoW) به ETH 2.0 (PoS)، دارندگان توکن ETH خود را بر اساس ۱:۱ به ETH 2.0 تبدیل می‌کنند و ETH اصلی در این فرآیند سوزانده می‌شود.

توصیه های عملی برای سرمایه گذاران و معامله گران

سرمایه گذاران و شرکت ها باید کمی احتیاط کنند و با ایجاد بندهای بدهی مالیاتی برای این سناریو آماده شوند. شما نمی خواهید در موقعیتی قرار بگیرید که هارد فورک اتفاق می افتد. در بدترین سناریو، اتر پس از ادغام به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و توانایی آن برای جمع آوری سرمایه برای پرداخت صورت حساب های مالیاتی رمزنگاری خود را مختل می کند. لطفاً به یاد داشته باشید که این مبلغ فقط با ارز فیات به اداره مالیات قابل پرداخت است.

اگر درآمدهای ETHW شما مشمول مالیات نیست، این یک مورد ساده برای آزاد کردن ذخایر مالیاتی و انتقال آن وجوه به جای دیگر است. احتمالا برای خرید اتر بیشتر.

تونی دانجل رئیس استراتژی مالیاتی و روابط عمومی و سفیر برند کوینلی. او یک حسابدار واجد شرایط و متخصص مالیات با بیش از ۲۰ سال تجربه در صنایع مختلف در شرکت های FTSE 100 و بخش عمومی است.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Tony Dhanjal

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا