اخبار ارز دیجیتال

استرالیایی ها در سال ۲۰۲۲ تاکنون ۲۴۲ میلیون دلار به دلیل سرمایه گذاری ها و کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال از دست داده اند.

افراد بین ۵۵ تا ۶۴ سال بزرگترین گروه سنی هستند که طعمه کلاهبرداری می شوند.

طبق آخرین داده‌های Scamwatch، استرالیایی‌ها همچنان فریب سرمایه‌گذاری و کلاهبرداری‌های مرتبط با رمزنگاری را می‌خورند و تا کنون در سال ۲۰۲۲، ۲۴۲.۵ میلیون دلار استرالیا (AUD) را به کلاهبرداران از دست داده‌اند.

بین ژانویه و ژوئیه امسال، کلاهبرداری های سرمایه گذاری بخش عمده ای از پول از دست رفته به دلیل کلاهبرداری های مختلف را شامل می شود، از کلاهبرداری های جذاب عاشقانه گرفته تا طرح های کلاسیک پونزی و کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال.

این رقم در حال حاضر ۳۶ درصد بیشتر از رقم کل سال ۲۰۲۱ است که نشان می دهد استرالیایی ها ۱۷۸.۲ میلیون دلار (AUD) را به دلیل تقلب در سرمایه گذاری در یک سال از دست داده اند.

منبع: Scumwatch

این تهدیدی است که طرفداران مصرف‌کننده را وادار کرده است تا بانک‌ها را وادار کنند تا مسئولیت بیشتری در قبال بازپرداخت کلاهبرداری به عهده بگیرند تا «سرمایه‌گذاری بیشتر برای جلوگیری از تقلب را تشویق کنند».

شرکت پخش استرالیایی (ABC) در ۸ سپتامبر گزارش داد که گروه‌های مدافع در حال انجام اصلاحاتی هستند تا از بانک‌ها بخواهند هنگام ارسال پول آنلاین، تأیید کنند که نام گیرنده با صاحب حساب مطابقت دارد یا خیر.

جرالد برودی، مدیر عامل مرکز قانون اقدام مصرف‌کننده، گفت: «یک تغییر کلیدی انتقال مسئولیت زیان ناشی از تقلب از مصرف‌کنندگان فردی به بانک‌ها است.

“آنها [banks] نام حساب شما را می خواهد، اما در واقع آن را تایید نمی کند. ”

با این حال، بانک می‌خواهد مشتریان بیشتری از فناوری PayID اختیاری آن استفاده کنند، که به مشتریان اجازه می‌دهد نام و شماره حساب متصل به BSB خود را تأیید کنند.

برودی گفت که واضح است که سیستم اختیاری برای وادار کردن مصرف کنندگان به مسئولیت انحصاری برای جلوگیری از تقلب کار نمی کند.

به نظر می رسد مقامات استرالیایی در بحبوحه افزایش کلاهبرداری رمزارز، هک و رکود عمومی بازار، بررسی دقیق فضای ارزهای دیجیتال را تشدید کرده اند.

در ۱۱ سپتامبر، شان هیوز، کمیسر کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا (ASIC) از سرمایه‌گذاران خواست تا درک کنند که سرمایه‌گذاری در دارایی‌های کریپتو نوعی «ریسک‌پذیری شدید» است.

به گزارش رسانه های محلی، شان هیوز، کمیسر ASIC، در جلسه موسسه حاکمیت گفت که “ما می خواهیم در پیام خود به مصرف کنندگانی که وارد بازار می شوند، بسیار واضح و روشن باشیم.”

ما معتقدیم که دارایی‌های رمزنگاری شده بسیار نوسان، ذاتاً پرخطر و پیچیده هستند.»

در ماه آگوست، پلیس فدرال استرالیا تیمی اختصاصی را برای نظارت بر تراکنش‌های مرتبط با رمزنگاری پس از اینکه ارزهای دیجیتال را یک «تهدید جدید» خواند، در میان افزایش فعالیت‌های مجرمانه پیرامون آن‌ها، راه‌اندازی کرد.

مربوط: “خیلی آسان” – پونزی جعلی محقق رمزنگاری ۱۰۰۰۰۰ دلار در چند ساعت جمع آوری می کند

همچنین در همان ماه، دولت جدید کارگری استرالیا موضع خود را در قبال مقررات ارزهای دیجیتال اعلام کرد، و صرافی ارزهای دیجیتال بایننس استرالیا نیز در ماه آگوست اعلام کرد که از افرادی که آسیب پذیرترین افراد در برابر جرایم ارزهای رمزنگاری شده هستند محافظت خواهد کرد. روند ارتقاء پذیرش را برای کاربران جدید اعلام کرد.

نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا