اخبار ارز دیجیتال

آزمایش CBDC آزمایشی استرالیایی eAUD برای شروع اواسط سال ۲۰۲۳: مقاله سفید RBA

هدف اصلی این پروژه شناسایی و درک مدل‌های تجاری نوآورانه، موارد استفاده، مزایا، خطرات و مدل‌های عملیاتی برای CBDCها در استرالیا است.

بانک مرکزی استرالیا (RBA) که در فهرست کشورهایی است که قصد راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی داخلی (CBDC) را دارند، کاغذ سفیدی را منتشر کرده است که در آن یک طرح مفصل برای اجرای یک پروژه آزمایشی eAUD ارائه شده است.

در ۹ آگوست ۲۰۲۲، RBA همکاری با مرکز تحقیقات مشارکتی مالی دیجیتال (DFCRC) را برای بررسی موارد استفاده برای CBDCها در استرالیا اعلام کرد. در نتیجه این همکاری، پروژه ای برای آزمایش یک CBDC آزمایشی همه منظوره آغاز شده است. همانطور که در مقاله سفید “CBDC استرالیا برای نوآوری مالی دیجیتال” مشخص شده است:

“هدف اصلی این پروژه شناسایی و درک مدل های تجاری نوآورانه، موارد استفاده، مزایا، خطرات و مدل های عملیاتی برای CBDCها در استرالیا است.”

انتظار می رود گزارشی در مورد پروژه آزمایشی CBDC استرالیا در اواسط سال ۲۰۲۳ بر اساس جدول زمانی پروژه که در زیر نشان داده شده است منتشر شود.

جدول زمانی پروژه آزمایشی CBDC استرالیا. منبع: rba.gov.au

به عنوان بانک مرکزی، RBA مسئول صدور eAUD و DFCRC بر توسعه و نصب پلت فرم eAUD نظارت خواهد کرد. شرکت‌کنندگان صنعت می‌توانند پس از تأیید اجرا، به‌عنوان ارائه‌دهنده موارد استفاده در آزمایشی شرکت کنند.

وظایف محول شده به همه طرف های درگیر در توسعه eAUD. منبع: rba.gov.au

این وایت پیپر استفاده از نمونه‌های خصوصی و مجاز مبتنی بر اتریوم (ETH) را پیشنهاد می‌کند. RBA تصریح می‌کند: «شرکت‌کنندگان آزمایشی، در صورت انتخاب، هزینه‌های خود را برای مفهوم، طراحی، توسعه، اجرا و آزمایشی موارد استفاده خود متحمل می‌شوند.»

مربوط: ۱ میلیون استرالیایی در ۱۲ ماه آینده وارد ارز دیجیتال خواهند شد – نظرسنجی Swyftx

در ۶ سپتامبر ۲۰۲۲، وزارت خزانه داری استرالیا نظر عمومی را در مورد مالیات بر ارزهای دیجیتال درخواست کرد. استفان جونز، دستیار خزانه دار فاش کرده است که قصد دارد دارایی های رمزنگاری شده را از مالیات به عنوان ارز خارجی معاف کند.

به سرمایه گذاران استرالیایی ۲۵ روز فرصت داده شده است تا نظرات خود را در مورد این تصمیم به اشتراک بگذارند. این مدت در ۳۰ سپتامبر به پایان می رسد. در صورت امضای قانون، این قانون تعریف موجود ارز دیجیتال در قانون مالیات بر کالاها و خدمات (GST) را اصلاح می کند تا آن را به عنوان دارایی خارجی حذف کند.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا