اخبار ارز دیجیتال

رئیس ASIC از حجم عظیمی از سرمایه‌گذاران کریپتو «ریسک‌پذیر» آزرده خاطر است

تنظیم‌کننده‌های خدمات مالی استرالیا افزایش سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در طول همه‌گیری کووید-۱۹ را دلیلی برای نگرانی، به‌ویژه در میان سرمایه‌گذاران جوان و جدید می‌دانند.

جو لونگو، رئیس تنظیم‌کننده خدمات مالی استرالیا، نسبت به تعداد زیادی از افرادی که در طول همه‌گیری همه‌گیر در دارایی‌های رمزنگاری «قابل کنترل و فرار» سرمایه‌گذاری کرده‌اند، هشدار داده است.

آقای لونگو، رئیس کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC)، در مورد تحقیقات انجام شده در نوامبر ۲۰۲۱ در یک بیانیه رسانه ای مورخ ۱۱ اوت اظهار داشت:

ما نگران تعداد افرادی هستیم که در این نظرسنجی سرمایه‌گذاری کرده‌اند در محصولات ارزهای دیجیتال غیرقابل تنظیم و فرار.»

بر اساس این مطالعه، ارزهای رمزپایه دومین محصول رایج سرمایه‌گذاری هستند، به طوری که ۴۴ درصد از افراد مورد بررسی، ارزهای رمزنگاری شده دارند. از این سرمایه گذاران، ۲۵ درصد گفتند که دارایی های رمزنگاری شده تنها طبقه سرمایه گذاری است که با آن درگیر هستند.

لونگو گفت که این مطالعه «جذابیت ارزهای دیجیتال برای بازار» را برجسته می‌کند، اما سرمایه‌گذاران ممکن است ندانند که چه ریسک‌هایی را متحمل می‌شوند.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که تنها ۲۰ درصد از صاحبان ارزهای دیجیتال رویکرد سرمایه‌گذاری خود را «ریسک‌پذیر» می‌دانند و این نگرانی‌ها را افزایش می‌دهد که سرمایه‌گذاران خطرات این طبقه دارایی را درک نمی‌کنند.»

او گفت با توجه به اینکه “حفاظت های محدودی” برای سرمایه گذاران وجود دارد، عدم درک بین سرمایه گذاران خرد “نیروی قدرتمندی در تنظیم دارایی های رمزنگاری برای محافظت بهتر از سرمایه گذاران است.” این قابل توجیه است.

سناتور مخالف، اندرو براگ، با لونگو موافق بود که مقررات بیشتری لازم است و قانونگذاران باید برای محافظت از سرمایه گذاران سریع عمل کنند. او به کوین تلگراف گفت:

“صندلی حق دارد این را به عنوان یک مشکل تشخیص دهد […] من به عنوان رئیس کمیسیون تحقیق سنا، اصلاحات گسترده ای را برای تنظیم ارزهای دیجیتال پیشنهاد کردم. دولت باید به سرعت کارهای خود را انجام دهد. “

با این حال، جونی پیرویک، وکیل دارایی دیجیتال استرالیا به کوین تلگراف گفت که در مورد اینکه آیا ASIC به درستی برای نظارت بر صادرکنندگان توکن و توکن های آنها مجهز است یا خیر، سردرگمی وجود دارد. او گفت:

این موضوع به این معنا نیست که توکن‌ها غیرقانونی هستند، بلکه یک منطقه خاکستری وجود دارد که آیا صادرکنندگان توکن به طور مؤثر توسط تنظیم‌کننده‌هایی مانند ASIC تنظیم و نظارت می‌شوند.

پیروویچ، مدیر Blockchain & Digital Assets – Services + Law، خاطرنشان کرد که صدور و تجارت توکن در استرالیا چالش های جالبی را برای سیاست گذاران ایجاد می کند. تبادل:

فضایی برای مبادلات توکن وجود دارد تا به بلوغ رسیده و بهترین استانداردها را برای اطلاع رسانی بهتر به مشتریان خود توسعه دهند، و این نباید با اصلاحات سیاستی خفه شود.

اظهارات رئیس ASIC در زمانی بیان شد که تجارت کریپتو هنوز به طور کامل در استرالیا تنظیم نشده بود و باعث شد برخی گروه‌های صنعتی با نمایندگان ASIC در اوایل سال جاری درگیر شوند.

مربوط: بانک رزرو استرالیا موارد استفاده از CBDC را بررسی می کند

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) بر فعالیت های مالی در استرالیا نظارت می کند و نظارت نظارتی بر سرمایه گذاری های ارزهای دیجیتال در این کشور را بر عهده می گیرد.

مطالعه ASIC داده‌های ۱۰۵۳ بزرگسال استرالیایی ۱۸ ساله و بالاتر را که بین مارس ۲۰۲۰ و نوامبر ۲۰۲۱ اوراق بهادار، مشتقات یا ارزهای دیجیتال معامله می‌کردند، جمع‌آوری کرد.

نویسنده: Brian Newar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا