اخبار ارز دیجیتال

رئیس بانک فنلاند می‌گوید یورو دیجیتال می‌تواند خدمات پاناروپایی را به مصرف‌کنندگان تسهیل کند

رن استدلال می‌کند: «حتی اگر تحت سلطه پرداخت‌های دیجیتال باشد، بدون لنگر مالی قوی، اقتصاد ذاتاً ناپایدار خواهد بود».

اولی رن، رئیس بانک فنلاند، در یک سخنرانی پیشگامانه در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، که روز چهارشنبه منتشر شد، گفت که ارز دیجیتال بانک مرکزی یورو دیجیتال (CBDC) همگام با راه‌حل‌های فین‌تک خصوصی برای ایجاد پرداخت‌های مرزی بین اروپا برای کل سرویس

انتظار می رود تحقیقات بانک مرکزی اروپا (ECB) در مورد کفایت یورو دیجیتال در اواخر سال ۲۰۲۱ آغاز و در اکتبر ۲۰۲۳ به پایان برسد. رن با تشریح سودمندی یک یورو دیجیتال تجربی، گفت:

“یورو دیجیتال به مردم انتخاب های بیشتری در مورد نحوه پرداخت آنها می دهد و پرداخت ها را در یک اقتصاد دیجیتالی به طور فزاینده آسان تر می کند. در دسترس بودن پرداخت ها بین مردم را گسترش می دهد و نه تنها خرید آنلاین، بلکه تجارت آجر و ملات را نیز پوشش می دهد.”

رن استدلال کرد که رمزارزهای توسعه‌یافته خصوصی ذاتاً ناپایدار هستند، زیرا فاقد لنگر ارز هستند. او گفت: «در حالی که دیجیتالی کردن خدمات مالی را کارآمدتر می کند، آنها را در برابر حملات سایبری و سایر اشکال خطر سایبری آسیب پذیرتر می کند. در عصر دیجیتال از طریق یک CBDC ایمن.”

در اوایل این ماه، بانک مرکزی اروپا CBDC ها را به عنوان بهترین روش برای پرداخت های برون مرزی از طریق استیبل کوین ها و سایر ارزهای دیجیتال شناسایی کرد. در این گزارش، بانک مرکزی اروپا از زمان های تسویه حساب موجود در شبکه هایی مانند بیت کوین انتقاد کرد و گفت که تفاوت ارزش بین شروع و پایان نقل و انتقال برای تراکنش های بزرگ مناسب است.

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا