اخبار ارز دیجیتال

آیا کیف پول‌های رمزنگاری غیرقانونی گزینه مناسبی برای دارندگان روزمره هستند؟

کیف پول های غیر حافظ ایمن تر از کیف پول های نگهبانی هستند، اما ممکن است برای کاربران غیر فنی روزمره کمی به آن عادت کنند.

همانطور که مالکیت ارزهای رمزنگاری شده بیشتر و بیشتر رایج می شود، دارندگان باید نحوه محافظت و نگهداری دارایی های خود را در نظر بگیرند. امن ترین گزینه این است که ارزهای دیجیتال خود را در کیف پول شخصی خود ذخیره کنید.

کیف پول کریپتو برنامه ای است که به کاربران امکان ذخیره، ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال را می دهد. هر کیف پول یک کلید خصوصی دارد که امکان استفاده از آن را فراهم می کند. کلید خصوصی رشته ای از کدهای رمزگذاری شده است که نه تنها به مالک اجازه می دهد از وجوه درون کیف پول استفاده کند، بلکه مالکیت را نیز اثبات می کند. اطلاعات کیف پول به صورت آفلاین نیز ذخیره می شود و خطر هک شدن را کاهش می دهد. کاربران کریپتو که به طور معمول از فناوری آگاه نیستند، می توانند از امنیت افزایش یافته بهره ببرند، هرچند که راحتی ممکن است بسته به نیاز آنها به قیمت تمام شود.

کیف پول حضانت چیست؟

کیف پول نگهدارنده نوعی کیف پول رمزنگاری آنلاین است که پس از خرید اولین ارز رمزنگاری شده توسط کاربر، توسط شخص ثالثی مانند صرافی مدیریت می شود. به عبارت دیگر، صرافی متولی است و مسئول حفظ وجوه نقد کاربران و پیگیری کلیدهای آنهاست. اکثر پول مشتریان ما در کیف پول‌های سخت‌افزاری سردخانه در صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال ایالات متحده نگهداری می‌شود.

کیف پول حضانت نسبت به کیف پول غیر حافظ امنیت کمتری دارد. با این حال بسیاری از مردم هنوز آنها را انتخاب می کنند زیرا استفاده از آنها آسان تر و مسئولیت پذیری کمتری دارند. اگر رمز عبور حساب صرافی خود را فراموش کردید، ممکن است بتوانید رمز عبور خود را از طریق یک فرآیند تأیید هویت تعیین شده بازنشانی کنید.

کیف پول غیر حضانت چیست؟

در کیف پول‌های رمزنگاری غیرقانونی، کاربران تنها نگهبانان کلیدهای خصوصی خود، دارایی‌هایی هستند که ذخیره می‌کنند. یک کیف پول غیر حافظ نیاز به شخص ثالث قابل اعتماد را از بین می برد و از برخی جهات از یک کیف پول حافظ ایمن تر است.

کیف پول های غیر حضانت در انواع مختلفی از جمله کیف پول های مبتنی بر مرورگر، کیف پول های نرم افزاری برای تلفن های همراه و رایانه ها و کیف پول های سخت افزاری وجود دارند. گفته می شود که انواع کیف پول های سخت افزاری بالاترین سطح امنیت را برای ذخیره ارزهای دیجیتال ارائه می دهند. این کیف پول‌های ارز دیجیتال شبیه درایوهای USB هستند، اما در عوض دارای نمایشگر و دکمه‌های فیزیکی هستند.

سکسکه با کیف پول های غیر حضانت

راه اندازی کیف پول غیر حضانت آسان است. برای کیف‌پول‌های نرم‌افزاری غیرقانونی، مالک باید کیف پول را دانلود کند، از کلید متشکل از یک عبارت بذر بازیابی یا رشته‌ای از ۱۲، ۱۸ یا ۲۴ کلمه تصادفی نسخه پشتیبان تهیه کند و یک رمز عبور تعیین کند.

علاوه بر این، اگر کاربر رمز عبور را فراموش کند، عبارت seed می تواند به عنوان پشتیبان عمل کند و به دارایی ها دسترسی داشته باشد.

علاوه بر این، در صورتی که کاربران کیف پول سخت افزاری کلیدهای خود را گم کنند یا اقدامات امنیتی عملیاتی لازم را برای محافظت از رمز عبور و کلید خود انجام ندهند، پشتیبانی کمی وجود دارد. اگر کاربر کلید را گم کند، حذف کند یا فراموش کند، در خطر از دست دادن دائمی دسترسی به وجوه خود است.

بنابراین، برای محافظت کافی از این اطلاعات، کاربران کیف پول‌های غیرحضوری باید اقدامات بیشتری را برای اطمینان از ایمن بودن رمز عبور و کیف پول انجام دهند.

مربوط: مراحل ساده برای ایمن نگه داشتن رمزارز شما

هنگام ایمن سازی عبارات seed، توصیه معمول برای کاربران این است که آنها را روی کاغذ بنویسند و در مکانی امن ذخیره کنند. با این حال، به طور کلی، ما توصیه نمی کنیم که کاربران عبارات اولیه را در فایل های متنی در رایانه یا دستگاه های تلفن همراه خود ذخیره کنند. برای مثال، رایانه‌ها و دستگاه‌های اندرویدی مستعد ابتلا به ویروس‌ها هستند و در صورت هک شدن حساب کاربری iCloud کاربر، یادداشت‌های ذخیره شده در آیفون‌ها در معرض خطر قرار می‌گیرند. در عوض، بهترین روش برای ایمن نگه داشتن عبارات seed این است که آنها را آفلاین نگه دارید.

روش های دیگری نیز وجود دارد که کاربران می توانند از آنها برای ایمن سازی عبارات اولیه خود استفاده کنند. به عنوان مثال، Serenity Shield یک پلت فرم ذخیره سازی دیجیتال است که به کاربران اجازه می دهد در صورت گم شدن از طریق ویژگی Strongbox، عبارات اولیه خود را بازیابی کنند. اطلاعات اولیه به عنوان یک توکن غیرقابل انتقال و غیرقابل تعویض (NFT) روی بلاک چین قرار دارد. به این ترتیب، تنها مالک می تواند به اطلاعات ذخیره شده در قوی باکس دسترسی داشته باشد و آنها را بخواند.

به غیر از نگرانی در مورد ایمن نگه داشتن آنها، مکانیسم ارسال تراکنش ها در کیف پول های غیر حافظ می تواند برای تازه واردان به ارزهای دیجیتال چالش برانگیز باشد.

اکثر کیف‌پول‌های غیرقانونی از کاربران می‌خواهند که برای تراکنش‌ها با استفاده از ارز دیجیتال بومی شبکه‌ای که توکن در آن ساخته شده است، پرداخت کنند. به عنوان مثال، اگر کاربری بخواهد تتر (USDT) را در اتریوم منتقل کند، برای پرداخت هزینه گاز به اتر (ETH) در کیف پول خود نیاز دارد. بنابراین کاربران باید قبل از انتقال USDT ETH را خریداری کرده و به کیف پول خود منتقل کنند.

با این حال، کیف پول داغ صرافی به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از همان توکن، تراکنش ها را پرداخت کنند. به عنوان مثال، صرافی ارز دیجیتال Binance به کاربران اجازه می‌دهد تا برای تراکنش‌های Tether با استفاده از USDT به جای ETH، BNB و دیگر توکن‌های شبکه مانند Tron (TRX) پرداخت کنند. انتقال توکن ساده شده است زیرا کاربر نیازی به نگه داشتن توکن بومی شبکه ندارد.

برخی در صنعت ارزهای دیجیتال بر این باورند که کیف پول‌های غیرقانونی هنوز برای کاربران عادی که ممکن است علاقه‌ای به پشتیبان‌گیری از کلیدهای خصوصی خود نداشته باشند، غیرعملی هستند.

هسوان لی، مدیر عامل پورتو، توسعه‌دهنده کیف پول چند زنجیره‌ای Blocto، به کوین تلگراف گفت که کاربران جدید «وقتی برای اولین بار یک برنامه بلاک چین دریافت می‌کنند، برایشان مهم نیست که کلیدهای خود را داشته باشند. من نمی‌خواهم این کار را انجام دهم. من فقط آن را می خواهم.” زود شروع کنید. ”

رودولف سینات، یکی از بنیانگذاران پلتفرم ذخیره سازی دیجیتال و حفظ حریم خصوصی Serenity Shield، به کوین تلگراف گفت: ارزهای رمزنگاری شده باید به طور گسترده تری مورد استفاده قرار گیرند تا موارد استفاده رایج را برای کاربران خرده فروشی متوسط ​​فراهم کنند. ”

با این حال، ما قویاً معتقدیم که کیف‌پول‌های غیرقانونی همچنان راهی امن‌تر، ایمن‌تر و خصوصی‌تر برای کاربران هستند تا بتوانند دارایی‌های خود را مدیریت کنند و موقعیت خوبی برای آینده داشته باشند.

کاربر پسند؟

ارائه دهندگان کیف پول برای سهولت استفاده از آن در طول زمان کار کرده اند. به عنوان مثال، کیف پول‌های نگهبانی و غیرحافظتی معمولاً به کاربران یادآوری می‌کنند که آدرس مقصد خود را مجدداً تأیید کنند تا از از دست دادن وجوه خود جلوگیری کنند. همچنین گزینه ای برای کپی خودکار آدرس ها با استفاده از یک دکمه وجود دارد که احتمال اشتباه در فرآیند انتقال را کاهش می دهد.

علاوه بر این، راه حل هایی مانند Coinbase Wallet به کاربران اجازه می دهد تا هنگام ایجاد یک کیف پول جدید، نام کاربری تعیین کنند. نام‌های کاربری به‌راحتی به‌خاطر سپرده می‌شوند و ارسال و دریافت رمزنگاری را آسان‌تر می‌کنند و در هنگام انتقال وجه اشتباهات کمتری انجام می‌دهند. کیف پول به کاربران امکان می دهد تصمیم بگیرند که کیف پول آنها عمومی است (سایر کاربران کیف پول Coinbase می توانند نام کاربری خود را جستجو کنند) یا خصوصی.

هنگامی که صحبت از تجارت ارزهای دیجیتال به میان می آید، کارمزدهای کمتر معمولاً به دلیل اولویت کمتر ماینرها به معنای زمان تراکنش طولانی تر است، در حالی که کارمزدهای بالاتر به معنای سرعت بیشتر است، کاربران ممکن است به طور گسترده از این موضوع آگاه نباشند. به این ترتیب، بسیاری از کیف پول‌های رمزنگاری دارای کارمزد تراکنش‌های متوسطی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند تراکنش‌ها را در زمان‌های متوسط ​​تراکنش ارسال کنند.

به این ترتیب، ارسال توکن‌ها در کیف‌پول‌های غیرقانونی می‌تواند برای کاربر معمولی غیرمتخصص فناوری ناامیدکننده باشد. اگر کاربران انتظار داشته باشند که به طور منظم توکن ارسال کنند، ممکن است کیف پول‌های نگهبانی را راحت‌تر بیابند. از سوی دیگر، وقتی صحبت از ذخیره سازی و ذخیره سازی طولانی مدت می شود، کیف پول های غیر حافظ بهترین انتخاب هستند تا زمانی که عبارت seed شما ایمن نگه داشته شود.

نویسنده: Anthony Clarke

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا