🚨 اخبار ارز دیجیتال

گزارش: بانک روسیه با قانونی کردن کریپتو برای پرداخت های فرامرزی موافقت می کند

بانک روسیه، که از لحاظ تاریخی با ایده استفاده از رمزارز به عنوان روش پرداخت مخالف بوده است، بنا به گزارش ها موافقت کرده است که به دلیل تغییرات ژئوپلیتیکی، امکان پرداخت برون مرزی در کریپتو را فراهم کند.

بانک مرکزی روسیه، بانک روسیه، بنا به گزارش‌ها اعتراف کرده است که پرداخت‌های فرامرزی با ارزهای دیجیتال در شرایط ژئوپلیتیک کنونی اجتناب‌ناپذیر است.

خبرگزاری محلی TASS در روز ۵ سپتامبر گزارش داد که بانک مرکزی روسیه در حال تجدید نظر در رویکرد خود برای تنظیم ارزهای دیجیتال است و با وزارت دارایی برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال برای پرداخت های فرامرزی به توافق رسیده است.

معاون وزیر دارایی، الکسی مویسیف گفته است که امیدوار است بانک روسیه و وزارت دارایی به زودی پرداخت های برون مرزی با ارزهای دیجیتال را قانونی کنند.

مویزف اهمیت فعال کردن خدمات رمزنگاری محلی در روسیه را تشریح کرد و خاطرنشان کرد که بسیاری از روس‌ها برای باز کردن کیف پول‌های رمزنگاری به پلتفرم‌های خارجی متکی هستند. این مقام گفت: «این کار باید در روسیه انجام شود و مؤسساتی که تحت نظارت بانک مرکزی هستند و موظف به رعایت قوانین مبارزه با پولشویی هستند و نیازهای مشتریان شما را می شناسند، در آن مشارکت دارند».

نمایندگان پارلمان روسیه از لحاظ تاریخی با ایده استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداخت مخالفت کرده اند. در سال ۲۰۲۰، روسیه قانون اصلی ارزهای دیجیتال را به نام «در مورد دارایی‌های مالی دیجیتال» به تصویب رساند که به طور رسمی استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) را برای اهداف پرداخت ممنوع کرد. بانک روسیه نسبت به ایده پرداخت ارزهای دیجیتال شک داشت زیرا می خواست از روبل روسیه به عنوان تنها ارز قانونی در کشور محافظت کند.

ایده پرداخت ارز دیجیتال برای تراکنش های داخلی در روسیه در اواخر سال ۲۰۲۱ مطرح شد. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه بعداً گفت که استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای تجارت منابع انرژی مانند نفت و گاز «قبل از موعد» است.

در بحبوحه تحریم های اقتصادی غرب پس از حمله روسیه به اوکراین، وضعیت به وضوح تغییر کرده است. در ماه مه، وزیر صنعت و تجارت اعلام کرد که روسیه دیر یا زود پرداخت‌های ارزهای دیجیتال را قانونی خواهد کرد. الویرا نابیولینا، رئیس بانک روسیه، بعداً پیشنهاد کرد که ارزهای دیجیتال می توانند برای پرداخت های فرامرزی استفاده شوند، اما به شرطی که وارد سیستم مالی روسیه نشوند.

مربوط: نخست وزیر روسیه نکاتی را از مجوز پرداخت های رمزنگاری شده ایران برای واردات دریافت می کند

موسیف گفت که بانک مرکزی در رویکرد خود برای تنظیم صنعت “با توجه به شرایط متغیر” تجدید نظر کرده است. او اضافه کرد که زیرساخت برنامه ریزی شده برای استفاده از ارزهای دیجیتال در پرداخت های فرامرزی «بیش از حد سفت و سخت» است.

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا