🚨 اخبار ارز دیجیتال

URL Discord شرکت Beeple “ربوده شد” و کاربران را به تخلیه کیف پول سوق داد

دیگران در جامعه توییتر ارزهای دیجیتال، کنترل های امنیتی ضعیف را به جدیدترین کلاهبرداری فیشینگ که طرفداران و پیروان Beeple را هدف قرار می دهد، نسبت می دهند.

هنرمند Non Fungible Token (NFT) Mike “Beeple” Winkelmann بار دیگر خود را مورد هدف فیشرها قرار داد و به کاربران هشدار داد که لینک URL سرور رسمی Discord او “هک” شده است. آنها لینک را دنبال می کنند.

در پستی در UTC در ۳ اکتبر، هنرمندان NFT Discord را “آشغال” نامیدند و به کاربران هشدار دادند که برای بررسی آن به Discord نروند.

با این حال، به لطف کاربر توییتر maxnaut.eth، Beeple اولین کسی نبود که متوجه این اشتباه جزئی در URL شد. هشدار دادن یک پست چند ساعت پیش ممکن است لینک Discord متصل به Beeple: Everydays – 2020 Collection در بازار NFT Marketplace OpenSea را “ربایش” کرده باشد.

یک اسکرین شات به اشتراک گذاشته شده توسط maxnaut.eth نشان می دهد که URL به “تخلیه کیف پول CollabLand” اشاره دارد. این نشان می‌دهد که ربات Collab.Land Discord از اعضا می‌خواهد مالکیت حساب را تأیید کنند. در عوض، برای تخلیه کیف پول شما کار می کند.

“URL Discord شما احتمالا ربوده شده است و تیم شما آن را در سیستم عامل به روز نکرده است. شما باید آن را در اسرع وقت تغییر دهید وگرنه افراد rekd دریافت خواهند کرد.”

Beeple ادعا می کند که Discord مسئول هک URL بوده است، اما سایر اعضای جامعه توییتر ارزهای دیجیتال ادعا می کنند که اقدامات امنیتی ضعیف واقعاً مشکل است.

تحلیلگر NFT و کارآگاه بلاک چین “OKHotshot” به اعلامیه هنرمند پاسخ داد و گفت که URL هک نشده است، بلکه “مدیریت نادرست URL های ناهمخوان، مشابه آنچه برای CryptoBatz رخ داده است. این را ممکن می کند.”

در همین حال، شرکت امنیت سایبری Black Alchemy Solutions Group اظهار داشت که معتقد نیست این یک “مشکل Discord” است.

“این یک مشکل ناشی از مدیریت نادرست ابزار امنیتی اطلاعات Beeple است. اگر هنوز یک vCISO (افسر امنیتی) را استخدام نکرده اید، web3 به طور طبیعی امن نیست.”

این ظاهر می شود به گزارش maxnaut.eth، URL نادرست Discord توسط هنرمند تصحیح شده است و می گوید “Beep Man آن را برداشت و آن را تعمیر کرد.”

در زمان نگارش، به نظر می رسد پیوند Discord برای لیست تحت تأثیر Opensea نیز از بین رفته است.

مربوط: ۸ کلاهبرداری رمزنگاری یواشکی که هم اکنون در توییتر در حال انجام است

به نظر می رسد رسانه های اجتماعی و پلتفرم پیام رسانی Beeple یک هدف محبوب برای کلاهبرداران و هکرها باشد و برخی از گران ترین NFT های ثبت شده از جمله مجموعه ای از ۵۰۰۰ اثر هنری به فروش رسیده است.

SpaceX سازنده فضاپیمای ایلان ماسک، غول فناوری اپل، برند لوکس لویی ویتون و سایر شرکت‌ها و افراد برجسته، همگی به عنوان مشتریان در وب‌سایت Beeple فهرست شده‌اند.

در ماه مه، حساب توییتر او در یک کلاهبرداری فیشینگ مرتبط با قرعه کشی ربوده شد که ادعا می شد مربوط به همکاری NFT لویی ویتون است و ۴۳۸۰۰۰ دلار در ارزهای دیجیتال و NFT برنده شد.

در نوامبر ۲۰۲۱، Discord او بخشی از کلاهبرداری دیگری بود، که در آن حساب مدیریت او در معرض خطر قرار گرفت و افتهای جعلی NFT تبلیغ شد، با کلاهبرداران تخمینی ۳۸ اتر (ETH) به ارزش تقریبی ۱۷۶,۳۷۸.۱۴ دلار در آن زمان. من آن را در آن قرار دادم.

Beeple فاش نکرده است که چند کاربر ممکن است تحت تأثیر پیوند مخرب Discord فعلی قرار گرفته باشند.

Cointelegraph با Beeple تماس گرفت، اما در زمان انتشار مقاله پاسخی فوری دریافت نکرد.نویسنده: Stephen Katte

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا