اخبار ارز دیجیتال

آیا تراکنش های بیت کوین ناشناس و قابل پیگیری هستند؟

تراکنش های بیت کوین را می توان به راحتی از طریق Blockchain Explorer ردیابی کرد، که مستقیماً هویت پشت آدرس کیف پول بیت کوین شما را آشکار نمی کند.

آیا باید آدرس بیت کوین خود را منتشر کنم؟

اشتراک گذاری کلید عمومی خوب است، اما مطمئن شوید که کلید خصوصی توسط اشخاص ثالث قابل یافتن نباشد. تراکنش ها را می توان به کلیدهای عمومی که کاملا امن هستند ارسال کرد.

انتشار آدرس بیت کوین خود بی خطر است. به این ترتیب، کمک ها و پرداخت ها می تواند با خیال راحت انجام شود. رمزارزها را نمی توان از آدرس های عمومی دزدید. تنها راه برای سرقت رمز شما این است که کسی کلید خصوصی شما را در دست بگیرد.

کیف پول بیت کوین همیشه بین کلیدهای عمومی و خصوصی تمایز قائل می شود. کلید عمومی را می توان با آدرس ایمیل مقایسه کرد. هر کسی می تواند ایمیل ارسال کند، اما فقط صاحب آدرس ایمیل می تواند آن را بخواند. برای آدرس‌های ارزهای دیجیتال این استثنا نیست، زیرا افراد دیگر می‌توانند از این آدرس برای ارسال رمزنگاری استفاده کنند و فقط صاحب آدرس می‌تواند از دارایی‌های دیجیتال استفاده کند.

کلید خصوصی رمز عبوری است که به کیف پول شما وارد می شود. مهم است که این کد منحصربفرد را در مکانی آفلاین نگهداری کنید که هیچ کس دیگری نتواند به آن دسترسی داشته باشد. به اشتراک گذاری داده های شخصی مانند کلیدهای خصوصی و رمزهای عبور کیف پول با سایر کاربران می تواند کیف پول مورد نظر را خالی کند. بنابراین، کلید عمومی خود را فقط در صورت لزوم به اشتراک بگذارید و کد دیگر خود را در مکانی امن نگه دارید.

برای این مقاله مجوز خریداری کنید. پشتیبانی شده توسط SharpShark.

آیا می توانم یک کیف پول بیت کوین ناشناس داشته باشم؟

کیف پول های بیت کوین ناشناس وجود دارند، اما مراقب آنها باشید. شما می توانید هویت خود را فاش کنید و هدف کیف پول را شکست دهید.

داشتن یک کیف پول بیت کوین ناشناس قطعا امکان پذیر است. با این حال، یک کیف پول به تنهایی برای اطمینان از این ناشناس بودن کافی نیست. اگر شخصی چندین تراکنش انجام دهد، هویت را می توان به کیف پولی مرتبط کرد که این اطلاعات در آن مشخص است. به نظر می رسد که تجارت کاملاً ناشناس با سخت تر کردن قوانین KYC خود در صرافی ها روز به روز دشوارتر می شود.

با این وجود، کیف پول های بیت کوینی وجود دارند که می توانند کاملاً ناشناس عمل کنند. کیف پول Electrum یک نمونه است و همچنین می تواند با کیف پول های سخت افزاری ادغام شود. قبل از انتخاب استفاده از کیف پول ناشناس، توصیه می کنیم ابتدا نحوه به دست آوردن بیت کوین در این کیف پول را در نظر بگیرید. وقتی بیت کوین از صرافی با KYC ارسال می شود، ناشناس بودن از بین می رود.

چالش های ردیابی آدرس بیت کوین چیست؟

ردیابی تراکنش های بیت کوین زمانی که افراد از کیف پول های مختلف و میکسرهای بیت کوین استفاده می کنند ممکن است دشوار باشد. این عوامل روند جستجو را مختل می کنند و زمان زیادی را می گیرند.

علیرغم اینکه انجام تراکنش ها به صورت کاملا ناشناس برای کاربران کیف پول بیت کوین دشوار است، راه های مختلفی برای نزدیک شدن به ناشناس بودن وجود دارد. به عنوان مثال، امکان استفاده از میکسر ارزهای دیجیتال وجود دارد.

در این مورد، این یک میکسر بیت کوین است که ردیابی بیت کوین را دشوارتر می کند. این کار با ترکیب تراکنش های BTC از افراد مختلف در یک استخر و ارسال تراکنش ها به آدرس مورد نظر انجام می شود.

علاوه بر این، نظارت بر کیف پول نیز بسیار دشوار است. اگر نمی خواهید فعالیت شما در شبکه بیت کوین قابل ردیابی باشد، می توانید نوعی صفحه دود ایجاد کنید. با ایجاد بسیاری از کیف پول های رمزنگاری و انجام تراکنش های مختلف بین این کیف پول ها، ردیابی تراکنش ها و کیف پول ها می تواند برای هر کسی دشوار شود.

هر دو چالش به تنهایی دشوار هستند، اما در کنار هم می‌توانند ردیابی آدرس‌های بیت‌کوین را دشوارتر کنند. ردیابی تراکنش ها و کیف پول ها به زمان و انرژی زیادی نیاز دارد.

آیا می توانم آدرس کیف پول بیت کوین خود را پیدا کنم؟

برای یافتن آدرس کیف پول بیت کوین خود می توانید از Bitcoin Explorer استفاده کنید. با این حال، پیدا کردن یک آدرس رمزنگاری به این معنی نیست که شما هویت پشت آن را نیز می دانید.

اگر هیچ اطلاعات شناسایی مرتبط با کیف پول بیت کوین خود ندارید، پیدا کردن آن دشوار است. کاوشگر بلاک چین یافتن تراکنش ها و آدرس ها را آسان می کند، اما یافتن هویت پشت آدرس کیف پول می تواند زمان زیادی را ببرد.

آدرس کیف پول شخصی نباید ناشناس باشد، اما از آنجایی که پیدا کردن آن دشوار است، آدرس کیف پول بیت کوین را نام مستعار (مستعار) می نامند که با نام واقعی شخص متفاوت است. داده ها به هویت مرتبط نیستند، اما امکان ردیابی هویت یا نام مستعار یک فرد وجود دارد.

تراکنش های بیت کوین چگونه ردیابی می شوند؟

افزایش قوانین و نظارت، ردیابی تراکنش های جعلی بیت کوین را با یافتن هویت پشت آدرس کیف پول بیت کوین برای دولت ها آسان تر می کند.

در سال‌های اخیر، میلیون‌ها ارز دیجیتال توسط دولت‌های مختلف در سراسر جهان توقیف شده‌اند. مجرمان فرصت های ارائه شده توسط فناوری بلاک چین را دیدند و به دنبال خرید ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین تا حد امکان ناشناس بودند.

در نهایت، این برای بسیاری از کلاهبرداران کار نمی کند و می توان گفت که تراکنش های بیت کوین کاملاً ناشناس نیستند. این رویدادها به تقویت قوانین در این زمینه و تقویت تحقیقات در مورد معاملات متقلبانه کمک کرده است.

تراکنش های کیف پول های بیت کوین ناشناس را می توان بلافاصله ردیابی کرد، اما شناسایی آنها ممکن است زمان ببرد. اگر کسی بخواهد ارز دیجیتال را با دلار آمریکا مبادله کند، ردیابی هویت صاحب کیف پول و ردیابی تراکنش بسیار آسان تر است.

چه چیزی بیت کوین را قابل ردیابی می کند؟

تراکنش های بیت کوین قابل ردیابی هستند زیرا بلاک چین بیت کوین کاملاً شفاف است و همه تراکنش ها در یک دفتر کل توزیع شده منتشر می شوند.

از سال ۲۰۱۳، مطالعات مختلف ردیابی تراکنش‌های بیت‌کوین و هویت‌های مرتبط با آن‌ها را بررسی کرده‌اند. در حالی که امکان ایجاد درجه ای از ناشناس بودن در ارزهای دیجیتال وجود دارد، ارسال تراکنش ها به صورت کاملاً ناشناس از طریق بلاک چین بیت کوین دشوار است. بلاک چین کاملاً باز است و برای همه قابل دسترسی است.

به لطف شفافیت بلاک چین، جریان پول به راحتی قابل ردیابی است. اگر هویت پشت آدرس کیف پول مشخص باشد، تراکنش های انجام شده را می توان به صورت ماسبق در آینده ردیابی کرد. همه این معاملات را می توان با جزئیات مشاهده کرد. به این ترتیب می توانید نه تنها مبلغ ارسالی را مشاهده کنید، بلکه می توانید به کدام کیف پول در چه تاریخی ارسال شده است.

آیا می توانم تراکنش های بیت کوین خود را پیگیری کنم؟

تراکنش های بیت کوین را می توان به راحتی از طریق بلاک چین ردیابی کرد، اما انجام تراکنش های بیت کوین به صورت ناشناس به طور فزاینده ای دشوار می شود.

ردیابی تراکنش های بیت کوین (BTC) در واقع امکان پذیر است. بیت کوین اکسپلورر به شما امکان می دهد فعالیت های خود را در بلاک چین بیت کوین نقشه برداری کنید. به لطف این شفافیت، تراکنش ها قابل ردیابی هستند و بلاک چین را می توان به عنوان نوعی پایگاه داده باز پر از تراکنش های بیت کوین در نظر گرفت.

سایر ارزهای رمزنگاری شده مانند اتر (ETH) و Solana (SOL) نیز کاوشگرهای بلاک چین خود را به نام Etherscan و Solscan دارند. در تمام این کاوشگرها می‌توانید اطلاعاتی درباره تراکنش‌های روی بلاک چین پیدا کنید، مانند مقدار کریپتو ارسال شده و آدرس‌های درگیر در تراکنش. با وجود شفافیت بلاک چین، بسیاری بر این باورند که تراکنش های بیت کوین را می توان به صورت ناشناس انجام داد.

با این حال، کشورهای بیشتری در حال معرفی قوانین «مشتری خود را بشناسید» (KYC) هستند که از شما می‌خواهند هویت خود را در پلتفرم‌های تجاری متمرکز نشان دهید. با افشای هویت شما، دولت ها می توانند تراکنش های شما را کشف کنند و به راحتی بفهمند که چه چیزی در کیف پول بیت کوین خود دارید.

برای اینکه بتوان در یک صرافی مرکزی معامله کرد، باید اطلاعات شخصی در اختیار صرافی قرار گیرد. به این ترتیب، آدرس های بیت کوین را می توان با داده های شخصی مرتبط کرد. داده‌های تراکنش‌های گذشته بیت‌کوین حذف نمی‌شوند، بنابراین می‌توانید تراکنش‌های گذشته را در هر زمانی مشاهده کنید.

نویسنده: Christiaan Vos

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا