🚨 اخبار ارز دیجیتال

سناتورهای استرالیایی لایحه خصوصی را برای ترویج مقررات رمزنگاری ارائه می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سناتور اندرو براگ لایحه ای را ارائه کرده است که استانداردهای نظارتی را برای صنعت ارزهای دیجیتال استرالیا پیشنهاد می کند.

لایحه جدیدی در پارلمان استرالیا ارائه شده است که مقررات ارائه خدمات ارزهای دیجیتال در این کشور را پیشنهاد می کند.

سناتور اندرو براگ یک لایحه خصوصی سناتوری با عنوان لایحه دارایی های دیجیتال ۲۰۲۳ برای “حمایت از مصرف کنندگان و تشویق سرمایه گذاران” ارائه کرد.

تغییرات نظارتی پیشنهادی معمولاً توسط وزرای استرالیا ارائه می شود. با این حال، همانطور که دفتر آموزش کنگره تصریح می کند، اعضای کنگره می توانند لوایح قانونی خصوصی یا سناتورهای خصوصی را معرفی کنند، که ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد تا در کنگره تصویب شود.

براگ دولت فعلی کارگر را متهم کرده است که از ۱۲ توصیه در مورد مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال که توسط کمیته منتخب سنا در استرالیا به عنوان سرمایه فناوری و مالی در اکتبر ۲۰۲۱ معرفی شده است، پیروی نکرده است و بیانیه ای خصوصی صادر کرده است. صورت حساب

این سناتور همچنین اضافه کرد که مصرف کنندگان استرالیایی در معرض رویدادهای صنعت مانند فروپاشی FTX به دلیل شکست دولت استرالیا در ارائه مقررات شفاف برای این بخش قرار گرفته اند.

“استرالیا می تواند به مرکزی برای دارایی های دیجیتال تبدیل شود و از مصرف کنندگان دارایی های دیجیتال محافظت کند. اما ما باید اکنون اقدام کنیم.”

هدف این قانون ارائه چارچوبی نظارتی برای مبادلات ارزهای دیجیتال، خدمات نگهبانی و صادرکنندگان استیبل کوین است که از مصرف‌کنندگان محافظت کرده و سرمایه‌گذاری را تشویق می‌کند.

همچنین هدف آن ارائه دستورالعمل‌هایی برای گزارش‌دهی اطلاعات توسط مؤسسات مجاز سپرده‌پذیر (ADI) برای صدور و اداره ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است.

مرتبط: استرالیا طبقه بندی دارایی های رمزنگاری را معرفی می کند

در صورت تصویب این لایحه، افراد یا شرکت‌ها ملزم به داشتن مجوز اعطا شده توسط کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا (ASIC) یا مجوز خارجی برای راه اندازی صرافی ارزهای دیجیتال خواهند بود. این امر در مورد خدمات نگهبانی ارزهای دیجیتال استرالیا و صادرکنندگان استیبل کوین نیز صدق می کند.

این لایحه همچنین تعهدات و الزامات مختلفی را برای صرافی ها، خدمات نگهبانی و صادرکنندگان استیبل کوین تعیین می کند. این امر به سرمایه یا حداقل ذخیره مورد نیاز، تفکیک وجوه مشتری، گزارش، حسابرسی، تضمین و ترتیبات افشا برای دارایی های مشتری گسترش می یابد.

رایزنی های عمومی در حال حاضر در استرالیا در مورد طبقه بندی توکن ها، خدمات و پلتفرم ها برای ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال مختلف در حال انجام است. یک مقاله مشاوره “نقشه توکن” در ماه فوریه منتشر شد که یک تعریف اساسی از بخش ارزهای دیجیتال را ارائه می دهد.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات مالیاتی رمزنگاری

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا