اخبار ارز دیجیتال

پلیس ایالت استرالیا بخش رمزنگاری را برای ردیابی تراکنش ها راه اندازی کرد

بر اساس گزارش‌ها، استفاده از ارزهای دیجیتال در فعالیت‌های مجرمانه از زمانی که AFP برای اولین بار در اوایل سال 2018 آنها را توقیف کرد، افزایش چشمگیری داشته است.

سازمان‌های مجری قانون استرالیا در تلاش هستند تا با راه‌اندازی یک گروه پلیسی اختصاصی، تخصص خود را در زمینه ارزهای دیجیتال افزایش دهند و تراکنش‌های رمزنگاری را ردیابی کنند.

نشریه استرالیایی فایننشال ریویو روز دوشنبه گزارش داد که پلیس فدرال استرالیا (AFP) واحد جدید ارزهای دیجیتال را با تمرکز بر نظارت بر تراکنش های مرتبط با رمزنگاری راه اندازی کرده است.

استفان جرگا، مدیر ملی فرماندهی توقیف دارایی‌های مجرمانه خبرگزاری فرانسه، گفت: از زمانی که AFP اولین توقیف ارز دیجیتال خود را در اوایل سال 2018 انجام داد، استفاده از ارزهای دیجیتال در فعالیت‌های مجرمانه به طور قابل توجهی افزایش یافته است. به گفته جرگا، در ماه اوت تیم ارزهای دیجیتال

تجارت غیرقانونی کریپتو مورد توجه قرار گرفته است زیرا AFP دارایی های مجرمانه بسیار بیشتری را نسبت به آنچه مقامات در ابتدا انتظار داشتند، توقیف می کند. خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه رسما گزارش داد که دو سال زودتر از موعد مقرر به هدف خود برای ضبط 600 میلیون دلار جرایم مالی رسیده است. این هدف در ابتدا توسط گروه ویژه ضبط دارایی های جنایی به رهبری خبرگزاری فرانسه تعیین شد و قرار بود تا سال 2024 محقق شود.

از فوریه 2020، خبرگزاری فرانسه 380 میلیون دلار ملک مسکونی و تجاری، 200 میلیون دلار پول نقد و حساب های بانکی و 35 میلیون دلار خودرو، قایق، هواپیما، هنرهای زیبا، کالاهای لوکس و ارز مجازی را ضبط کرده است. جرگا گفت که توقیف ارزهای دیجیتال در مقایسه با دارایی‌های مجرمانه «سنتی» مانند دارایی‌ها و پول نقد کوچک است، اما انتظار می‌رود تمرکز اضافی بینش بیشتری را به همراه داشته باشد.

به گفته مدیران خبرگزاری فرانسه، این محیط باعث ایجاد تیم‌های مستقل شد، برخلاف بسیاری از افسران که «بخشی از این مجموعه مهارت را به عنوان بخشی از نقش کلی خود به دست می‌آورند». او افزود که توانایی ردیابی تراکنش‌های رمزنگاری در سراسر بلاک چین در کنار امنیت ملی، حفاظت از کودکان و موارد دیگر «واقعاً بسیار مهم است».

در اوایل سال جاری، مقامات مرکز تحلیل و گزارش تجارت استرالیا (AUSTRAC) نسبت به شفافیت ارزهای دیجیتال ابراز تردید کردند. جان ماس، معاون مدیر اجرایی AUSTRAC، استدلال کرد که ارزهای رمزنگاری شده برای مجرمان، از جمله گروه‌های نئونازی، جذاب هستند، زیرا می‌توانند به صورت ناشناس، سریع و فراسوی مرزها مورد استفاده قرار گیرند.

مربوط: کارشناسان حقوقی می گویند مجری قانون باید دسترسی به داده های همه را متوقف کند

برخلاف تصور رایج که بیت کوین (BTC) ناشناس است، تراکنش های بیت کوین ناشناس نیستند و به صورت عمومی از طریق بلاکچین اکسپلورر قابل ردیابی هستند. در حالی که اجرای یک کیف پول ناشناس BTC از نظر فنی امکان پذیر است، اما انجام تراکنش های بیت کوین به صورت ناشناس به طور فزاینده ای دشوار می شود، زیرا تراکنش ها اغلب به اطلاعات مشتری خود را بشناسید کاربر گره می خورند.

نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا