🚨 اخبار ارز دیجیتال

کاربر ناشناس برای ارسال ETH از Tornado Cash به افراد مشهور تحریم شد

به نظر می رسد این یک فریب مداوم برای به چالش کشیدن تحریم های نقدی تورنادو است.

روز سه‌شنبه، یک روز پس از تحریم وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، میکسر ارزهای دیجیتال Tornado Cash به دلیل نقش ادعایی آن در فعالیت‌های پولشویی رمزارز، فاصله بین تراکنش‌های ۰.۱ اتر (ETH) از قراردادهای هوشمند تا Coinbase افزایش یافت. مدیرعامل، برایان آرمسترانگ و افراد مشهوری مانند American تلویزیون شروع به تحقق کرد. مجری جیمی فالون. ردیابی منبع معاملات بر اساس طرح Tornado Cash امکان پذیر نیست و در نتیجه ممکن است یک یا چند شخص یا نهاد در این عملیات دخیل باشند.

به دلیل تحریم‌ها، داشتن آدرس قرارداد هوشمند Tornado Cash، زنجیره بلوکی یا تعامل تجاری برای هر شخص یا نهادی در ایالات متحده غیرقانونی است. مجازات تخلفات عمدی شامل جریمه نقدی از ۵۰۰۰۰ دلار تا ۱۰۰۰۰۰۰۰ دلار و حبس از ۱۰ تا ۳۰ سال است.

ثبات تراکنش نشان می دهد که فرستنده ممکن است برای جلب توجه مجری قانون به گیرنده، فریبکاری را راه اندازی کند. با این حال، تحریم‌های خزانه‌داری مستلزم دخالت «عمدی» با آدرس‌های قرارداد هوشمند در لیست سیاه به عنوان پیش‌شرط برای تعقیب کیفری احتمالی است. بنابراین، دریافت توکن ها از Tornado Cash به صورت رایگان، بدون اطلاع یا دخالت قبلی، بعید است که نقض تحریم باشد.

در همان روز، پلتفرم‌های توسعه Web3 Alchemy و Infura.io اعلام کردند که صادرکننده stablecoin Circle و صندوق برنامه‌نویسی GitHub آدرس‌های مجاز Tornado Cash را در لیست سیاه قرار می‌دهد و دسترسی به برنامه‌های front-end آنها را ممنوع می‌کند. من در آن شرکت کردم. چند ماه پیش، Tornado Cash برنامه خود را برای کیف پول های غیرقانونی غیرقانونی کرد، در میان نگرانی های مداوم مبنی بر اینکه هکرهای مخرب از پلت فرم آن برای شستشوی دارایی های رمزنگاری سرقت شده استفاده می کنند. من سعی کردم با آن مقابله کنم. با این حال، رومن سمنوف، یکی از بنیانگذاران آن، در آن زمان گفت که این ابزار فقط دسترسی به رابط های برنامه غیرمتمرکز (DApp) را مسدود می کند، نه قراردادهای هوشمند اساسی.

چند ماه پیش، Tornado Cash برنامه خود را برای کیف پول های غیرقانونی غیرقانونی کرد، در میان نگرانی های مداوم مبنی بر اینکه هکرهای مخرب از پلت فرم آن برای شستشوی دارایی های رمزنگاری سرقت شده استفاده می کنند. من سعی کردم با آن مقابله کنم. با این حال، رومن سمنوف، یکی از بنیانگذاران آن، در آن زمان گفت که این ابزار فقط دسترسی به رابط های برنامه غیرمتمرکز (DApp) را مسدود می کند، نه قراردادهای هوشمند اساسی.نویسنده: Zhiyuan Sun

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا