اخبار ارز دیجیتال

تعداد بازیکنان Axie Infinity به سطح ژانویه 2021 کاهش یافت

این عدد نشان دهنده کاهش 74 درصدی نسبت به سطوح اوج 10 ماه پیش است.

با توجه به سایت آمار بازی Activeplayer، میانگین ماهانه تعداد کاربرانی که بازی نشانه‌های غیرقابل تعویض (NFT) هیولا را بازی می‌کنند به 701447 کاهش یافته است، سطحی که از ژانویه 2021 مشاهده نشده است. ژانویه سال جاری قبل از ورود Cryptowinter. بازی محبوب NFT برای کسب درآمد تنها در ماه ژوئن 1.2 میلیون بازیکن را از دست داد.

جدا از بازار نزولی، مکانیک بازی نیز تا حدی در کاهش تعداد بازیکنان نقش داشته است. تقریباً در همان زمان در سال گذشته، بازیکنان در کشورهای در حال توسعه گزارش دادند که در برخی کشورها برای بازی Axie Infinity درآمدی بالاتر از حداقل دستمزد داشتند.

با این حال، از آن زمان تاکنون، قیمت Smooth Love Potion، نماد پاداش درون بازی Axie Infinity، بیش از 95 درصد کاهش یافته است. با توجه به هجوم گسترده بازیکنان جدید به بازی و دستیابی به توکن ها، عرضه در گردش نیز از حدود 2.4 میلیارد به تقریباً 40 میلیارد در مدت مشابه افزایش یافت.

نوامبر 2021 همچنین ماهی بود که 2 میلیون Axies در Axie Infinity NFT Marketplace خرید و فروش شد که به 140,956.7 ETH (639.5 میلیون دلار در آن زمان) رسید. با این حال، پس از آن اعداد به شدت کاهش یافت و حدود 311,300 Axies در 30 روز گذشته به ارزش 4,143.3 ETH (5.37 میلیون دلار در زمان انتشار) فروخته شد.

این کاهش تا حد زیادی مطابق با بازار نزولی شدید در فضای NFT است، جایی که حجم معاملات در کلکسیون های دیجیتال از ژانویه 98 درصد کاهش یافته است.

پیشرفت‌های دیگر امسال، مانند پل رونین Axie Infinity که با قیمت 600 میلیون دلار مورد بهره‌برداری قرار گرفت، نیز به نظر می‌رسد اعتماد به اکوسیستم GameFi را تضعیف می‌کند. از آن زمان، توسعه دهندگان سخت کار می کنند تا وجوه کاربران را بازیابی کنند.

نویسنده: Zhiyuan Sun

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا