🚨 اخبار ارز دیجیتال

استفاده از پروتکل Balancer به قیمت ۹۰۰۰۰۰ دلار در افزایش هک DeFi: تعریف مجدد مالی

سوء استفاده از DeFi در ماه اوت بیش از ۱۶ میلیون دلار هزینه داشت.

به Finance ReDefined خوش آمدید. این خبرنامه هفتگی ما با بینش های مهم مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. خبرنامه ای ایجاد شده تا مهم ترین تحولات هفته گذشته را به شما ارائه دهد.

در خبرنامه این هفته، سرویس های سهام اتریوم موافقت کردند که برای اطمینان از بازار منصفانه، محدودیت ۲۲ درصدی را برای همه اعتبار سنجی ها اعمال کنند. آگوست یکی دیگر از ماه های پرهزینه برای DeFi بود و چندین پروتکل با مجموع ۱۶ میلیون دلار مورد سوء استفاده قرار گرفتند. در دیگر اخبار سوء استفاده، آسیب پذیری گزارش شده چند ماه پیش برای پروتکل Balancer نزدیک به ۹۰۰۰۰۰ دلار هزینه داشت.

نسخه دوم Shibarium قول پایداری بیشتری می دهد، زیرا پروتکل لایه ۲ در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰۰۰ کیف پول جدید دارد و USD Coin (USDC) قرار است در اواخر این هفته روی پلتفرم لایه ۲ کوین بیس عرضه شود. اثبات شده است.

بازار دی‌فای در نیمه دوم هفته، پس از افت کل بازار، پس از انتشار اخباری مبنی بر تایید تاخیر برای صندوق سرمایه‌گذاری اسپات بیت‌کوین (ETF) دچار افت نزولی دیگر شد. بیشتر توکن‌های دی‌فای با ضرر معامله می‌شوند و کل مبلغی که به توکن‌های دی‌فای تعلق می‌گیرد زیر ۵۰ میلیارد دلار باقی می‌ماند.

سرویس سهامداری اتریوم با محدودیت ۲۲ درصدی برای همه اعتبار سنجی ها موافقت می کند

حداقل پنج ارائه‌دهنده سهام Ethereum Liquid قوانین محدودسازی خود را اعمال کرده‌اند یا در تلاش هستند که آنها را متعهد به مالکیت بیش از ۲۲٪ از بازار سهام اتریوم نکنند. این اقدامی است که تضمین می‌کند شبکه اتریوم غیرمتمرکز باقی بماند.

طبق گفته توسعه‌دهنده هسته اتریوم Superphiz، برخی از ارائه‌دهندگان سهام اتریوم قبلاً متعهد شده‌اند یا در حال کار روی قوانین خود محدودکننده هستند، از جمله Rocket Pool، StakeWise، Stader Labs، Diva Saking.

به خواندن ادامه دهید

۱۶ میلیون دلار کریپتو در ماه اوت هک DeFi گم شد: گزارش

در ماه آگوست، ۱۵.۸ میلیون دلار ارز دیجیتال به دلیل هک ها و اکسپلویت های DeFi از بین رفت. بر اساس گزارش ۳۱ آگوست شرکت امنیت بلاک چین Immunfi، مجموعا ۲۳.۴ میلیون دلار ارزهای دیجیتال به دلیل ترکیبی از هک، سوء استفاده و کلاهبرداری از دست رفته است، با زیان ۳۲۰.۵ میلیون دلاری جولای. کاهش قابل توجهی در مقایسه با تمام سوء استفاده ها شامل حملات علیه پروتکل های DeFi بود و هیچ یک از این رویدادها بر موسسات مالی متمرکز تأثیری نداشت.

پنج مورد از ۲۱ حادثه امنیتی گزارش شده در بلاک چین اتریوم و چهار مورد در زنجیره BNB رخ داده است. راه حل لایه ۲ که مدت ها مورد انتظار Coinbase بود، Base، اندکی پس از راه اندازی در ۹ آگوست با چهار سوء استفاده امنیتی مواجه شد.

به خواندن ادامه دهید

پس از هشدار آسیب پذیری، Balancer برای نزدیک به ۹۰۰۰۰۰ دلار مورد سوء استفاده قرار گرفت

این شرکت در ۲۷ آگوست، چند روز پس از افشای یک آسیب‌پذیری که چندین استخر را تحت تأثیر قرار می‌دهد، تأیید کرد که سازنده بازار خودکار اتریوم و متعادل‌کننده پروتکل DeFi برای نزدیک به ۹۰۰۰۰۰ دلار مورد سوء استفاده قرار گرفت.

یک آدرس اتریوم منتسب به یک مهاجم توسط مایر درو، کارشناس امنیت بلاک چین، فاش شده است. پس از بهره برداری، این آدرس دو انتقال استیبل کوین دای (DAI) به ارزش ۶۳۶۸۱۲ دلار و ۲۵۷۵۲۷ دلار دریافت کرد که کل موجودی را به بیش از ۸۹۳۹۷۸ دلار رساند.

به خواندن ادامه دهید

USDC به صورت بومی در شبکه Base – Jeremy Allaire راه اندازی می شود

با توجه به پستی که جرمی آلر مدیر عامل شرکت در ۲۹ آگوست در رسانه های اجتماعی منتشر کرد، USDC استیبل کوین USD Circle به صورت بومی در شبکه Base “هفته آینده” راه اندازی خواهد شد. نسخه جدید جایگزین USD Base Coin فعلی (USDbC) خواهد شد که اکثر کاربران از آن به عنوان جایگزین استفاده می کنند.

شبکه بیس کوین بیس در ۹ آگوست راه اندازی شد. در آن زمان، نسخه بومی USDC در شبکه وجود نداشت. کاربران نمی توانند پول نقد را به حساب Circle خود واریز کنند و معادل USDC را در Base دریافت کنند. برای حل این مشکل، تیم Base به کاربران اجازه داده است تا USDC را از اتریوم از طریق برنامه رسمی پل پل بزنند. توکن صادر شده توسط پل “USDbC” نام دارد و توسط USDC بومی قفل شده در شبکه اتریوم پشتیبانی می شود.

به خواندن ادامه دهید

پس از راه‌اندازی مجدد پل توسعه‌دهندگان SHIB، کیف پول شیباریوم از ۱۰۰۰۰۰ فراتر رفت

Sibarium، یک شبکه لایه ۲ جدید از توکن‌های Shiba Inu (SHIB)، از ۱۰۰۰۰۰ کیف پول در پلتفرم خود فراتر رفته است و ۳۵۰۰۰ کیف پول ظرف ۲۴ ساعت پس از راه‌اندازی مجدد Sibarium در ۲۸ آگوست به دست می‌رسد. شیبا اینو، توسعه‌دهنده اصلی و یکی از بنیان‌گذاران تروتوشی کوساما، در یک پست وبلاگی در ۲۸ آگوست تأیید کرد که Shibarium دوباره راه‌اندازی شده است.

در آن زمان، کوساما اشاره کرد که شیباریوم ۶۵۰۰۰ کیف پول را در ۳۵۰۰۰۰ تراکنش جمع آوری کرده است، اما این تعداد از آن زمان به شدت افزایش یافته است و به ترتیب ۵۵.۸٪ و ۲۰.۲٪ افزایش یافته است.

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، ۱۰۰ توکن برتر از نظر ارزش بازار در DeFi هفته نزولی را پشت سر می‌گذارند و نمودارهای هفتگی نشان می‌دهد که بیشتر توکن‌ها با رنگ قرمز معامله می‌شوند. کل مبلغ قفل شده در پروتکل های DeFi به ۴۹.۲۵ میلیارد دلار رسید.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان‌ها، بینش‌ها و آموزش‌های بیشتر درباره این جهان پویا در حال پیشرفت، دوباره سر بزنید.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا