اخبار ارز دیجیتال

سیب و پرتقال؟چگونه ادغام اتریوم بر بیت کوین تأثیر می گذارد

ادغام اتریوم نتوانست بیت کوین را از منظر قیمت حرکت دهد، اما ما معتقدیم صنعت هنوز تاثیر تغییر از PoW به PoS را مشاهده نکرده است.

یک ماه از خداحافظی اتریوم با ویژگی های کلیدی بلاک چین که با بیت کوین (BTC) به اشتراک گذاشته می گذرد. ارتقای طولانی مدتی به نام ادغام اتریوم همراه با اکوسیستم بلاک چین به طور گسترده مورد استقبال قرار گرفت. اما حتی برای مخاطبان جریان اصلی و معامله‌گران معمولی، این روز بیشتر شبیه یک روز جنگ ستارگان است که توسط علاقه‌مندان علمی تخیلی جشن گرفته می‌شود تا کریسمس اولیه.

هنگامی که ادغام اتریوم در 15 سپتامبر انجام شد، گسترده‌ترین اکوسیستم بلاک چین از اثبات کار (PoW)، مکانیزم اجماع تشنه انرژی که بیت‌کوین را قدرت می‌بخشد، دست کشید. بلاک چین اتریوم اکنون بر روی یک مکانیسم اثبات سهام (PoS) سبزتر عمل می‌کند که نیازی به فعالیت ماینینگ ندارد و باعث می‌شود هزاران ماینر در سراسر جهان سر خود را خاردار کنند.

از نظر قیمت، بیت کوین هنوز از یک تغییر اساسی در نزدیک ترین رقیب خود ضربه ای وارد نکرده است. یک ماه پس از ادغام اتریوم، بیت کوین همچنان بین 18000 تا 20000 دلار معامله می شود.

با این حال، روایت اصلی که «بیت‌کوین باید به دنیا خدمت کند نه اینکه آن را از طریق کاهش منابع انرژی نابود کند» یک حقیقت گرایی نسبت به سیستمی است که بلاک چین را با حداقل مصرف منابع زنده نگه می‌دارد. توسط سوئیچ مهم اتریوم احیا شده است.

اتریوم از بن بست جلوگیری کرد

کوین تلگراف برای دریافت شفافیت بیشتر در مورد تأثیر ادغام اتریوم بر بیت کوین با افراد داخلی در این صنعت تماس گرفت.

تانسل کایا، مدرس دانشگاه Kadir Has و مدیر عامل توسعه دهنده بلاک چین Mindstone، می گوید: «PoW بن بست برای اتریوم بود.

با این حال، به گفته کایا، جامعه بیت کوین از نحوه عملکرد بزرگترین رقیب قیمت خود راضی نیست. جامعه BTC اغلب از PoS به دلیل آسیب پذیر بودن در برابر سانسور انتقاد می کند.

“چه می شود اگر [Bitcoin maximalists] در واقع، اتریوم یا تبدیل به یک شبکه فین‌تک مطیع می‌شود که توسط دولت‌ها سانسور می‌شود، یا به یک ساختار متمرکز مانند EOS که توسط سرمایه‌گذاران ثروتمند کنترل می‌شود. ”

گرگوری راجرز، مدیر عامل و بنیانگذار پلتفرم هدیه مبتنی بر ارز دیجیتال Graceful.io، در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفت که این ادغام موقعیت دو بلاک چین مختلف را در بازار تثبیت کرد. راجرز گفت: “اتریوم به دلیل افزایش سرعت و کاهش کارمزدها همچنان زنجیره تراکنش انتخابی است.” ادغام فقط آن را واضح تر می کند.”

اخیرا: تحریم های جدید اتحادیه اروپا برای صرافی های رمزنگاری و مشتریان روسی آنها چه معنایی دارد؟

با این حال، تاشیش رایسینگانی، بنیانگذار و مدیر عامل بازار چند زنجیره ای UnicusOne، معتقد است که قیمت بیت کوین ضربه خواهد خورد. او گفت: «صنعت کریپتو به دلیل چالش‌های سطح کلان که منجر به بازار نزولی کنونی شده است، دچار مشکل شده است» و افزود که این ادغام اتریوم را در مقایسه با بیت‌کوین پایدارتر می‌کند. سرکوب معدن چین در سال 2021. ”

PoW در امنیت شبکه بی نظیر است

Jon Belisere، مدیر عامل شرکت مرکز داده متمرکز بر محیط زیست Soluna Computing، به کوین‌تلگراف گفت که تغییر به PoS در اتریوم می‌تواند در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند، اما این امر همچنین جنبه تمرکززدایی اصلی ارزهای دیجیتال را تضعیف می‌کند.

مکانیسم اجماع PoW بیت کوین انرژی بر است، اما همچنین برای بلاک چین اساسی است و “بهترین انتخاب برای هر ارز دیجیتالی که امنیت شبکه را در اولویت قرار می دهد.”

بلیزایر اضافه کرد، قرار دادن یک مرکز استخراج ارز دیجیتال انعطاف‌پذیر با یک نیروگاه انرژی تجدیدپذیر، شبکه برق را تثبیت می‌کند، مشکل اتلاف انرژی تجدیدپذیر را حل می‌کند و منبع انرژی فراوان و ارزانی برای استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال فراهم می‌کند.

cryptominer یکپارچه

بیت مین همچنین قیمت واحد استخراج ارز دیجیتال خود، Antminer را کاهش داده است تا به ماینرها کمک کند تا سود خود را دوباره به دست آورند.

اندی لیان نویسنده کتاب می‌گوید با وجود ادغام، استخراج‌کنندگان اتر (ETH) صرفاً به این دلیل که اتریوم کلاسیک (ETC) دیگر از طریق ماینینگ ایجاد نمی‌شود، استخراج PoW را کنار نمی‌گذارند. NFT: از صفر تا قهرمانریان به کوین تلگراف گفت که پروژه اتریوم PoW (ETHW) که نتیجه یک هارد فورک پس از ادغام است، سخت کار می کند و جامعه ماینر بیش از هر زمان دیگری متحد شده است.

این عوامل مختلف به ماینرها این امکان را داده است که هزینه های عملیاتی خود را جبران کنند و در این بازار نزولی زنده بمانند.

جوزف بردلی، رئیس توسعه کسب‌وکار در ارائه‌دهنده خدمات Web3 Heirloom، بیت‌کوین را به «یک دارایی ریسک جهانی که با بازار TradFi مرتبط است» تشبیه کرد. بردلی به کوین تلگراف گفت که اتر نیز قابل معامله است، اما عمق بازار یا مقیاس بیت کوین را نخواهد داشت. او با لفاظی می پرسد: «به نظر شما جهان در چند سال آینده کم و بیش آشفته خواهد شد؟» و پاسخ می دهد:

“بیشتر مردم به سمت هرج و مرج تر متمایل می شوند. امنیت در این زمان مهم می شود. بیت کوین حتی مهم تر می شود. انرژی گران قیمت نوآوری را به سمت ماینرها سوق می دهد – احتمالاً آنها سعی خواهند کرد استخراج بیت کوین را به عنوان یک گسترش شبکه برق قرار دهند.”

بیت کوین و اتریوم: سیب و پرتقال

با این حال، همه موافق نیستند که ادغام اتریوم بر بیت کوین تأثیر می گذارد. مارتین هیثبک، رئیس تحقیقات صرافی رمزارز Uphold، مقایسه مستقیم بین اتریوم و بیت کوین را به عنوان «سیب و پرتقال» رد کرد.

هیثبک به کوین تلگراف گفت که چرا اتریوم اساسا یک “شرکت تحت کنترل سرمایه گذاران خطرپذیر” است و حرکت به سمت اثبات سهام با هدف بهبود اعتبار مالی و زیست محیطی آن انجام می شود.

بیت کوین مجبور نیست این کار را انجام دهد. بیت کوین یک برند نیست. بیت کوین یک شبکه کامپیوتری است. خروجی آن نشان دهنده پول است. هیچ مدیر عاملی وجود ندارد.

خلیلولا بیگ، بنیانگذار و مدیر عامل پلتفرم سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال کوین بسکت، از ادعای هیثبک حمایت کرد و به کوین تلگراف گفت که ادغام با بیت کوین امکان پذیر نخواهد بود زیرا این دارایی ها اهداف متفاوتی دارند.

اخیرا: صرافی های غیرمتمرکز چگونه تکامل یافته اند و چرا برای کاربران خوب هستند

به گفته Vague، هدف بیت کوین این است که “ثابت کند که ذخیره ارزش بهتری نسبت به ارز فیات است.” وی افزود: مکانیسم PoW به خوبی با اهداف بیت کوین مطابقت دارد، “زیرا به شبکه کمک می کند تا کمبود 21 میلیون بیت کوین را از طریق نرخ تعدیل سختی حفظ کند.”

بیت کوین به عنوان یک PoW و اتریوم به عنوان یک شبکه PoS با رقابت برای بهترین ویژگی های خود به طور قابل توجهی به اکوسیستم کریپتو کمک می کنند. تانسل کایا خلاصه می کند:

نویسنده: Erhan Kahraman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا