اخبار ارز دیجیتال

رای دادن به لایحه کریپتو استرالیایی ها را در معرض “بازار غیرقابل تنظیم” قرار می دهد – سناتور براگ

سناتور اندرو براگ گفته است که رد لایحه ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری را از استرالیا دور نگه می دارد، اما حقوقدانان می گویند که این بخشی از یک مقررات بزرگتر است.

اندرو براگ، نویسنده این لایحه، گفت: اگر لایحه دارایی های دیجیتال (مقررات بازار) توسط پارلمان رد شود، سرمایه گذاران استرالیایی در معرض یک بازار غیرقابل تنظیم باقی می مانند و سرمایه گذاری های آنها به اجبار از کشور خارج می شود. سناتورها هشدار دادند.

در ۴ سپتامبر، کمیته اقتصادی و قانونی سنا توصیه کرد که سنا لایحه براگ را رد کند، در عوض پیشنهاد کرد که دولت به بحث با صنعت در مورد توسعه مقررات ارزهای دیجیتال ادامه دهد.

جس والش، سناتور کارگر، رئیس کمیته، در این گزارش گفت که این لایحه “با محیط نظارتی تثبیت شده سازگاری ندارد و یک تهدید واقعی برای آربیتراژ نظارتی و تاثیرات منفی بر صنعت است.” او گفت توصیه می‌کند این لایحه تصویب نشود لایحه چون “نگرانی ایجاد می کند.”

براگ در یک نظر ایمیلی به کوین تلگراف، از توصیه های کمیسیون انتقاد کرد و گفت: «مصرف کنندگان را در معرض یک بازار غیرقابل تنظیم قرار می دهد و سرمایه گذاری در خارج را تشویق می کند».

“مزایای تنظیم دارایی های دیجیتال دوگانه است: آنها از مصرف کنندگان محافظت می کنند و سرمایه گذاری و فعالیت بازار را تشویق می کنند.”

براگ با استناد به تعداد نمایندگان حزب کارگر که ریاست کمیته سنا را بر عهده داشتند، رد لایحه او را تا حد زیادی یک تصمیم حزبی دانست و گفت که این لایحه “مقررات دارایی دیجیتال را در استرالیا اجرا می کند. از تصمیم آنها برای مخالفت با این لایحه انتقاد کرد.” ”

براگ گفت: “یک بازار دارایی دیجیتال تنظیم شده در استرالیا وجود خواهد داشت. در عوض، ما به پایان سال ۲۰۲۳ نزدیک می شویم و دولت هیچ برنامه ای برای اجرای این مقررات ندارد.”

براگ سیاست های حزبی را متهم کرده است، اما لیام هنسی، یکی از شرکای شرکت حقوقی بین المللی Clyde & Co، به کوین تلگراف گفت که انکار بخشی از فرآیند نظارتی دیگر، به ویژه “نقشه برداری نشانه” دولت است. او گفت که این موضوع مربوط به یک سند مشاوره خزانه داری است. روی تمرین

هنسی گفت که توصیه براگ برای رد این لایحه برای مقررات ارزهای دیجیتال استرالیا “نه خوب و نه بد” است.

او گفت: «من شک ندارم که لایحه سناتور براگ و ملاحظات و بازخوردهای صنعتی که دریافت کرده است مورد بررسی قرار خواهد گرفت. فکر نمی‌کنم این تاخیر خیلی دور از ذهن باشد زیرا سنا در حال حاضر مشغول بررسی یک لایحه گسترده‌تر است.

“من فکر می کنم [Bragg’s] هنسی در پایان گفت: این لایحه و کارهایی که در پی دارد، در اطلاع رسانی رویکرد دولت بسیار ارزشمند خواهد بود.

در آگوست گذشته، دولت کارگری یک تمرین نقشه برداری رمزی را اعلام کرد که از خزانه داری برای “شناسایی نحوه تنظیم دارایی های رمزنگاری و خدمات مرتبط” و اطلاع رسانی در مورد تصمیمات نظارتی آتی استفاده کرد.

مربوط: بایننس استرالیا جنرال موتورز می‌گوید قانون‌گذاران واقعاً به ارزهای دیجیتال مطمئن هستند

در ۳ فوریه، وزارت خزانه داری یک سند مشاوره عمومی در مورد این تمرین منتشر کرد و آن را به عنوان گامی اساسی در برنامه دولت برای تنظیم بازار دارایی دیجیتال اعلام کرد.

از آن زمان تاکنون، در مورد دارایی‌های دیجیتال یا رویکرد گسترده‌تر دولت‌ها برای تنظیم دارایی‌های دیجیتالی صحبت نشده است.

براگ برای اولین بار لایحه دارایی های دیجیتال (مقررات بازار) ۲۰۲۳ را با هدف “حمایت از مصرف کنندگان و تسهیل سرمایه گذاران” در ماه مارس معرفی کرد.

این لایحه شامل توصیه هایی برای تنظیم استیبل کوین ها، مبادلات مجوز و الزامات نگهداری است.

این لایحه به مجلس سنا تقدیم شده و در جلسه بعدی مجلس به رای گذاشته خواهد شد.

مجله: کتیبه بازگشتی – “ابر کامپیوتر” بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوند

گزارش تکمیلی توسط هلن پارتز.

نویسنده: Tom Mitchelhill

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا