اخبار ارز دیجیتال

تضاد تحلیلگران بر سر اینکه چگونه فدرال رزرو و سقف بدهی ایالات متحده بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بن بست سیاسی بر سر سقف بدهی ایالات متحده و تأثیر بالقوه آن بر قیمت بیت کوین، که در حال حاضر ۷۵ درصد در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است.

در ۲۶ آوریل، جمهوری خواهان مجلس نمایندگان به سختی لایحه ای را برای افزایش سقف بدهی ایالات متحده تصویب کردند. با این کار، تحلیلگران در حال ارزیابی تاثیر بالقوه بر قیمت بیت کوین (BTC) هستند، از بسیار نزولی تا بیش از حد صعودی.

در نهایت، نقدینگی دلار برای هر دوی این دیدگاه های متناقض کلیدی است.

یک “رکود کاهش تورم” که باعث افزایش BTC مانند سال ۲۰۲۰ می شود؟

برخی از تحلیلگران، از جمله جسی مایرز، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری Onramp، گفت: ایمان داشتن افزایش سقف بدهی، فدرال رزرو را تشویق می کند تا پول بیشتری چاپ کند و سرمایه را تشویق می کند تا به دارایی های “خطرناک تر” مانند بیت کوین سرازیر شود.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD و نقدینگی دلار. منبع: TradingView.com

سقف بدهی نشان دهنده حداکثر مبلغی است که دولت ایالات متحده می تواند برای پرداخت صورت حساب های خود وام بگیرد.

مرتبط: ترازنامه فدرال رزرو در دو هفته ۳۹۳ میلیارد دلار اضافه می کند – آیا قیمت بیت کوین به ۴۰۰۰۰ دلار افزایش می یابد؟

افزایش آن به این معنی است که می تواند بدهی بیشتری برای تولید سرمایه بیشتر صادر کند. اما با توجه به اینکه فدرال رزرو دیگر اوراق قرضه نمی‌خرد، به دلیل «انقباض کمی» و جریان عرضه پول موجود M2 در حال فروپاشی است، بدهی دولت ایالات متحده کمتر خریداران را جذب می‌کند. ممکن است برای شما دشوار باشد.

M2 جریان سال به سال در مقابل سهام.منبع: بلومبرگ

مایرز معتقد است، به عبارت دیگر، رکود کاهش تورم، فدرال رزرو را مجبور خواهد کرد که به سمت تسهیل کمی بازگردد.

زمانی که سقف بدهی برداشته شود و تنگنای اعتباری منجر به بحران اقتصادی شود، آنها باید در مقیاس بزرگ پول چاپ کنند.»

بیت کوین برنده آخرین بسته محرک بود.

ضربه به اعتبار دلار، قیمت بیت کوین را بالاتر می برد

دولت در ژانویه ۲۰۲۳ به سقف بدهی ۳۱.۴ تریلیون دلاری رسیده است. بنابراین، تا زمانی که سنا لایحه تصویب شده توسط مجلس را تصویب نکند، از لحاظ نظری نمی تواند سرمایه بیشتری ایجاد کند.

بدهی عمومی ایالات متحده تا به امروز منبع: فرد

با این حال، بعید است که در سنا تصویب شود و بایدن نیز قول داده است که این لایحه را وتو کند.

به گفته جف جان رابرتز، ویراستار ارزهای دیجیتال فورچون، این رویارویی می‌تواند منجر به عدم پرداخت بدهی دولت آمریکا در ماه ژوئن شود که می‌تواند تأثیر منفی بر دلار آمریکا داشته باشد.

“اگر [Republicans] اگر تصمیم بگیرد در طول بن بست فعلی سقف بدهی، مسیر کامیکازه را طی کند، ضربه بزرگ دیگری به اعتبار دلار وارد می کند و بیت کوین را حتی بالاتر می برد.

از سوی دیگر، لارنس سامرز، وزیر خزانه داری سابق ایالات متحده، نگرانی های مربوط به احتمال نکول را کم اهمیت جلوه داده و خاطرنشان کرد که احتمال وقوع آن کمتر از ۲ درصد است.

تابستان ها:

“من فکر می کنم شانس نکول به معنای نکول و عدم دریافت حقوق فعلا توسط افرادی که اوراق قرضه دارند، مطمئناً در ۱۰ سال آینده کمتر از ۲٪ خواهد بود، به شرط اینکه یک جنگ بزرگ منع شود.”

خرس ها ادعا می کنند که فدرال رزرو تسهیلات کمی انجام نخواهد داد

تحلیلگر TedTalksMacro نیز دیدگاه مشابهی دارد. گفتن تمدید سقف بدهی تضمین می کند که فدرال رزرو به کاهش ترازنامه خود از طریق QT ادامه می دهد.

این نشان می دهد که نقدینگی در حال کاهش است و فشار نزولی بر بیت کوین در حال افزایش است.

TedTalksMacro می‌افزاید: «اخطار برای کاهش/معادل کردن نقدینگی برای بقیه سال ۲۰۲۳ این است که فدرال رزرو سرعت QT فعلی را منقبض یا کند می‌کند».

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا