اخبار ارز دیجیتال

با بهبود قطعی شبکه، متوسط ​​کارمزد تراکنش بیت کوین به زیر ۱ دلار کاهش می یابد

علاوه بر ارتقاء به موقع، کاهش کارمزد معاملات را می توان به عوامل متعددی از جمله قیمت های بازار پایین و دشواری استخراج پایین نسبت داد.

میانگین کارمزد تراکنش بلاک چین بیت کوین (BTC) برای اولین بار در بیش از دو سال گذشته به زیر ۱ دلار کاهش یافته است، که باعث تقویت بیشتر مورد استفاده قابل قبول آن به عنوان یک سیستم مالی اصلی شده است.

کارمزدهای بالای تراکنش از طریق شبکه‌های بلاک چین علیه کاربران کار می‌کند، به‌ویژه هنگام انجام تراکنش‌های کم‌ارزش. در طول تبلیغات چندین بار افزایش یافت و باعث ایجاد استرس برای کاربران عادی شد.

اکوسیستم بیت کوین در گذشته سهم عادلانه خود را از کارمزدهای بالای تراکنش متحمل شده است، اما ارتقاء به موقع از جمله شبکه لایتنینگ و Taproot انجام تراکنش های سریع و ارزان را در طول زمان تضمین می کند. از ۲۲ آگوست، میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین به ۰.۸۲۵ دلار کاهش یافته است. این شماره آخرین بار در ۱۳ ژوئن ۲۰۲۰ مشاهده شده است.

میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین در ۳ سال گذشته. منبع: Blockchain.com

علاوه بر ارتقاء به موقع، کاهش کارمزد معاملات را می توان به عوامل متعددی از جمله قیمت های بازار پایین و دشواری استخراج پایین نسبت داد. با این حال، مشکل استخراج بلوک های جدید BTC به طور پیوسته در حال بهبود است زیرا ماینرها از کمبود طولانی مدت تراشه بهبود می یابند و در عین حال به سخت افزار ارزان تر دسترسی پیدا می کنند.

نمودار دشواری شبکه بیت کوین منبع: Blockchain.com

همانطور که در بالا ذکر شد، اوت همچنین به کاهش سه ماهه شکست شبکه پایان داد و از سقوط آزاد به ۲۸.۳۵۱ تریلیون رسید. به لطف تلاش های مداوم جامعه، شبکه بیت کوین همچنان نشانه هایی از یک سیستم مالی سالم را نشان می دهد.

مربوط: مدارک دانش صفر بیت کوین را مقیاس پذیرتر می کند

کاربران انتظار دارند هر ارتقای شبکه باعث کاهش قبض گاز و سرعت تراکنش شود، اما همه ارتقاءها برای خدمت به یک هدف ساخته نشده اند. برای مثال، The Merge، مورد انتظارترین ارتقای اتریوم، قیمت بنزین را کاهش نخواهد داد.

همانطور که توسط بنیاد اتریوم توضیح داده شده است:

این ادغام استفاده از Proof of Work را منع می کند و برای اجماع به Proof of Stake می رود، اما پارامترهایی را که مستقیماً بر ظرفیت یا توان شبکه تأثیر می گذارد، به طور قابل توجهی تغییر نمی دهد.

ارتقای Merge شامل اتصال لایه اجرایی موجود شبکه اصلی اتریوم به زنجیره بیکن است که به طور موثر نیاز به استخراج انرژی بر را از بین می برد.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا