اخبار ارز دیجیتال

بانک پایین؟انجمن کریپتو می گوید به همین دلیل بیت کوین ایجاد شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شکست ۱۰ مارس بانک سیلیکون ولی (SVB) باعث ترس، تردید و عدم اطمینان (FUD) در سراسر جامعه ارزهای دیجیتال شده است.

شکست ۱۰ مارس بانک سیلیکون ولی (SVB) باعث ایجاد ترس، تردید و عدم اطمینان (FUD) در سراسر جامعه ارزهای دیجیتال شد و بسیاری از آنها به ریشه های خود در ارزهای رمزنگاری شده بازگشتند و Lehman Brothers در سال ۲۰۰۸ ما وایت پیپر بیت کوین را که چند هفته پس از انتشار آن منتشر شد، احیا کردیم. ذوب شدن .

یک نسل کامل از سازندگان وجود دارند که بیت کوین را پس از خواندن تنها در مورد لیمن و بحران مالی مسخره کردند. اکنون چشمان آنها کاملا باز است. به دوستان جدید خوش آمدید. گفت رایان سلکیس، بنیانگذار و مدیر عامل مساری، در توییتر.

حدود شش هفته پس از فروپاشی چشمگیر بانک آمریکا، ساتوشی ناکاموتو کاغذ سفید معروفی را منتشر کرد که راه را برای ظهور شبکه بیت کوین هموار کرد.

برخی علت شکست SVB را افزایش نرخ بهره آمریکا می دانند. فدرال رزرو در سال گذشته نرخ بهره خود را به بالای ۴.۵ درصد افزایش داده است. این بالاترین نرخ بهره از سال ۲۰۰۷ است. تورم آمریکا در ژانویه ۶.۴ درصد بود.

بسیاری از شرکت های ارز دیجیتال و فناوری تحت تأثیر شکست بانک سیلیکون ولی قرار گرفته اند. دایره ناشر USD Coin (USDC) فاش کرده است که در برداشت ۳.۳ میلیارد دلار از ذخایر ۴۰ میلیارد دلاری خود از SVB شکست خورده است.

SVB، بانکی که توسط شرکت بیمه سپرده فدرال بیمه شده بود، در شرف از کار افتادن بود که Circle شروع به انتقال وجه برای برداشت وجوه کرد. اکوسیستم استیبل کوین به محض جدا شدن سکه USD از دلار آمریکا، اثرات آن را احساس کرد. تاثیر وثیقه USDC اکوسیستم های اصلی استیبل کوین را از دلار خارج کرده است. به گزارش کوین تلگراف، دای (DAI)، یک استیبل کوین صادر شده توسط MakerDAO، به دلیل عدم پیوند USDC، ۷.۴ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

سایر استیبل کوین‌های محبوب مانند تتر (USDT) و Binance USD (BUSD) همچنان با دلار آمریکا پیوند ۱:۱ را حفظ می‌کنند.

SVB توسط دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا به دلایل نامعلوم بسته شد. آژانس نظارتی کالیفرنیا، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) را به عنوان ذینفع برای محافظت از سپرده های بیمه شده تعیین کرده است. با این حال، FDIC تنها تا سقف ۲۵۰۰۰۰ دلار به ازای هر سپرده گذار، در هر موسسه، و به ازای هر طبقه مالکیت را تضمین می کند.نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا