اخبار ارز دیجیتال

تقریباً نیمه، اکتبر بزرگترین ماه برای هک کریپتو است: Chainalysis

به گفته Chainalysis، سال 2021 بزرگترین سال ثبت شده برای هک کریپتو بود، اما سال 2022 “احتمالا” می تواند “با این سرعت” رکورد را پشت سر بگذارد.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین، Chainalysis، اکتبر 2022 را “بزرگترین ماه سال با بزرگترین فعالیت هکری تا کنون” نامیده است.

علیرغم اینکه نیمی از ماه بیشتر نشده است، تحلیل زنجیره ای گفت صدها میلیون نفر در 11 هک مختلف علیه پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) مورد استفاده قرار گرفتند.

چهار اکسپلویت تنها در 11 اکتبر حدود 122 میلیون دلار ارزش داشتند.هکر مکیده 200,000 دلار ارز دیجیتال با قراردادهای هوشمند از کیف پول رمزنگاری Rabby Wallet، 1.89 میلیون دلار از پل اتریوم (ETH) پلتفرم بلاک چین، 2 میلیون دلار از TempleDAO، Solana (SOL) Mango Markets 1 یک بهره برداری 118 میلیون دلاری.

طبق گزارش Chainalysis، سال 2021 بزرگترین سال برای هک های مبتنی بر بلاک چین خواهد بود، که هم برای کل ارزش هک شده و هم برای تعداد کل هک ها تعیین شده است، اما با سرعت فعلی، بیش از 3 میلیارد دلار اهرم استفاده شده است. رقم سال من تاکنون 125 هک انجام داده ام.

این شرکت می‌گوید که شاهد تغییراتی در مکان‌های اکسپلویت نیز است.

در حالی که بیشتر هک‌ها در صرافی‌های ارزهای دیجیتال متمرکز در سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاد، اکثر هک‌ها (حدود ۹۰ درصد در سال ۲۰۲۲) روی پروتکل‌های DeFi خواهند بود، زیرا این شرکت‌ها امنیت خود را افزایش دادند.

مربوط: از بی‌توجهی به امنیت گرفته تا نشانه‌های بد، DeFi در کاهش خود نقش دارد

بر اساس گزارش Chainalysis، پل‌های زنجیره‌ای متقاطع هدف اصلی هکرها هستند، با سه پل که در این ماه مورد هدف قرار گرفتند، ۸۲ درصد از ضررهای ماه اکتبر را به خود اختصاص دادند. بزرگترین این پل هک ها زنجیره هوشمند BNB و زنجیره صرافی ارزهای دیجیتال بایننس هستند.نویسنده: Jesse Coghlan

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا