🚨 اخبار ارز دیجیتال

SEC تصمیم دیگری برای ETF اتریوم را به تعویق انداخت

طبق پرونده اخیر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تصمیم خود را در مورد عرضه ETF اتریوم اسپات Invesco Galaxy به تأخیر انداخته است.

رگولاتور مهلت تایید یا رد پیشنهاد ETF را ۶۰ روز دیگر تمدید کرده است.

ماه گذشته، SEC همچنین تصمیم خود را در مورد پیشنهادات ETF اتریوم از فرانکلین تمپلتون و گری اسکیل اعلام کرد.

طبق گزارش اخیر رویترز به نقل از خودی‌های صنعت، پیش‌بینی می‌شود SEC ETF‌های اتریوم را که توسط VanEck و ARK در اواخر این ماه پیشنهاد شده‌اند، رد کند.

کارشناسان صنعت پیش بینی کردند که SEC این ETF ها را به دلیل عدم مشارکت رد خواهد کرد، اما این مورد در آستانه تایید ETF بیت کوین نبود.

به گفته تحلیلگران صنعت، ETF های Spot Ethereum احتمالا به دلایل مکانیکی رد می شوند. مت هوگان از Bitwise پیش بینی کرد که SEC می گوید می خواهد داده های بیشتری را ببیند.

شایان ذکر است که SEC در حال حاضر در میانه نبرد قانونی با Consensys حامی اصلی اتریوم است. در ماه آوریل، Consensys رگولاتور را به دلیل تصمیم خود مبنی بر برچسب زدن “نادرست” آلتکوین پیشرو به عنوان یک امنیت به دادگاه کشاند.

اما لری فینک، مدیر عامل بلک راک گفت، حتی اگر رمزارز اصلی به عنوان یک امنیت ثبت نشده طبقه بندی شود، هنوز امکان راه اندازی یک ETF نقطه ای اتریوم وجود دارد.

بیش از یک دهه طول کشید تا SEC سرانجام در اوایل سال جاری ETF های بیت کوین را تایید کرد. ETF ها موفقیت بزرگی بوده اند، اما به نظر می رسد که تنظیم کننده آماده تایید ETF های اتریوم نیست.

منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا