اخبار ارز دیجیتال

بورس استرالیا گامی به سوی تجارت دارایی توکنیزه می کند

رایان مک کال، مدیرعامل Zerocap گفت:

شرکت‌های بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) می‌توانند پس از یک آزمایش اثبات مفهومی موفقیت‌آمیز که توسط پلتفرم سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال Zerocap انجام شد، اوراق قرضه، سهام، وجوه یا اعتبارات کربنی توکن شده را معامله کنند. ماهیتی وجود دارد.

پلتفرم سرمایه گذاری دارایی دیجیتال مستقر در ملبورن Zerocap روز دوشنبه به کوین تلگراف گفت که از Synfini برای ایجاد پل زیرساخت نگهبانی خود با پلتفرم خود برای تجارت دارایی های توکن شده مبتنی بر اتریوم به عنوان بخشی از برنامه آزمایشی خود استفاده خواهد کرد. گفت که قادر به انحلال است.

این آزمایش بخشی از پروژه پرداخت مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) ASX، Synfini است که در نوامبر راه اندازی شد. این پلتفرم به مشتریان امکان دسترسی به زیرساخت DLT، میزبانی داده و خدمات دفتر کل ASX را می دهد که از طریق آن می توانند برنامه های بلاک چین بسازند.

رایان مک کال، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Zerocap، گفت که این اتفاق سال گذشته رخ داد و “علاقه زیادی در فضای نهادی، به ویژه از سوی شرکت‌هایی که به دنبال راه‌هایی برای توکن‌سازی و تجارت اوراق قرضه، وجوه یا اعتبارات کربنی جمع‌آوری شده‌اند، دیده شده است.”

با تفکر فراتر از توکن کردن بیت کوین، اتریوم، سایر دارایی های رمزنگاری، اوراق قرضه، سهام، دارایی، اعتبارات کربن، سهام خصوصی و هر چیزی که ذاتاً نقدینگی ندارد و اساساً هر دارایی را توکن می کنیم، یک پیشنهاد ارزش قوی داریم که می توانیم آن را به جهان پیوند دهیم. اکوسیستم ASX.”

مک کال گفت شرکت هایی که به ویژه در “بازارهای غیرشفاف و دسترسی دشوار” مانند اوراق قرضه و اعتبارات کربنی معامله می کنند، می توانند به طور موثری هزینه ها را کاهش دهند، در زمان انتشار صرفه جویی کنند و از طریق عرضه های توکن شده بیشتر تولید کنند. ما اشاره کردیم که به دنبال راه هایی برای باز کردن گسترده تر هستیم دسترسی سرمایه گذاری

مک کال در پاسخ به این سوال که آیا ASX می‌تواند معاملات ارزهای دیجیتال را از طریق Synfini ارائه دهد، پاسخ مثبت داد، اما از آنجایی که ASX و دیگران عمدتاً بر روی توکن‌سازی سنتی/واقعی تمرکز می‌کنند، گفت که هیچ نشانه‌ای از علاقه در این منطقه مشاهده نمی‌کند. دارایی های.

با این حال، شایان ذکر است که Synfini یک ابتکار مجزا از جایگزینی سیستم CHESS مبتنی بر بلاک چین ASX است که پس از سال‌ها مشکلات فنی هنوز پیاده‌سازی نشده است.

مک کال گفت Zerocap به تازگی مراحل مورد نیاز برای تایید قانونی را پاک کرده است و ممکن است در حال بررسی راه اندازی رسمی خدمات توکن سازی دارایی و تجارت برای موسسات از طریق Synfini در آینده نزدیک باشد.

“از آن زمان، ما مراحل صدور گواهینامه و تولید را طی کرده‌ایم. همانطور که احتمالاً می‌توانید تصور کنید، برای هر نوع نرم‌افزار سازمانی، اما مطمئناً برای جایگزینی، این یک فرآیند بسیار طاقت‌فرسا است. ما آماده هستیم تا آن را اجرا کنیم.”

مک کال همچنین تاکید کرد که ASX یک منبع قابل اعتماد برای میزبانی معاملات دارایی های دیجیتال است که احتمالاً نگرانی های سازمانی در مورد ریسک طرف مقابل مرتبط با بخش ارزهای دیجیتال را کاهش می دهد.

چنین ریسک‌هایی در سال جاری کاملاً رایج هستند زیرا چندین شرکت بزرگ ارزهای دیجیتال مانند سلسیوس، وویجر دیجیتال و Three Arrows Capital با مشکلات نقدینگی مواجه شده‌اند یا کاملاً از کار افتاده‌اند.

بنابراین فکر می‌کنم ریسک طرف مقابل، به‌ویژه ریسک اعتباری، بزرگ‌ترین نقطه بحث در کریپتو در حال حاضر با فاجعه ۳AC است. من فکر می‌کنم که وجود دارد.»

او افزود: «همانطور که می‌دانید، با توجه به حفاظت از اکوسیستم و سرمایه‌گذاران و همه چیزهایی که ارائه می‌دهد، دارایی‌های دیجیتال قطعاً به چیزی شبیه به آن نیاز دارند.

مدیرعامل Zerocap همچنین پیشنهاد کرد که Synfini احتمالاً توسط طیف گسترده‌تری از شرکت‌ها استفاده می‌شود، زیرا کاربرپسند است و بسیاری از متغیرها را برای شرکت‌ها حذف می‌کند.

«اگر یک متولی، مدیر صندوق یا توسعه‌دهنده برنامه بخواهد بیاید و یک برنامه بلاک چین بسازد، می‌تواند بدون نگرانی در مورد مدیریت زیرساخت این کار را در این پلتفرم Synfini انجام دهد.

مربوط: رئیس ASIC از حجم عظیمی از سرمایه‌گذاران کریپتو «ریسک‌پذیر» آزرده خاطر است

Zerocap اخیراً در اواخر ژوئن درگیر یک معامله اعتبار کربن توکن شده شد، زمانی که شرکت قراردادی را برای تبادل بین دفتر خانواده پیشرو استرالیایی Victor Smorgon Group و پلتفرم تجارت کربن مبتنی بر بلاک چین BetaCarbon امضا کرد. خدمات بازارسازی و نقدینگی را به آنها ارائه کرد.

این تراکنش همچنین از طریق A$DC، یک استیبل کوین کاملاً با پشتوانه AUD که توسط «۴ بانک بزرگ» ANZ استرالیا توسعه یافته، تسهیل شد.

نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا