اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل غول فناوری چینی بایدو: بیش از ۷۰ مدل هوش مصنوعی در حال حاضر در چین عرضه شده است

مدیر عامل بایدو گفت که بیش از ۷۰ مدل هوش مصنوعی با بیش از ۱ میلیارد پارامتر در چین از زمان اجرایی شدن مقررات جدید هوش مصنوعی چین منتشر شده است.

به گزارش رویترز، رابین لی، مدیرعامل غول فناوری چینی بایدو، در ۵ سپتامبر گفت که این کشور بیش از ۷۰ مدل هوش مصنوعی (AI) منتشر کرده است.

لی اظهار داشت که بیش از ۷۰ مدل زبان هوش مصنوعی منتشر شده با بیش از یک میلیارد پارامتر ایجاد شده اند و از نظر فنی می توانند به عنوان مدل های زبان در مقیاس بزرگ (LLM) طبقه بندی شوند.

در حال حاضر، بزرگترین LLM های موجود در بازار عبارتند از Meta’s Llama که در اوایل امسال با ۶۵ میلیارد پارامتر منتشر شد و OpenAI که شایعه شده است بیش از ۱۷۰ تریلیون پارامتر دارد اما هنوز منتشر نشده است. Chat GPT-4 و موارد دیگر. .

پارامترها برای LLM مهم هستند. زیرا پارامترهای بیشتر به این معنی است که مدل می تواند جزئیات بیشتری را در داده ها ثبت کند. در نهایت، این عملکرد مدل را بهبود می بخشد.

بایدو، یک توسعه دهنده برجسته چینی هوش مصنوعی و ارائه دهنده خدمات اینترنتی، آخرین نسخه چت ربات Ernie خود را در ۳۰ آگوست برای عموم منتشر کرد. این شرکت یکی از اولین شرکت هایی بود که پس از قانون جدید هوش مصنوعی چین، چت بات ها را برای عموم منتشر کرد. قانون

مربوط: تضاد فناوری هوش مصنوعی آمریکا و چین نشانه هایی از گسترش به سایر کشورها را نشان می دهد

به گفته لی، آخرین نسخه چت بات Baidu، Arnie 3.5، دو برابر سریعتر از نسخه قبلی خود است و ۵۰ درصد کارآمدتر است. او همچنین فاش کرد که این شرکت قصد دارد نسخه جدیدی را “در آینده نزدیک” عرضه کند.

اوایل تابستان امسال، در ۳ آگوست، غول فناوری و تجارت الکترونیک چینی علی بابا از دو مدل جدید هوش مصنوعی که گفته می‌شود منبع باز هستند و رقیب راما ۲ متا هستند، رونمایی کرد.

دولت چین اخیراً قانون هوش مصنوعی را تصویب و اجرا کرده است. در گذشته، شرکت‌ها می‌توانستند آزمایش‌های محصولات هوش مصنوعی خود را در مقیاس کوچک آغاز کنند، اما طبق قوانین جدید، آزمایش‌ها برای فعال کردن ویژگی‌های بیشتر مقیاس‌پذیر شده است.

مجله: چشم هوش مصنوعی: ChatGPT، بحث پورنوی جعلی با هوش مصنوعی، از بررسی های هوش مصنوعی آمازون حمایت کنید، نتایج بهتری بگیرید

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا