اخبار ارز دیجیتال

به گفته تحلیلگران، ۴۰ درصد از کاربران در اکثر بازی‌های Web3 ربات‌ها هستند – در اینجا نحوه جلوگیری از فریب خوردن آمده است.

برای DApps، تعداد کاربران فعال روزانه معیاری آسان برای کار با آن است. بیایید برخی از راه‌های مربوط به قابلیت اطمینان متریک را با هم مرور کنیم.

صنعت غیرمتمرکز اپلیکیشن، سپرده های قراردادهای هوشمند را در فوریه ۲۰۲۱ به بیش از ۴۰ میلیارد دلار خواهد رساند و امروز این رقم به ۵۹ میلیارد دلار رسیده است. تا به امروز، “پول واقعی” به جریان خود در فضا ادامه می دهد و استارتاپ بازی Limit Break در ۲۹ آگوست ۲۰۰ میلیون دلار جمع آوری کرد. این پروژه پس از راه اندازی موفقیت آمیز مجموعه NFT نعناع رایگان DigiDaigaku محبوب شد.

طبق گزارش Dove Metrics و Messari، صنعت کریپتو در نیمه اول سال ۲۰۲۲ ۳۰.۳ میلیارد دلار جذب کرد. این مبلغ در سال ۲۰۲۱ از ۳۰.۲ میلیارد دلار فراتر رفت. بدون احتساب ۱۰.۲ میلیارد دلار جمع آوری شده برای بخش مالی متمرکز، ۲۰ میلیارد دلار بودجه باقی می ماند. سرمایه گذاری روی DApps، توکن های غیرقابل تعویض (NFT) و زیرساخت وب ۳.

ممکن است تعجب کنید که چه مقدار از این پول به طور موثر در سرمایه گذاری هایی که متعلق به همان گروه سرمایه گذاری است مستقر یا مجدداً سرمایه گذاری می شود. البته، راه‌های هوشمندانه‌ای برای افزایش بیش از حد تعداد این اطلاعیه‌ها بدون نقض مقررات وجود دارد، اما قطعاً پول زیادی به سمت برنامه‌های غیرمتمرکز سرازیر می‌شود.

همیشه تردیدهای زیادی در مورد تعداد واقعی کاربران فعال DApps وجود داشته است، اما تاکنون هیچ مدرک محکمی از تقلب نشان داده نشده است. بنابراین کاربران خرده‌فروشی از چه ابزارهایی می‌توانند برای تشخیص فعالیت‌های متورم استفاده کنند؟ ما حداقل سه عامل را پیدا کردیم: کاربران فعال، مشارکت جامعه و نقدینگی.

مقایسه کاربران ثبت نام شده و فعال

اکثر شبکه های اثبات سهام (PoS) حداقل هزینه ثبت نام را دریافت می کنند و استفاده از بسیاری از آنها رایگان است. این منجر به ایجاد کوهی از آدرس‌های فعال «جعلی» در تعامل با DApp‌ها می‌شود و انگیزه‌ای برای توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند تا این تعداد را افزایش دهند.

فیلتر کردن رتبه‌بندی DApps بر اساس تعداد کاربران، داده‌های شگفت‌انگیزی به دست می‌دهد، به‌ویژه برای شبکه‌های Tron، WAX، Flow، EOS و Thundercore. برخی از DApp ها ادعا می کنند که کاربران فعال بیشتری نسبت به رهبران صنعت مانند OpenSea، Uniswap و Axie Infinity دارند.

Levan Kvirkvelia، یکی از بنیانگذاران Jugger، یک سرویس پیشگیری از ربات Web3، بیش از ۶۰ بازی و DApp را تجزیه و تحلیل کرد و دریافت که ۴۰٪ از کاربران فعال در واقع ربات‌های خودکار هستند یا چندین حساب را کنترل می‌کنند که من متوجه شدم که یک موجودیت واحد است.

در برخی موارد، مانند بازی AnRKey X در شبکه Polygon، نسبت ربات به مالک به ۸۴ درصد رسید. اگرچه ممکن است توضیح قابل قبولی برای دور نگه داشتن توسعه دهندگان پروژه از استقرار ربات ها وجود داشته باشد، تحقیقات Kvirkvelia نشان می دهد که تحلیلگران نباید از شمارش دارندگان توکن به عنوان پروکسی برای کاربران فعال استفاده کنند.

پنهان کردن مشارکت خود در یک جامعه بسیار دشوار است

یک علامت هشدار، مشارکت ناسازگار جامعه در شبکه های اجتماعی پروژه است، حتی با معیارهای DAU بالا. هدف پروژه‌هایی که بودجه خوبی دارند، «خرید» کاربران واقعی هستند، اما ربات‌ها مهارت کافی برای مشارکت در بحث را به روشی معنادار و ثابت ندارند.

این تجزیه و تحلیل کمتر از ۱۰ دقیقه طول می کشد زیرا شما فقط وارد گروه رسمی می شوید و ۴۰ یا ۶۰ پیام آخر را مرور می کنید. آیا سؤالات واقعی و بحث های سازنده ای از سوی جامعه وجود دارد یا فقط پول جیبی از فعالیت مدیر گروه و حساب های ربات است؟

به صفحه رسمی توییتر، توییچ، یوتیوب یا اینستاگرام پروژه بروید و همان روند بررسی پست ها و نظرات انجمن را دنبال کنید. این داده‌های کیفی باید تجزیه و تحلیل دقیق‌تری از تعداد اشتراک‌گذاری‌ها، لایک‌ها و آدرس‌های فعال بلاک چین ارائه دهد.

تشخیص نقدینگی توکن جعلی

باور کنید یا نه، بازارسازان خدمات نقدینگی رمزی ارائه می کنند. با هزینه ثابت، همیشه می توانید پیشنهادات و پیشنهادات خود را در صرافی های مورد اعتماد نگه دارید و قیمت ها را با استفاده از الگوریتم هایی بر اساس جریان سفارش جابجا کنید.

سرمایه گذاران با تجربه به نکات ظریفی توجه می کنند که حجم جعلی و عمق دفترچه سفارش را از فعالیت معاملاتی واقعی متمایز می کند. اول، تجزیه و تحلیل عمق ۲٪ پیشنهادات و پیشنهادات، راه آسانی را برای جلوگیری از توکن های غیر نقدی ارائه می دهد.

بازی UFO (UFO) برترین بازار از نظر حجم است.منبع: Coinmarketcap

توجه داشته باشید که چگونه توکن UFO Gaming در مقایسه با حجم معاملات روزانه خود، پیشنهادات غیر منطقی پایینی دارد. تقاضای ناخالص خریداران ۲ درصد کمتر از معامله قبلی و کمتر از ۰.۶ درصد حجم معاملات گزارش شده است.

داشتن یک بازارساز معمولاً چیز خوبی است زیرا کاربران را تشویق می‌کند تا فعالانه توکن‌های خود را معامله کنند، اما همیشه منجر به حجم معاملات نمی‌شود. نقدینگی توکن به شدت کاهش می‌یابد.

مربوط: گزارش، سرمایه‌گذار دولتی سنگاپور ۱۰۰ میلیون دلار در شرکت کریپتو Animoca رهبری می‌کند

پروتکل ارکیده (OXT) برترین بازار از نظر حجم است.منبع: Coinmarketcap

مثال بالا نشان می دهد که توکن Orchid Protocol با وجود اینکه در Binance، Coinbase، Kraken و Kucoin فهرست شده است، روزانه ۶۷۵۰۰۰ دلار در حجم جمع آوری می کند. با این تأثیر، عمق دفترچه سفارش ۲٪ می تواند از ۹٪ تا ۴۷٪ از فعالیت معاملات روزانه متغیر باشد.

سرمایه گذاران باید بدانند که سرمایه گذاران خطرپذیر و بازارسازان هوشمندانه عملیات خود را پنهان می کنند. به عنوان مثال، یافتن ۲۰۰ سکه برتر در بایننس به دلیل نسبت اریب حجم روزانه به عمق کتاب تقریباً غیرممکن است. معامله گران، گیمرها و سرمایه گذاران باید مراقب باشند که توسط معیارهای DAU بالای DApp های محبوب گمراه نشوند. انجام یک تجزیه و تحلیل کیفی از حساب های رسانه های اجتماعی پلت فرم و GitHub یک راه عالی برای ارجاع متقابل به داده های زنجیره ای و معاملاتی است.

دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً است نویسنده آنها لزوماً نظرات Cointelegraph را منعکس نمی کنند. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا