🚨 اخبار ارز دیجیتال

عفو بین‌الملل پس از انتقاد، تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی از اعتراضات کلمبیا را حذف می‌کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گروه های حقوق بشر پس از انتقادات گسترده در فضای مجازی، تصاویر جعلی را پس گرفتند.

گروه حقوق بشر عفو بین‌الملل تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی (AI) را که در کمپین ترویج خشونت پلیس در کلمبیا در جریان اعتراضات سراسری سال ۲۰۲۱ استفاده شده بود، پس گرفت.

گفته می شود که این گروه به دلیل استفاده از هوش مصنوعی برای تولید تصاویر برای حساب های رسانه های اجتماعی خود مورد انتقاد قرار گرفته است.به طور خاص، یک تصویر برجسته شد نگهبان ۲ می.

این قطعه زنی را به تصویر می کشد که توسط پلیس در جریان تظاهرات سال ۲۰۲۱ کلمبیا علیه نابرابری های اقتصادی و اجتماعی جدی و طولانی مدت کشیده می شود.

با این حال، نگاه دقیق‌تر، چندین تناقض را در تصویر نشان می‌دهد، از جمله چهره‌های ترسناک، لباس‌های قدیمی پلیس، و معترضانی که به نظر می‌رسد در پرچمی پیچیده شده‌اند که پرچم درست کلمبیا نیست.

همچنین در پایین هر تصویر یک سلب مسئولیت وجود دارد مبنی بر اینکه تصویر توسط هوش مصنوعی تولید شده است.

تصویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی از عفو بین الملل. سس: توییتر

عفو بین الملل اعلام کرد نگهبان ما تصمیم گرفتیم از هوش مصنوعی برای تولید تصاویر برای محافظت از معترضان در برابر اقدامات تلافی جویانه دولتی استفاده کنیم. اریکا گوارا روزاس، مدیر بخش آمریکای عفو بین‌الملل گفت:

ما تصاویر را از پست‌های رسانه‌های اجتماعی خود حذف کرده‌ایم. برای استفاده از تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی برای انحراف از پیام اصلی خود برای کمک به قربانیان و حمایت از آنها برای عدالت در کلمبیا. زیرا من نمی‌خواهم مورد انتقاد قرار بگیرم.

خبرنگاران عکاسی از استفاده از این تصاویر انتقاد کرده و اظهار داشتند که در عصر اخبار جعلی به شدت قطبی شده امروز، مردم احتمالاً اعتبار رسانه ها را زیر سوال می برند.

تصویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی از عفو بین الملل. سس: توییتر

رولاند مایر محقق رسانه نظر داد او درباره تصاویر حذف شده گفت: «تلفیق تصویر تقریباً به طور پیش‌فرض کلیشه‌های بصری را بازسازی و تقویت می‌کند» و افزود که «در نهایت چیزی بیش از تبلیغات نیست».

تصاویر دیگری که توسط عفو بین‌الملل حذف شده‌اند، در اواخر آوریل توسط کاربران توییتر به اشتراک گذاشته شد.

تصویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی از عفو بین الملل. سس: توییتر

مربوط: در اینجا نحوه استفاده صنعت کریپتو از هوش مصنوعی آمده است

هوش مصنوعی به طور فزاینده ای برای تولید تصاویر و رسانه های بصری استفاده می شود. در اواخر آوریل، دیو کریج، بنیانگذار HustleGPT ویدئویی از حزب جمهوری خواه ایالات متحده منتشر کرد که از تصاویر هوش مصنوعی در کمپین های سیاسی خود استفاده می کرد.

او گفت: «همه ما می‌دانستیم که از هوش مصنوعی و تصاویر عمیق جعلی برای سیاست استفاده می‌شود، اما انتظار نداشتیم به این سرعت اتفاق بیفتد.

کوین تلگراف برای اظهار نظر با عفو بین الملل تماس گرفت، اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

مجله: AI Eye: “بزرگترین جهش تا کنون” در هوش مصنوعی، ابزارهای جدید و جالب، هوش مصنوعی یک DAO واقعی استنویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا